اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن لیزر دستگاه کپی

یکی از مسائلی که کاربران و دارندگان دستگاه های کپی و چاپ با آن سروکار دارند، رسیدگی و سرویس کردن دستگاه شان است که باید در دوره های مختلف انجام بگیرد. توجه به سرویس های دوره ای و میان دوره ای در بالا بردن طول عمر دستگاه کپی و کیفیت و کارایی آن نقشی موثر ایفا میکند. یکی از مهم ترین اقداماتی که تحت عنوان سرویس های دوره ای لازم است انجام بگیرد، تمیز کردن دستگاه است. تمیز کردن این تجهیزات از گرد و غبار، جوهر و هر گونه آلودگی، اگر چه امر دشواری نیست، اما نیازمند دقت بالا و پیروی از اصول صحیح است. ماشین های کپی از اجزا و یونیت های مختلفی تشکیل شده اند که نحوه ی تمیز کردن هر کدام ممکن است با دیگری متفاوت است. یکی از این اجزا یونیت لیزر است که نظافت آن با حساسیت های ویژه ای همراه است.

در همین خصوص قصد داریم در این مقاله به آموزش تمیز کردن لیزر دستگاه کپی و به نکات مهم و مرتبط با این موضوع بپردازیم.

زمان تمیز کردن لیزر دستگاه کپی

یونیت لیزر از آن دست از بخش هایی ست که عدم توجه به نظافت آن می تواند آسیب هایی را متوجه دستگاه کند و کیفیت چاپ و کپی را با افت محسوس همراه سازد. یکی از مهم ترین نشانه ها که خبر از فرا رسیدن زمان تمیز کردن لیزر دستگاه کپی میدهد، مشاهده ی برگه های چاپ شده ی سیاه شده است. در چنین مواقعی لازم است این یونیت به دقت گردگیری شود. البته نشانه های دیگری نیز هستند که از کثیفی لیزر خبر میدهند که از مهم ترین آن ها میتوان به کثیفی آینه ها، کثیفی یونیت لیزر، مشکلات سوکت یونیت لیزر، مشکلات پین آینه ی هندسی و … اشاره نمود. هر گونه بی توجهی نسبت به موارد مذکور میتواند کارایی لیزر را در دستگاه کپی با اشکال مواجه سازد.

نحوه ی تمیز کردن لیزر دستگاه کپی

خاموش کردن دستگاه: دستگاه را خاموش کنید و اجازه دهید کاملا سرد شود. رعایت این نکته ی ساده ایمنی تمیز کردن لیزر دستگاه کپی را تامین میکند.

جدا کردن کارتریج تونر: پس از سرد شدن دستگاه لازم است کارتریج تونر را از دستگاه کپی جدا کنید و تونر آن را بردارید. برای انجام صحیح این مرحله می توانید از دفترچه ی راهنمای دستگاه خود استفاده کنید. با توجه به مدل دستگاه ممکن است نیاز به باز کردن پنل پشتی یا پنل جلویی دستگاه داشته باشید. سعی کنید تونر اضافی را از کارتریج خارج کنید.

تمیز کردن سطوح: مرحله ای ست که باید پس از بیرون ریختن تونر موجود در کارتریج به انجام برسد. برای این کار بهتر است که از یک تکه پنبه ی آغشته به الکل ایزوپروپیل کمک بگیرید. این الکل به شما این اطمینان را میدهد که سطوح کاملا استریل شده اند. توصیه میشود این فرایند را با ظرافت و دقت انجام دهید.

بازگرداندن قطعات: پس از به انجام رساندن موارد بالا، لازم است قطعات باز شده، مجددا در جای خود قرار بگیرند. لذا لازم است کارتریج تونر و بطری همراه آن را با دقت در جای اصلی خود قرار دهید. سپس دستگاه را به همان ترتیبی که باز کرده اید، به آرامی و با دقت فراوان ببندید.

از آنجا که یکی از پر فروش ترین و مطرح ترین تولیدات کمپانی پاناسونیک به دستگاه های کپی و ماشین های اداری مربوط میشود، نمایندگی پاناسونیک بخش ویژه ای از سرویس های خود را به انواع دستگاه های کپی و چاپ اختصاص داده است. نمایندگی کپی پاناسونیک همچنین ارائه‌ دهنده ی تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر، بهسازی، تعویض قطعات، فروش و سرویس‌های دوره‌ای انواع دستگاه فتوکپی پاناسونیک به متقاضیان است.

بهره مندی کارشناسان نمایندگی تعمیر کپی پاناسونیک از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر سبب گشته است تا سرویس‌های انجام شده به دست کارشناسان این مرکز، بالاترین نتیجه و بازدهی را داشته باشد و کلیه عیوب و اختلالات ایجاد شده در دستگاه‌ها رفع گردند. کلیه ی خدمات و سرویس های ارائه شده از سوی نمایندگی Panasonic با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩