اشتراک گذاری

یک کارتریج را تا چند بار می توان شارژ نمود؟

مواد مصرفی پرینترها و چاپگرها فارغ از نوع مدل و برندشان پودر تونر است. این پودر در محفظه ای به نام کارتریج قرار می گیرد. بنابراین شارژ کارتریج در واقع پر کردن دوباره ی آن است. این موضوع جدا از آن که تنها در شرایط ویژه ای و به تعداد دفعات خاصی قابل انجام است، باید براساس استانداردهای منحصر به فردی نیز صورت گیرد تا هیچ گونه اختلالی شامل حال فرآیند چاپ دستگاه نگردد. حال سوال اینجاست که چند بار می توان یک کارتریج را شارژ کرد؟

در این مقاله قصد داریم کلیه ی جوانب پاسخگویی به این سوال را عنوان کنیم. لازم به ذکر است که نمایندگی رسمی کیوسرا شارژ کارتریج را در مدت زمانی کوتاهی با مواد مصرفی مرغوب و با کیفیت انجام می دهد. شما عزیزان می توانید خدمات تعمیراتی این مجموعه را به صورت سرویس در محل نیز دریافت کنید.

نقش سرویس های دوره ای در شارژ کارتریج

انجام سرویس های منظم و پاکسازی کارتریج و اجزای مرتبط به آن می تواند شارژ کارتریج را برای دفعاتی ممکن سازد. در واقع تونرهای اضافی در ساختار کارتریج خرابی این بخش از پرینترها را به همراه دارد. این موضوع می تواند انجام تعویض کارتریج را الزامی سازد. فراموش نکنید که فرآیند پاکسازی کارتریج را باید با استفاده از دستمال بدون پرز و خشکی شکل گیرد. این کار را با حرکات بسیار آرامی انجام دهید. البته پیشنهاد می کنیم سرویس های مرتبط با تمیز کردن چاپگر را به دست کارشناسان ماهر بسپارید. کارشناسان ما در نمایندگی رسمی کیوسرا چنین سرویس هایی را در سطح کیفی بی نظیری انجام می دهند.

کیفیت چاپ و فرآیند شارژ کارتریج

کاهش کیفیت چاپ از معایب شارژ کارتریج است. اگر کیفیت تصویر به چاپ رسیده و وضوح مطالب اسناد در شغل شما تاثیر بسیاری دارد، بهتر است به جای شارژ کارتریج، آن را تعویض کنید. اما باید گفت که مقدار افت کیفیت زمانی که از تونر مرغوبی استفاده شود، بسیار ناچیز خواهد بود. البته امکان دارد شارژ کارتریج علاوه بر کاهش کیفیت چاپ منجر به کاهش ظرفیت دستگاه نیز شود. اما در هر روی از لحاظ اقتصادی کاملا به صرفه بوده و می تواند انتخاب مناسبی تلقی شود.

یک کارتریج را چند بار می توان شارژ نمود؟

در اغلب اوقات چاپ بسیار کمرنگ پرینترها و چاپگرهای چند منظوره ناشی از به اتمام رسیدن تونر کارتریج است. برای رفع این مشکل می توان کارتریج را به طور کامل تعویض کرد و یا آن را شارژ کرد. شارژ کارتریج در شرایط خاصی امکان پذیر است. اولین شرط قابل شارژ بودن کارتریج ها سالم بودن آن می باشد. در این بین سلامت درام و مگنت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. درام منتقل کننده ی تصاویر به روی کاغذ است و اگر دچار اختلال باشد، مرغوب ترین تونرها نیز چاپ واضحی را شکل نمی دهند.  به طور کلی تعویض درام پس از 3 بار شارژ کارتریج الزامی است. اما براساس عقیده ی بسیاری از کارشناسان بهتر است در هر بار شارژ کردن کارتریج درام آن را هم تعویض کنید.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی پرینتر کیوسرا” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d9%2585%25db%258c%25d8%25b1%25d8%25a7%25d8%25aa-%25d9%25be%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2586%25d8%25aa%25d8%25b1-%25da%25a9%25db%258c%25d9%2588%25d8%25b3%25d8%25b1%25d8%25a7%2F|||” read_text=”نمایندگی پرینتر کیوسرا” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ title_font_size=”desktop:20px;”]

نمایندگی پرینتر کیوسرا ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌ها و خدمات مرتبط با فروش و تعمیر انواع پرینترهای کیوسرا است. این مرکز با مجهزسازی فضای کاری خویش به پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزاتِ فنی در دو حوزه ی تعمیر و فروش، بالاترین سطح کیفی از خدمات را عرضه می دارد. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی امور تعمیراتی از جمله رفع عیوب مین برد، درام، کارتریج و سایر اجزای چاپگرهای کیوسرا در نمایندگی رسمی پرینتر کیوسرا براساس پارامترهای استاندارد و اصولی انجام شده و دارای گارانتی هستند.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩