اشتراک گذاری

چاپ کمرنگ در دستگاه کپی

 چاپ کمرنگ در دستگاه کپی زمانی  اتفاق می افتد که جوهر پرینتر شما رو به اتمام است . در این حالت به ندرت کیفیت صفحات چاپی پایین آمده و کم کم محو می شوند . در این صورت مشکل به کارتریج دستگاه مربوط می شود و باید شارژ شود . اگر کارتریج را شارژ یا تعویض کردید ، اما باز هم با صفحاتی محو مواجه شدید به احتمال زیاد تنظیمات چاپگر شما درست نیست و باید اصلاح شود .

گاهی علاوه بر پایین آمدن کیفیت نوشته ها اثرات مالیده شدن تونر را روی کاغذ می بینید . در این صورت با پاک کردن هد پرینتر به احتمال فراوان مشکل دستگاه شما حل خواهد شد. البته روش انجام اینکار در پرینتر‌های مختلف متفاوت است و شاید حتی برای این موضوع گزینه‌ای در بخش کنترل پنل پرینتر موجود باشد یا اینکه نرم‌فزار پرینتر را از طریق کامپیوتر بتوان دستکاری کرد.

چاپ کمرنگ در دستگاه کپی

رفع مشکل چاپ کمرنگ در دستگاه کپی چندمنظوره

در صورت ظاهر شدن خطوط عمودی سفیدرنگ یا بخش های محو در صفحه عوامل زیر را جهت رفع مشکل چاپ کمرنگ در دستگاه کپی دنبال کنید:

  • میزان جوهر کم است. یک کارتریج تونر جدید نصب کنید.
  • ممکن است کاغذ موردِاستفاده با مشخصات کاغذ هم‌خوانی نداشته باشد؛ بعنوان مثال، کاغذ خیلی مرطوب یا خیلی زبر باشد.
  • اگر تمام صفحه کمرنگ است؛ تنظیمات وضوح چاپ روی پایین قرار داشته است. وضوح چاپ را تنظیم کنید.
  • ترکیبی از چاپ محو و اثرات مالیده شدن تونر می تواند نشان دهنده نیاز کارتریج تونر به تمیز کردن باشد.
  • ممکن است سطح روی بخش LSU در داخل دستگاه کثیف باشد؛ LSU را تمیز کرده سپس با نمایندگی رسمی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.

استفاده از کاغذ استاندارد را جدی بگیرید.

بی‌توجهی به ویژگی‌های کاغذ مناسب و استاندارد برای دستگاه‌های کپی سبب بروز مشکلات فراوانی در این تجهیزات است. تداوم استفاده از کاغذهای بی کیفیت علاوه بر شکل گیری  چاپ کمرنگ در دستگاه کپی می تواند تا گیر کردن کاغذ در دستگاه، مچاله شدن برگه های چاپ شده و نیز خرابی تدریجی قطعات داخلی چاپگر ادامه بیابد. بنابراین توصیه می‌شود در حین خرید و تهیه کاغذهای دستگاه کپی، ویژگی‌های کاغذ استاندارد متناسب را در نظر داشته و بر این اساس اقدام نمایید.

تعمیر درام و رفع مشکل چاپ کمرنگ در دستگاه کپی

یکی دیگر از روش های کاربردی و البته تخصصی رفع مشکل چاپ کمرنگ در دستگاه کپی، تعمیر درام آن است. درام انتقال دهنده ی تصویر اسناد مربوطه ی کاربر از پرینتر به کاغذ می باشد. اگر ساختار درام از عملکرد اصلی خود دور شود، حتی با شارژ مرغوب ترین نوع تونر هم کارتریج کارایی مناسبی در چاپ از خود نشان نخواهد داد. درام استوانه ای است که با مواد خاصی پوشیده شده و با دریافت نور از خود خواص الکتریکی نشان می دهد. این قطعه با ولتاژ شارژ شده و با نور دشارژ می شود. به طور کلی درام هر دستگاه کپی از حساسیت تعمیراتی بالایی برخوردار است. خاطرنشان می نماییم که کارشناسان نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی کلیه ی مراحل تعمیر و یا تعویض درام چاپگرهای گوناگون را در سطح کیفی بی نظیری انجام می دهند.

واحدهای ‎تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی کپی ، سال هاست فعالیت خود را در زمینه ی تعمیر و فروش ماشین های اداری آغاز نموده است. این مجموعه در راستای ارتقاء و کسب رضایتمندی مصرف‌کنندگانِ محصولات ماشین های اداری، اصول مشتری‌مداری را سرلوحه‌ی فعالیت‌های خود قرار داده است. عمده ی فعالیت و تمرکز اصلی نمایندگی کپی بر تعمیر و ارائه ی خدمات پس از فروش دستگاه کپی در برندها و مدل های مختلف می باشد .

تمامی خدمات و سرویس‌های ارائه شده در این مرکز با تلاش در جهت حفظ حقوق مراجعان و کسب رضایتمندی آنان عرضه می‌گردد. کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی قادر به رفع تمامی عیوب و اشکالات ایجاد شده در دستگاه ها می‌باشند؛ همچنین از پیشرفته ترین تجهیزات و فناوری های روز دنیا را جهت تعمیرات در نمایندگی کپی بهره گرفته ایم. در صورت نیاز به خرید و یا تعمیر دستگاه کپی می توانید با حضور در  نمایندگی کپی، یا تماس با مرکز اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩