اشتراک گذاری

علت کمرنگ زدن دستگاه کپی

یکی از مشکلاتی که معمولا در دستگاه های کپی بوجود می آید و کاربران آنرا گزارش میکنند کمرنگ زدن دستگاه کپی است . این اختلال دلایل متعددی  دارد. معمولا دستگاه هایی که در محیط آلوده ای مستقر شده اند و یا چند سالی از کارکرد آنها نگذشته ، میتوانند با تعویض کارتریج مشکل خود را حل کنند. بنابراین عامل اصلی کمرنگ بودن کپی ، کارتریج است. پس از آن مشکل به پودر برمیگردد. پس از آن مشکل درام است که تاثیر زیادی بر کیفیت چاپ خواهد داشت . پس از آن آنچه که اهمیت زیادی دارد قسمت مربوط به مگنت و بلیدمگنت است که در زمانی که کارتریج شارژ میشود باید هردوی آنها بخوبی تمیز شوند.

آخرین دلیل مربوط به علت کمرنگ زدن دستگاه کپی مربوط به خود دستگاه کپی است . معمولا پس از مدت معینی که از عمر کارکردی دستگاه کپی میگذرد باید کلیه قطعات اعم از داخلی و خارجی سرویس شود. به این ترتیب کلیه قطعات داخلی باید تمیز شود تا چاپ باکیفیتی داشته باشیم. در ادامه به دلایل به وجود آمدن چنین مشکلی و شیوه اصلاح آنها می پردازیم.

علت کمرنگ زدن دستگاه کپی

5 شیوه اصلاح کمرنگ زدن دستگاه کپی

کمرنگ زدن دستگاه کپی می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه به آن و شیوه اصلاح آن اشاره خواهیم کرد :

  • چنانچه خط های عمودی سفید رنگ یا بخشهایی که به ظاهر محو هستند برروی کاغذ مشاهده کردید، احتمالا اشکال آن کم بودن میزان تونر است. دراینصورت بهتر است کارتریج تونر جدیدی نصب کنید.
  • گاهی چاپ کمرنگ به همراه لکه ای در صفحه نشاندهنده اینست که، باید در اولین فرصت کارتریج تونر را عوض کنید . علاوه براین، بهتر است بخشهای داخلی دستگاه خود را تمیز کنید.
  • در برخی مواقع کپی کمرنگ، ممکن است ناشی از استفاده از کاغذهایی باشد که همخوانی چندانی با دستگاه ندارند. مثلا کاغذ بیش از اندازه مرطوب و یا زبر است. که دراینصورت با تعویض کاغذ مشکل حل میشود.
  • اگر کمرنگ بودن کپی ها در تمامی صفحه چاپ شده مشاهده شود احتمالا به دلیل تنظیمات وضوح چاپ است. از طرفی این احتمال وجود دارد که حالت صرفه جویی در مصرف تونر فعال باشد. در چنین شرایطی بهتر است وضوح چاپ را تنظیم کنید و حالت صرفه جویی در مصرف تونر را غیرفعال کنید.
  • دیگری که میتوانیم به آن اشاره کنیم کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه کپی است. در چنین وضعیتی بهتر است بخشهای داخلی دستگاه را تمیز کنید.

نمایندگی مجاز زیراکس

موضوع کمرنگ زدن دستگاه کپی یکی از مواردی است که کاربران دستگاه ها معمولا برای رفع یا تعمیر آن به دنبال مراکزی هستند که با طیب خاطر دستگاه خود را به آنجا بسپارند. چراکه عدم تخصص در ارائه خدمات باکیفیت ، مشکل آنان را چندبرابر خواهد کرد.نمایندگی زیراکس سالهای متمادی است که فعالیت خود را در زمینه سرویس و تعمیرات دستگاه کپی ، بازیابی و فروش محصولات خود شروع کرده است. این مرکز به دلیل خدمات باکیفیتی که در راس اهداف سازمانی خود داشته است همواره مورد استقبال کاربران تجهیزات اداری بوده است و در رتبه های عالی ظاهر شده است. این نمایندگی  با استفاده از متخصصین برجسته کشوری در حوزه سرویس تعمیرات و بازیابی تمامی مشکلات سخت افزاری و اختلالات نرم افزاری محصولات و تجهیزات اداری به یک برند تبدیل شده است.

بسیاری از کاربران تجهیزات اداری سرعت پایین خدمات  و دستمزدهای بالای شرکت های دیگر را گزارش میدهند و از این بابت میخواهند برای این موضوع اطمینان حاصل کنند. علاوه براین موضوع اورجینال بودن قطعات و گارانتی خدمات یا تعویض آنها یکی از مواردی است که جزو حقوق اساسی کاربران است و باید محقق گردد. همینطور مشاوره های پس از تعمیر و اعلام نتیجه ی نهایی پس از آن جزو نیازهای اساسی کاربران است.لذا لازم به ذکر است که نمایندگی مجاز زیراکس یکی از بهترین ها در ارائه خدمات فوق است . از این جهت لازمست برای بهره مندی از تعمیرات زیراکس با نمایندگی اصلی شرکت تماس بگیرید. از خدمات متنوع و با کیفیت آن استفاده کنید و یا از مشاوران در واحدهای مستقر در نمایندگی راهنمایی بگیرید.

1/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید