اشتراک گذاری

پرینتر لیبل زن چیست؟

از میان متداول ترین لوازم جانبی کامپیوتر میتوان به پرینترها اشاره کرد.پرینترها دارای انواع و مدل مختلفی می باشند که از میان آن ها میتوان به پرینترهای جوهرافشان، پرینترهای لیزری،پرینترهای لیبل زن و پرینترهای حرارتی اشاره کرد که در بین تمامی پرینترها از جدیدترین تکنولوژی و مکانیزم چاپ برخوردارند.کاربرد پرینترهای لیبل زن ، همانطور که از نام شان پیداست جهت چاپ بارکد روی لیبل ها مورد استفاده قرار میگیرد.

با استفاده از پرینترهای لیبل زن میتوان لیبل های مختلف و دلخواهی برای اجناس طراحی کرد تا مصرف کننده ها و فروشنده ها بتوانند به راحتی به اطلاعات کالا دسترسی داشته باشند.پس مورد استفاده ی این پرینترها بیشتر در حیطه ی صنعت و کارخانه ها میباشد.این دستگاه ها به دو دسته ی کلی صنعتی و رومیزی تقسیم میشوند.نسخه ی صنعتی این پرینترها همانطور که از نامشان پیداست در کارخانه ها و مراکز صنعتی و تولیدی بزرگ استفاده میشود و قیمت بسیار بالاتری نسبت به نسخه ی دیگر دارد. نسخه ی رومیزی پرینترهای لیبل زن که با ابعاد و حجم کار کمتر در تولیدی ها و فروشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد پرینترهای لیبل زن

تفاوت کاربرد پرینترهای لیبل زن صنعتی و رومیزی

از اساسی ترین تفاوت های این دو نسخه از پرینترهای لیبل زن میتوان به توان کاری آن ها اشاره کرد.جالب است بدانید پرینترهای لیبل زن در فرایند چاپ هرگز از جوهر استفاده نمیکنند.این پرینترها از ماده ای به نام ریبون تغذیه میشوند. ممکن است برایتان سوال شود که ریبون چیست؟ ریبون نوعی جوهر مخصوص است که برای هر نوع لیبل نوع مخصوصی از آن مورد استفاده قرار میگیرد.ریبون ها از نظر شکل ظاهری مشابه هم هستند ولیکن با توجه به مواد تشکیل دهنده آن دارای کاربردهای متفاوتی میباشند که این امر موجب اختلاف قیمت آن ها نیز میگردد.

با در نظر داشتن خواسته ی ما از چاپ میتوانند ماندگاری یا کیفیت و قیمت آن باشد .ریبون ها یکبار مصرف هستند و وقتی رول آن ها تمام شود باید دور انداخته شوند ریبون انواع مختلفی خواهد داشت.که مختصرا میتوان به انواع آن اشاره کرد: ریبون های وکس.ریبون های وکس رزین.ریبون های رزین.ریبون های سوپر رزین. لیبل پرینترها بر اساس اندازه ای که عرض هد دستگاهشان جا داشته باشد توانایی و قابلیت چاپ دارند

مزایای پرینترهای لیبل زن

بالا بودن سرعت چاپ

 این ویژگی مهم باعث شده این نوع از پرینترها به محبوبیت زیادی در بین مشتری ها دست پیدا کنند. این پرینترها با سرعت بسیار بالایی صدور انواع فیش را انجام میدهند.

نداشتن صدای اضافه و ناهنجار

 بر خلاف نسخه های دیگر پرینتر،چاپگرهای لیبل زن تولید صدای بسیار پایین از جانب موتور دارند،از این جهت هنگام استفاده مشکلی با صدای گوش خراش نخواهیم داشت.

کم بودن هزینه ی چاپ پرینترهای لیبل زن

 از آن جا که در بالا هم گفته شد چون این پرینترها نیاز به استفاده از جوهر ندارند از امتیاز پایین بودن هزینه ی چاپ برخوردارند.همچنین در این پرینترها از کاغذهای خیلی ارزان برای چاپ استفاده میشود که به پایین ماندن هزینه کمک بسزایی میکند.از آنجا که کاربرد پرینترهای لیبل زن بیشتر در تولیدی هاست این ویژگی ها در نهایت برای آن ها بسیار مقرون به صرفه است.

معایب پرینترهای لیبل زن

حال لازم است علاوه بر کاربرد پرینترهای لیبل زن با مشکلات احتمالی این نسل از پرینترها آشنا شویم:

  • دستگاه بر خلاف قبل چاپ ارائه نمیدهد:در این صورت شما نیاز دارید تا همیشه  بر روی یک پورت ثابت کابل پرینتر را وصل کنید.
  • کالیبره نبودن چاپگر بارکد:به این معنا که با ارسال دستور چاپ یک طرح ثابت از نرم افزاردر چاپ ردیف های بعدی لیبل به مرور طرح چاپ جا به جا میشود.
  • چاپ نگرفتن هیچ چیز:گاهی ممکن است با ارسال دستور پرینت از کامپیوتر خود مشاهده کنید که پرینتر لیبل زن شما هیچ چیز چاپ نکرده است و این شما را مجبور میکند که دوباره امتحان کنید.

پورت های رایج اتصال پرینترهای لیبل زن

LPT1 پورت موازی

RS-232 سریال

USB پورت

تعمیر پرینتر خود را به ما بسپارید

با توجه به وسعت کاربرد پرینترهای لیبل زن در تولید و صنعت، بروز هر گونه مشکل و خرابی در نحوه ی عملکرد این دستگاه، لطمه ی بزرگی به روند کار تولیدی یا سازمان مربوطه وارد میسازد .توصیه ی ما به شما این است که هرگز دستگاه حساس و گران قیمت خود را به دست هر تعمیرکاری نسپرید. واحد تعمیرات پرینتر در نمایندگی تعمیرات ماشین های اداری، با در اختیار داشتن زبده ترین متخصصان و با تجربه ترین کارشناسان و به روز ترین تجهیزات، آماده ی خدمت رسانی هر روزه ، در جهت شناسایی وحل مشکل پیش آمده هستند.رفع خرابی دستگاه شما در یک مرکز تخصصی تعمیرات،تضمین کننده ی سلامت دوباره ی دستگاه شما خواهد بود.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩