اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی روشن نمی شود ؟

چرا دستگاه کپی روشن نمی شود؟ این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از کاربران دستگاه های کپی پیش بیاید. دستگاه های کپی کونیکا مینولتا ممکن است به دلایل مختلفی، روشن نشوند. اما جای نگرانی نیست؛ روشن نشدن این دستگاه ها همیشه نشانه ی یک نقص اساسی و جدی نیست. گاهی ممکن است یک حواس پرتی کوچک دلیل این اتفاق باشد؛ شاید خنده دار به نظر برسد اما واقعا یکی از دلایل روشن نشدن دستگاه کپی می تواند عدم اتصال آن به برق باشد. با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق تر این پرسش بپردازیم که  چرا دستگاه کپی روشن نمی شود ؟ 

چرا دستگاه کپی روشن نمی شود ؟

دلایل روشن نشدن دستگاه کپی

در پی مطرح شدن سوالات بسیاری از سوی کاربران در مورد دلایل روشن نشدن دستگاه کپی، برآن شدیم تا پاسخ را از کارشناسان مرکز تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا جویا شویم. طبق گفته ی این کارشناسان، یکی از دلایل اصلی این اتفاق را می توان استفاده ی بیش از حد از دستگاه کپی دانست. دستگاه های کپی، دارای ظرفیت خاصی برای استفاده هستند؛ چنانچه بیش از حد تحملشان از آنها کار کشیده شود، ممکن است دیگر روشن نشوند. البته جالب است بدانید که گاهی، عدم استفاده از پرینتر نیز می تواند به عنوان یکی از پاسخ های سوال ” چرا دستگاه کپی روشن نمی شود ؟”

در نظر گرفته شود. این کار، باعث از کار افتادن قسمت های مختلف دستگاه در گذشت زمان خواهد شد. چنانچه بنا به هرکدام از دلایل ذکر شده، دستگاه کپی شما روشن نشد، می توانید به مرکز تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا مراجعه کنید. مهندسان ارشد در این مرکز، ضمن بررسی دقیق دستگاه شما، مشکل آن را به شکل تخصصی برطرف می کنند.

دیگر دلایل روشن نشدن دستگاه کپی

از جمله ی مهم ترین جواب های ممکن برای پرسش ” چرا دستگاه کپی روشن نمی شود ؟” مشکلات برد فرمتر دستگاه می باشد. اگر این مورد موجب روشن نشدن دستگاه کپی شده باشد، همکاران ما در واحد تعمیرات کپی کونیکا مینولتا، با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات، اقدام به تعمیر آن می کنند. اما چنانچه نیاز به تعویض این قطعه باشد، از قطعات یدکی ارجینال برای این منظور استفاده خواهد شد. لازم به تاکید است که برای تعمیر دستگاه کپی خود، به هیچ عنوان به تعمیرکاران و مراکز غیر مجاز اعتماد نکنید. این مراکز ممکن است ضمن تحمیل هزینه های اضافی به شما، دستگاه را نیز دچار مشکلات بیشتری کنند.

این مقاله را از دست ندهید :غیر فعال کردن کپی رنگی

نکاتی در مورد روشن نشدن دستگاه کپی

تکنسین های مرکز تعمیر دستگاه کپی کونیکا مینولتا توصیه می کنند که اگر با مشکل روشن نشدن دستگاه کپی خود مواجه شدید، قبل از هرچیز، اتصالات دستگاه را بررسی نمایید. بدیهی است که اگر سیم برق دستگاه دچار خرابی بوده و یا وصل نباشد، دستگاه کپی روشن نمی شود. پس مطمئن شوید که سیم برق سالم است. مورد بعدی که باید چک شود این است که دستگاه روشن باشد. یعنی دکمه ی روشن و خاموش آن روی حالت روشن باشد. بعد از حصول اطمینان در این موارد، باید اطمینان حاصل کنید که Fu102 روی ECU نسوخته باشد.

چنانچه همه ی موارد گفته شده درست بود اما بازهم دستگاه کپی شما روشن نشد، حتما با مرکز تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا تماس بگیرید؛ همکاران ما در این مرکز، مشاوره های لازم را به شما ارائه خواهند داد. نکته ی مهم دیگری که در مورد سوال ” چرا دستگاه کپی روشن نمی شود ؟ “حائز اهمیت است این است که تا حد امکان دستگاه را تکان ندهید. اگر تمامی موارد بالا را چک کردید و دستگاه شما همچنان روشن نشد، سعی کنید آن را حرکت ندهید. گاهی جا به جا کردن دستگاه می تواند زمینه ساز آسیب های جدی تری به آن باشد. در مرکز تعمیرات دستگاه کپی کونیکا مینولتا، به این نکته توجه شده است.

برای جلوگیری از تکان خوردن دستگاه و نیز با هدف رفاه هرچه بیشتر کاربران، خدمات سرویس در محل این محصول، به کاربران گرامی ارائه می گردد. پس از مواجهه با روشن نشدن دستگاه کپی خود، می توانید با این مرکز تماس گرفته و درخواست خدمات سرویس در محل دستگاه کپی کونیکا مینولتا را مطرح نمایید. کارشناسان این مرکز، به محل مورد نظر شما اعزام شده و دستگاه شما را به دقت بررسی می نمایند. پس از عیب یابی، با استفاده از ابزار تعمیراتی که همراه خود دارند، اقدام به تعمیر تخصصی این محصول می کنند.

نمایندگی کونیکا مینولتا و واحدهای تعمیرات کونیکا مینولتا

کلیه ی خدمات حوزه ی فروش و تعمیر محصولات کونیکا مینولتا، در نمایندگی کونیکا مینولتا به کاربران ارائه می گردد. این مرکز، ضمن تخصیص واحدهای تخصصی برای هر محصول، مدرن ترین تجهیزات و ابزارآلات تعمیر را نیز در اختیار دارد. به این ترتیب در واحدهای تعمیرات کونیکا مینولتا، کاربران می توانند شاهد تعمیر تخصصی دستگاه های خود باشند. حضور کارشناسان زبده و حرفه ای در این واحدها، موجب ارتقای سطح کیفی خدمات نمایندگی کونیکا مینولتا شده است.  در این قسمت به ذکر خدمات واحدهای تعمیرات کونیکا مینولتا می پردازیم.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩