اشتراک گذاری

تلویزیون Aquos 8K TV

تلویزیون Aquos 8K TV در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۷ رونمایی شد. بسیاری از افراد به تازگی تلویزیون های خود را به مدل تلویزیون Aquos 8K TV  ارتقا داده اند، همین موضوع باعث شده که شرکت های تولیدکننده تلویزیون نسبت به افزایش کیفیت وضوح تصویر اقدام کنند.

مشخصات فنی تلویزیون Aquos 8K TV

تلویزیون جدید شارپ  ۷۰ اینچی بوده و رزولوشن ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ پیکسل دارد؛ وضوحی که ۱۶ برابر بهتر از تلویزیون فول اچ دی است. شارپ در توصیف این تلویزیون جدید می گوید: “نهایت واقعیت، با جزئیاتی که چشم غیر مسلح حتی قادر به تشخیص آنها نیست.”  البته شاید این توضیحات برای فروش بیشتر این محصول کافی نباشد.

از دیگر قابلیت های تلویزیون Aquos 8K TV می توان به پشتیبانی از تکنولوژی دالبی ویژن اچ دی آر و BDA-HDR (برای پخش کننده های بلوری) اشاره کرد. به غیر از نمایش برنامه های تلویزیونی و دیگر محتویات رسانه، تلویزیون Aquos 8K TV به طور چشمگیری بر جنبه های بسیاری از زندگی ما تأثیر می گذارد: پزشکی، کسب و کار، امنیت و … .

تلویزیون Aquos 8K TV

سازگاری با محتوای اچ دی آر

داشتن پیکسل های بیشتر در صفحه نمایش الزاما باعث نخواهد شد که شما کیفیت خیلی بهتری را تجربه کنید. در واقع اگر از یک پنل ۸K به عنوان مانیتور رایانه استفاده کنید، در این شرایط به دلیل نزدیک بودن به نمایشگر، می توان تفاوت کیفیت را به خوبی درک کرد.

 اما در حالتی که بخواهید با یک تلویزیون Aquos 8K TV به تماشای فیلم و محتوای مورد نظر خود بپردازید، به دلیل فاصله  بییشتر، احتمالا تفاوت چندانی در جزئیات محتوای در حال پخش احساس نخواهید کرد.

درهرحال محتوای اچ دی آر به طور کلی یک موضوع جداگانه است و خوشبختانه تلویزیون Aquos 8K TV با این فناوری سازگاری دارد. هرچند تنها شبکه‌ای که در حال حاضر محتوای ۸K تولید می‌کند، شبکه‌ ملی NHK ژاپن است که به صورت ماهواره‌ای و ۸K پخش می‌شود.

عدم تاثیر پیکسل بیشتر در  نمایش تصویر

عدم تاثیر پیکسل بیشتر در  نمایش تصویر در واقع به علت محدود بودن محتوای ۸K اچ دی آر است. البته باید اشاره کنیم که به تازگی برخی کمپانی ها به تولید محتوای ۸K روی آورده اند. مثلا می توان به NHK ژاپن اشاره کرده که برای اولین بار در جهان اقدام به پخش ماهواره ای با رزولوشن ۸K روی آورده است.

شارپ همچنین قصد دارد تا محصولات ۸K بیشتری را توسعه دهد تا بدین طریق اکوسیستمی ایجاد کند که شامل دریافت کننده های محتوا و دوربین ها است.

پیکسل های بیشتر تلویزیون Aquos 8K TV

شرکت شارپ مدعی است که کیفیت تلویزیون Aquos 8K TV آن‌قدر زیاد است که جزئیات نمایش داده شده در آن از چشم واقعی هم بیشتر هستند. البته بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که آن همه پیکسل بیشتر روی تلویزیون ۸K شارپ به کار کسی نمی‌آید. مشاهده پیکسل‌های بیشتر مستلزم شرایط خاصی است و پیکسل‌های تلویزیون تنها از فاصله به‌خصوصی قابل رویت هستند. به این ترتیب می‌توان گفت ممکن است وضوح بالای تلویزیون Aquos 8K TV شما را از فاصله بسیار نزدیک جذب خود کند، اما این وضوح تصویر از روی مبل و با فاصله‌ای نه چندان دور به راحتی قابل تشخیص نیست.

 این مقدار پیکسل روی یک صفحه نمایشی که قرار است از فاصله‌ی دور به آن نگاه کنید، به چشم نمی‌آید و بیشتر به درد مانیتور می‌خورد که قرار است نزدیک آن بنشینید. البته قضیه‌ی HDR کاملا فرق می‌کند و بهتر است که اگر تلویزیون جدید می‌خرید، مطمئن شوید که حتما این تکنولوژی را دارد. تلویزیون Aquos 8K TV از هر دو تکنولوژی Dolby Vision HDR و BDA-HDR پشتیبانی می‌کند.

تعمیرات شارپ

متخصصان ما در مرکز تعمیرات شارپ با جداسازی واحد های تعمیراتی محصولات این کمپانی، تلاش می کنند با جزئی کردن بحث تعمیرات، کیفیت بهتر و برتری را به کاربران عزیز ارائه دهند.

مرکز تعمیرات شارپ با کادر متخصص و پیشرفته ی خود آماده ارائه سرویس های گوناگون در تمامی حوزه های تولیدات کمپانی شارپ است. این مرکز تعمیراتی به دستگاه های پیشرفته برای عیب یابی مجهز است و با کمک کارشناسن ارشد خود بهترین نتجه تعمیات را برای کاربران خود رقم می زند.

نمایندگی شارپ

نمایندگی شارپ ، خدماتی متمایز جهت فروش و خدمات پس از فروش به کاربران محصولات این کمپانی ارائه می نماید. کارشناسان بخش فروش واحد رسمی نمایندگی شارپ با ارائه ی مشاوره های تخصصی در زمینه محصولات شارپ، به شما کمک می کنند تا در تصمیم گیری خود هوشمندانه عمل کنید و مطابق سلیقه، نیاز و بودجه خود بهترین مورد را برا انتخاب و خریداری کنید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩