اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر دستگاه کپی شارپ

تعمیر دستگاه کپی را نمی توان به هر مرکز مدعی واگذار کرد و دستگاه معیوب را به آنها سپرد. توصیه اکید می کنیم دستگاه کپی شما از هر مدل و هر برندی که هست ، حتما در انتخاب مراکز تعمیر دستگاه کپی  وسواس داشته باشید و تنها از مراکز معتبر و مجاز کمک بخواهید. امروزه در مدارس، دانشگاه ها، ادارات و سازمان های مختلف از دستگاه های کپی در مدل های مختلف استفاده می شود. این دستگاه ها خواه و ناخواه متحمل فرسایش و استهلاک شدیدی می شوند که آنها را به دریافت خدمات و سرویس های تعمیراتی بیشتر از سایر دستگاه ها نیازمند می کند.

در واحد تعمیر دستگاه کپی به صورت پیشرفته و حرفه ای تمامی خدمات حوزه تعمیر و تعویض و سرویس های دوره ای  تعمیرات دستگاه کپی انجام می شود. تمام سرویس ها تضمین شده هستند. کارشناسان و تکنسین های این واحد به دلیل آنالیز و واکاوی مدل های مختلفی از دستگاه کپی به خوبی با ساختار داخلی این دستگاه ها آشنایی دارند و به راحتی می توانند پس از یک عیب یابی دقیق و درست، مسیر تعمیر و بهبودی را در پیش بگیرند.

[us_image image=”2055″ size=”full” align=”center”]

خدمات واحد تعمیر دستگاه کپی

خدمات واحد تعمیر دستگاه کپی بسیار گسترده و وسیع است. از انجام سرویس‌های کلی و دوره ای دستگاه کپی و تهیه مواد مرغوب اولیه شروع می شود و تا ارائه سرویس های تخصصی نظیر تعویض پیکاپ، تعمیر و تعویض قطعات فیوزینگ، شارژ کارتریج، تعویض و تعمیر قطعات فنی، تعمیر تغذیه‌کننده کاغذ، ترجمه ارور های مختلف انواع دستگاه کپی و … ادامه دارد. در واحد تعمیر دستگاه کپی ابزار و تجهیزات بسیار مدرن و پیشرفته فراهم است. تعمیرکاران و تکنسین ها با تکیه بر دانش و تجربه خود و با استفاده از این ابزار و تجهیزات، بهترین و با کیفیت ترین خدمات را برای کاربران خود به ارمغان می آورند. کیفیت خدمات رسانی این مرکز به گونه ای است که توسط خود کاربران به یکدیگر معرفی می شود.

تعمیر مین برد دستگاه کپی

مین برد یکی از مهمترین و حیاتی تری بخش های دستگاه کپی است که وظایف بسیار مهمی را بر عهده دارد. مین برد دستگاه کپی در سلامت و کارکرد درست تمام اجزای دستگاه کپی نقش کلیدی دارد. این بخش از دستگاه کپی است که تصمیم می گیرد اطلاعات و دستوراات وارد شده به دستگاه به چه شکلی از دستگاه خارج شوند. نوسانات ولتاژ و درگاه های ورودی و خروجی غیر استاندارد منجر به خرابی مین برد می شوند. با خرابی مین برد به طور کلی تمام عملکرد دستگاه تحت الشعاع قرار می گیرد. مین برد دستگاه کپی از قطعات ریزتری مثل چیپست، بایوس و cmos تشکیل شده است. هر یک از این اجزا وظایف خاصی دارند که مکمل کارایی یکدیگر هستند. برای تعمیر مین برد دستگاه کپی باید همه این اجزا را به دقت مورد بررسی قرار دهیم

تعمیر چیپست دستگاه کپی

چیپست دستگاه کپی که بخشی از کارتریج دستگاه است، معمولا قطعه کمتر شناخته شده ای است که نیاز به تعمیر و تعویض و ریست و حتی گاهی غیر فعال کردن دارد. چیپست مسئول شمارش برگه هایی است که توسط دستگاه چاپ می شوند. اگر در این بخش از دستگاه کپی خود با ایراد و اختلالی روبه رو شده اید، بهتر است خودسرانه دستگاه را دستکاری نکنید و فقط از یک مرکز معتبر تعمیر دستگاه کپی کمک بخواهید. اگر پس از شارژ یا تعویض کارتریج، همچنان با پیغام های مربوط به کارتریج رو به رو می شوید، لازم است چیپست کارتریج دستگاه کپی را بررسی کنید؛ در نهایت ممکن است مجبور باشید شمارنده کارتریج را تعویض کنید. این موضوع بستگی به شدت و حدت اختلال دارد.

تعویض درام دستگاه کپی شارپ

گاهی تنها با تعویض درام دستگاه کپی شارپ می توان مشکلات و ایرادهای چاپ آن را برطرف کرد. درام ضمن همکاری با کارتریج، فرایند چاپ را انجام می دهد و بار الکتریکی لازم برای چاپ را به تونر منتقل می کند. باید بدانید که درام بخشی از کارتریج است و در مقایسه با کارتریج از عمر بیشتری برخوردار است. معمولا پس از هر ۴ یا ۵ بار شارژ تونر، درام فتوکپی تعویض می شود.

درام تونرهای مرتب شده برای چاپ را به کاغذ منتقل کرده و به این ترتیب باعث می شود که تونر با فشار و حرارت روی کاغذ ذوب شود. بنابراین خرابی، آلودگی یا خط افتادن روی این قطعه منشأ مشکلات بسیاری در عملکرد کلی دستگاه خواهد بود و نیاز به تعمیر فوری دارد. البته درام معمولا قابل ترمیم نیست و باید آن را تعویض کرد. برای تعویض درام و اطمینان از درست انجام شدن این اقدام، می توانید از کارشناسان تعمیر دستگاه کپی شارپ در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. همکاران ما درام دستگاه شما را با نمونه جدید و اورجینال جایگزین می کنند تا عملکرد درست و بی نقصی داشته باشد.

شارژ کارتریج دستگاه کپی شارپ

بسیاری از کاربران برای برطرف کردن مشکل افت کیفیت چاپ دستگاه کپی شان به نمایندگی تعمیرات شارپ مراجعه می کنند. معمولا پس از بررسی های اولیه مشخص می شود که مشکل ناشی از کاهش مواد مصرفی است و با شارژ کارتریج می توان به راحتی آن را برطرف کرد. شارژ کارتریج دستگاه کپی شارپ یا هر فتوکپی دیگری علاوه بر تجربه و مهارت و ابزار پیشرفته، نیاز به مواد مرغوب دارد. اگر مواد مصرفی شما کیفیت لازم را نداشته باشند، هم چاپ بی کیفیت خواهد بود و هم در درازمدت ممکن است قطعاتی مثل درام یا هد کارتریج آسیب ببینند.

اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید، فتوکپی را خاموش کرده و مطمئن شوید که برق در آن جریان ندارد. سپس درپوش را برداشته و کارتریج را به آرامی از جای خود خارج کنید. سپس با کمی آب گرم و یک دستمال، هد را تمیز کنید. پس از تزریق مواد مصرفی و پایان فرایند شارژ کارتریج، کارتریج را هواگیری کنید. در نهایت کارتریج را سر جای خود قرار داده و ضمن بستن دستگاه کپی، آن را امتحان کنید. گفتنی است کارشناسان تعمیر دستگاه کپی شارپ نیز آمادگی این را دارند که کارتریج دستگاه شما را با مواد با کیفیت و درجه یک شارژ کنند.

تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی

فیوزینگ یا هیتر دستگاه کپی بخش دیگری از این دستگاه است که به خدمات و سرویس های تعمیری و تعویضی نیاز دارد. فیوزینگ همان قطعه ای است که آخرین مرحله تشکیل تصویر در دستگاه کپی بر عهده آن است. با خرابی هیتر فتوکپی، عملکرد کلی دستگاه تحت تاثیر قرار می گیرد. تشخیص به موقع ایرادات این بخش از دستگاه کپی، بسیار به نفع دستگاه است و از ورود آسیب های جدی تر به دستگاه جلوگیری می کند. با دیدن خطوط اضافی روی کپی باید به معیوب شدن یونیت فیوزینگ یا همان Heater دستگاه فتوکپی شک کنید. هرگز فراموش نکنید که بی توجهی نسبت به این خرابی ها می تواند زمینه ساز مشکلات عمیق و شدیدتری شود. لذا توصیه می کنیم حتما از یک مرکز معتبر تعمیر دستگاه کپی کمک بخواهید و به هر مرکز مدعی اطمینان نکنید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی دستگاه کپی در خدمت تمام کاربران و مشتریان عزیز است تا با ارائه سرویس های مختلف در بخش فروش، پس از فروش و تعمیرات دستگاه کپی، نیاز های مختلف کاربران را برطرف سازد. در این نمایندگی که به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است، امکانات و تسهیلات بسیار متنوع و مفید فراهم شده است. کارشناسان هر بخش با توجه به درخواست کاربران، مجموعه ای از بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در اختیار آنها می گذارند. تمامی این سرویس ها همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

[us_carousel columns=”4″ items_quantity=”8″ items_layout=”1855″ taxonomy_category=”%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1,%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84,%d9%85%d9%82%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa” overriding_link=”post”]
امتیاز شما به این نوشته