شارژ کارتریج

شارژ کارتریج یکی از خدمات نمایندگی تعمیر دستگاه کپی است. این عملیات توسط متخصصین و به کمک ابزار آلات پیشرفته انجام می گردد. تعداد زیادی  از کارتریج ها پس از به پایان رسیدن تونر (در کارتریج های لیزری) و یا جوهر (در کارتریج های جوهرافشان) قابلیت شارژ مجدد را دارند. به موارد مصرفی در پرینتر های جوهرافشان ، جوهر و در پرینترهای لیزری پودر و یا اصطلاحا تونر گفته می شود .محفظه ای که تونر و جوهر در آن قرار می گیرد ، کارتریج نامیده می شود.

در پرینترهای جوهرافشان دستور پرینت توسط جوهر و بوسیله هد کارتریج روی کاغذ منتقل می گردد ولی در پرینتر های لیزری انتقال دستور پرینت روی کاغذ بوسیله پودر و یا همان تونر و بوسیله درام کارتریج انجام می پذیرد . در نتیجه هد و درام به ترتیب ، در کارتریج های جوهری و لیزری وظیفه انتقال اطلاعات و چاپ آنها روی کاغذ را بوسیله مواد مصرفی عهده دار می باشد .

 با شارژ مجدد کارتریج نیاز به کارتریج جدید رفع شده و در بسیاری از هزینه های مصرفی صرفه جویی خواهد شد. نمایندگی کپی امکان شارژ کارتریج را برای شما فراهم نموده است . خدمات تعمیر ، شارژ و تعویض کارتریج در نمایندگی کپی با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام خواهد شد.

چگونگی شارژ کارتریج

شارژ کارتریجشارژ کارتریج پرینتر و دستگاه کپی نیازمند وجود محیطی مناسب است. نمایندگی کپی این محیط  را برای کاربران فراهم نموده است. در صورتی که برخی از عوامل برای شارژ فراهم نباشند ممکن است پس از شارژ نتیجه مطلوبی حاصل نگردد. با شارژ کارتریج در مرکزتعمیرات کپی  کیفیت کارتریج تا حد اعلایی افزایش می یابد و نتیجه حاصل شده قطعا رضایت شما را جلب خواهد کرد.

با توجه به مقدار جوهر یا تونر موجود در کارتریج توان چاپ کارتریج بر اساس تعداد صفحه درون این چیپ ها تعریف شده است که همزمان با پایین آمدن سطح جوهر یا تونر داخل کارتریج تعداد صفحات تعریف شده در این چیپ ها نیز کاهش می یابد و در انتها پیغام Error  کارتریج به پرینتر و از پرینتر به کامپیوتر ، توسط همین تراشه ارسال می گردد . این فرایند نیز در کارتریج های مختلف متفاوت است . یعنی در برخی از کارتریج ها چه جوهری و چه لیزری این چیپ بعد از شارژ هم قابل استفاده می باشد و صرفا نقش کنتور را ایفا می کند و نیازی به تعویض آن نیست .

ولی در برخی دیگر از کارتریج ها مانند کارتریج پرینترهای لیزری رنگی این چیپ می بایست بعد از شارژ تعویض شود در غیراینصورت دستگاه اصطلاحا کارتریج شارژ شده را نمی شناسد . متخصصین نمایندگی کپی با در نظر گرفتن تمامی این موارد ، عملیات شارژ  را انجام خواهند.

خدمات تخصصی شارژ انواع کارتریج در مرکز تعمیرات کپی

  • شارژ کارتریج کونیکا مینولتا

  • شارژ کارتریج کیوسرا

  • شارژ کارتریج زیراکس

  • شارژ کارتریج ریکو

  • شارژ کارتریج پاناسونیک

واحدهای تعمیر دستگاه کپی

تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی کپی خدمات خود را در کارگاه های مجزا به کاربران ارائه می نماید. طراحی واحدهای تعمیر موجب گشته تعمیرکاران در هر پارت تعمیرات مربوط به یک محصول را انجام دهند . مبرهن و آشکار است تمرکز بر بازیابی یک محصول سبب افزایش راندمان کار مهندسین می گردد . لازم به ذکر است ، کاربران برای دریافت انواع خدمات ریکاوری باید به واحد مرتبط مراجعه نمایند . کادرفنی مرکز تعمیرات دستگاه کپی پس از اتمام پروسه ی تعمیر به ارائه ی گارانتی نیز مبادرت می ورزند . چنانچه شما عزیزان مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ی دیگر واحدهای تعمیرات کپی هستید ، می توانید به لینک مربوط مراجعه و وارد صفحه ی مرتبط با محصول موردنظر گردید .