اشتراک گذاری

روشن نشدن پرینتر توشیبا

روشن نشدن پرینتر توشیبا ممکن است هزار و یک دلیل داشته باشد. حال که یک پرینتر با کیفیت و استاندارد به نام توشیبا دارید، باید هر چه سریعتر اقدام به احیای آن کنید. آیا همچنان روشن نشدن پرینتر توشیبا شما را گیج و کلافه کرده است؟راه های مختلفی را امتحان کرده اما به نتیجه ای نرسیدید؟ آیا به این فکر کرده اید که چه دلایلی می تواند منجر به از کار افتادن پرینتر توشیبا شود؟

قبل از هر چیزی باید عرض کنیم که جای هیچ گونه نگرانی نیست. تعمیر پرینتر توشیبا توسط نمایندگی تعمیر پرینتر توشیبای مرکز سخت افزار ایران به بهترین شکل ممکن انجام می گیرد و همکاران ما در این بخش ها نهایت تلاش خود را برای احیای دستگاه ارزشمند شما انجام خواهند داد.

روشن نشدن پرینتر توشیبا

دلایل روشن نشدن پرینتر توشیبا

همانطور که پیش از این گفتیم، روشن نشدن پرینتر توشیبا به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد.

  • نوسانات برق و آسیب دیدن پاور پرینتر
  • آسیب دیدن مین برد پرینتر
  • آسیب دیدگی کابل اتصال برق
  • آسیب دیدگی برد فرمتر

شارژ کارتریج توشیبا خود را به ما بسپارید

حل مشکل روشن نشدن پرینتر

ابتدا بررسی های ممکن را انجام دهید و پس از یافتن علت اصلی، آن را رفع کنید.

  • اتصال کابل برق به پرینتر و به منبع برق را چک کنید که جابجا نشده باشد. مطمئن شوید اشکال از پریز برق نباشد. معیوب بودن کابل اتصال کمتر اتفاق می افتد اما برای بررسی های بیشتر از یک کابل دیگر برای اتصال استفاده کنید تا از سالم بودن کابل مطمئن شوید. معیوب بودن کابل اتصال کمتر اتفاق می افتد اما برای بررسی های بیشتر از یک کابل دیگر برای اتصال استفاده کنید تا از سالم بودن کابل مطمئن شوید. پرینتر را به محافظ های چند راهی وصل نکنید. بهتر است پرینتر مستقیم به پریز وصل باشد.کابل برق را به مدت یک ساعت از برق بکشید و مجددا آن را وصل کنید. آیا مشکل حل شد؟
  • دکمه پاور را فشار دهید و به مدت 2 دقیقه نگه دارید تا عمل ریست کردن پرینتر توشیبا شروع شود. اگر پرینتر شما بیش از 4 سال عمر دارد، طبیعی است دکمه پاور آن دچار مشکل شده باشد. هرگونه خراب شدن دکمه پاور خود می تواند دلیلی برای روشن نشدن پرینتر توشیبا باشد.
  • درب پرینتر را باز کنید و به دقت بررسی کنید که جوهر کارتریج نشت نکرده باشد. نشت جوهر کارتریج منجر به اتصالات کوتاه در پرینتر و خسارت به آن می شود.
  • پرینتر را به کامپیوتر وصل کنید. اگر کامپیوتر پیغامی مبنی بر اتصال پرینتر را اعلام نکرد، به این معناست که برق به مدار پرینتر نمی رسد. در این حالت می توان گفت مشکل از مدار تغذیه پرینتر است. اگر پیش از این روشن شدن پرینتر غیر معمول و زمان بر بوده است، احتمالا مشکل از منبع تغذیه و یا خازن های موجود در پرینتر است.
  • درب پرینتر را باز کنید. هد پرینتر و کارتریج را بررسی کنید. درصورتی که کارتریج خشک شده باشد و همچنان بدون توجه به آن دستور پرینت صادر شده باشد، پرینتر بیش از حد گرم و در نتیجه نازل های پرینتر دچار سوختگی شوند که در نهایت منجر به روشن نشدن مجدد پرینتر خواهد شد. برای بررسی های بیشتر هد پرینتر را خارج کنید و پرینتر را به مدت یک ساعت از برق جدا کنید. سپس مجددا به برق متصل کرده و پرینتر را روشن کنید. اگر پرینتر روشن شد، نشان می دهد که مشکل از هد پرینتر است و باید اقدام به تعویض آن کنید.
  • اگر همچنان با مشکل روشن نشدن پرینتر مواجهید، بد نیست نگاهی به مادربرد پرینتر بیندازید. وجود هرگونه نقص در عملکرد مادربرد پرینتر توشیبا ممکن است منجر به از کار افتادن کل دستگاه شود. بررسی و رفع این مشکل تنها توسط افراد متخصص و با تجربه ممکن خواهد بود.

نمایندگی توشیبا

نمایندگی توشیبا با بهره مندی از مجهزترین امکانات تعمیراتی و تخصص بی همتای تعمیرکاران با تجربه امروزه مفتخر به انجام تمامی خدمات فروش و پس از فروش و خدمات تعمیراتی به کاربران محترم پرینترهای توشیبا است. این مرکز با تلاش شبانه روزی همه فعالان تیم بزرگ مرکز سخت افزار ایران توانسته است به نامی آشنا در جامعه دیجیتال کشور تبدیل شود. ثمره تمامی تلاش های این مجموعه بزرگ اعتمادی است که شما عزیزان به مرکز سخت افزار ایران داشته اید. امید است این مجموعه بتواند با تلاش ها و موفقیت های بیشتر پاسخگوی اعتماد شما مشتریان عزیز باشد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩