اشتراک گذاری

آموزش شارژ تونر دستگاه کپی

کاربران دستگاه های کپی و چاپ به خوبی نسبت به این مسئله واقف هستند که پس از مدتی لازم است کارتریج دستگاه خود را شارژ یا تعویض نمایند. انجام شارژ تونر دستگاه کپی که امروز موضوع بحث ما در این مقاله است، از آن دسته اقدامات تخصصی است که دقت زیادی را هم میطلبد. در غالب دستگاه‌های چاپ معمولاً فرارسیدن زمان شارژ و تعویض کارتریج با نمایش پیغامی، به کاربر اعلام می‌گردد. در سایر دستگاه ها نیز میتوان به راحتی با مشاهده ی نشانه های چون کاهش رنگ جوهر با تونر و توقف فرایند چاپ ، به فرا رسیدن زمان شارژ تونر فتوکپی پی برد.

چنانچه قصد به انجام رساندن کلیه ی مراحل شارژ تونر را برای دستگاه کپی خود دارید، کارشناسان تعمیر فتوکپی کیوسرا در این مقاله به صورت جز به جز و به دقت به آموزش این پروسه می پردازند و از شما دعوت میکنیم تا انتهای این بخش همراه ما باشید. اگر تخصصی در زمینه ی تعمیرات دستگاه کپی و شارژ کارتریج ندارید این کار به کارشناسان تعمیر دستگاه کپی بسپارید.

برای شارژ تونر دستگاه کپی چه لوازمی نیاز است ؟

پیش از شروع فرایند شارژ تونر دستگاه کپی لازم است برخی از لوازم مهم را تهیه و بر روی میز کار خود آماده کنید. این لوازم به راحتی در بازار یافت میشوند. کیت پر کن از اولین و مهم ترین این ابزار است که همراه داشتن آن بسیار اهمیت دارد. علاوه بر کیت پر کن، لازم است یک رول دستمال کاغذی، پیچ گوشتی چهار سو، ، چسب نواری نیز همراه داشته باشید. همچنین توصیه میشود در طول انجام این فرایند، دستکش یک بار مصرف نیز به دست داشته باشید تا از بروز آلودگی ممانعت به عمل آورید.

نحوه ی شارژ تونر دستگاه کپی

1-باز کردن درب دستگاه: در ابتدایی ترین مرحله ی شارژ تونر دستگاه کپی لازم است درب دستگاه به دقت باز شود.

2- کشیدن کارتریج به سمت خارج: جدا نمودن کارتریج شرایط را برای شارژ تونر قرار گرفته در آن فراهم میسازد. برای انجام این کار توصیه میشود، قفل نگهدارنده ی کارتریج را به سمت پایین فشارداده و تونرکارتریج را به سمت خارج بکشید.

3- آماده سازی تونر جدید: لازم است پیش از اقدام به شارژ تونر دستگاه کپی ، کارتریج را در دستانتان گرفته و سپس آن را از دو سمت ۴ یا ۵ باردرجهت افقی تکان دهید تا تونر داخل آن باهم مخلوط شود و آماده ی قرار گیری در کارتریج شود.

4-قرار گیری کارتریج در محل خود: پس از تزریق تونر مورد نظر به کارتریج دستگاه کپی تقریبا کار شما به اتمام رسیده و فرایند شارژ انجام گرفته است. در این هنگام لازم است قفل نگهدارنده ی کارتریج رافشاردهید و کارتریج جدید را به دقت درمحل خو دبه داخل دستگاه کپی فشار دهید. توجه داشته باشید که این فشار بیش از حد نباشد چرا که ممکن است آسیب هایی را متوجه کارتریج کند.

5-بستن درب جلوی دستگاه: پس از قرار گرفتن کارتریج در دستگاه کپی لازم است به دقت و با فشاری متوسط درب جلوی دستگاه کپی را ببندید.

6- چک کردن فرایند شارژ: چنانچه فرایند شارژ تونر دستگاه کپی به درستی انجام گرفته باشد، دیگر آیکون و نشانه ای مبنی بر نیاز دستگاه به شارژ تونر نمایش داده نمیشود و میتوان به راحتی از دستگاه برای انجام کپی های مورد نیاز استفاده نمود. توجه داشته باشید که در صورت نمایش آیکون مورد نظر ، ممکن است تونر به میزان کافی داخل کارتریج تزریق نشده باشد. در این صورت لازم است اقدامات قبلی را مجددا به عمل آورید.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی فتوکپی کیوسرا” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d9%2585%25db%258c%25d8%25b1%25d8%25a7%25d8%25aa-%25da%25a9%25d9%25be%25db%258c-%25da%25a9%25db%258c%25d9%2588%25d8%25b3%25d8%25b1%25d8%25a7%2F|||” read_text=”نمایندگی فتوکپی کیوسرا” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ heading_tag=”h2″ title_font_size=”desktop:20px;”]

نمایندگی فتوکپی کیوسرا را میتوان یکی از جامع ترین و تخصصی ترین مراکز ارائه ی خدمات و سرویس های فروش و تعمیر انواع این ماشین های کپی در سر تا سر کشور به شمار آورد. این مجموعه  به دنبال خدمات ارزنده و تخصصی ارائه شده ، به انتخاب اول دارندگان انواع دستگاه های کپی کیوسرا و متقاضیان خرید این تجهیزات، بدل گردیده است.

کارشناسان و متخصصان فعال در این مرکز، از میان مجرب ترین تکنسین در سطح کشور انتخاب شده اند. خدمات ارائه شده از سوی نمایندگی kyocera ، نه تنها در تهران، بلکه در کرج و شهرستان ها نیز در اختیار کاربران و مشتریان گرامی قرار میگیرد. این سرویس ها، با استانداردهای روز دنیا تطابق دارند و همچنان با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر نیز ، همراه خواهند بود.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩