اشتراک گذاری

علت روشن نشدن پرینتر چیست؟

کاربرد پرینترها در ادارات و مراکز مختلف آموزشی و نیز مراکز خصوصی و استفاده های شخصی از این دستگاه روز به روز بیشتر می‌شود. کاربردهای روزمره و همیشگی این ملزومات اداری بر عمر مفید آنها موثر بوده و نحوه استفاده تخصصی و صحیح از پرینترها نیز میزان دوام و کارایی آنها را رقم می‌زند. بر این اساس نیاز به خدمات سرویس دهی در حوزه کارشناسی، تعمیرات و تعویض قطعات جهت این ابزارهای فن‌آوری، کماکان رو به فزونی است.

شرکت های سازنده نیز بر همین مبنا کیفیت ساخت و تکنولوژی بکار رفته در این ادوات را ارتقاء می‌دهند. با این وجود بروز گهگاه مشکلات فنی در این لوازم اجتناب ناپذیر است. استفاده مستمر نیز در این مسیر بی تاثیر نبوده و باعث استهلاک دستگاه در طول زمان می‌گردد. مجموعه این مسایل باعث شده تا خدمات پشتیبانی شرکتی از این تولیدات به عنوان بخشی جدانشدنی از این تولیدات شکل گیرد.

ماشین کپی و چاپگر کیوسرا نیز گاه با چنین مشکلاتی مواجه می‌گردد. از آن جمله می‌توان به روشن نشدن پرینتر اشاره کرد. مشکلی که باعث بروز اختلال در کارها و نگرانی دارندگان این سیستم می‌شود.

در ادامه مطلب به بررسی علل بروز این مشکل و نحوه رفع آنها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی علل روشن نشدن پرینتر

دستگاه چاپگر از پرکاربردترین وسایل موجود در برخی مراکز اداری و آموزشی به شمار می‌رود. تولید دهها نسخه از اوراق اداری، اسناد و مدارک حقوقی و نیز جزوات آموزشی تنها بخشی از کاربردهای این دستگاه است. حتی تصور بروز مشکل روشنی پرینتر در یک روز پر مشغله کاری می‌تواند باعث نگرانی شود.

خوشبختانه وجود مراکز و نمایندگی‌ های دستگاه کپی کیوسرا تا حد زیادی این مشکلات را قابل حل نموده است. از تعمیر و ترمیم قطعات گرفته تا تعویض بخش هایی از دستگاه می‌تواند راه حل رفع این مشکل باشد. اما در همه حال، شناسایی و تشخیص ایرادی که باعث روشن نشدن پرینتر گردیده، اولین گام در این مسیر است.

 خرابی برد و روشن نشدن چاپگر

از مهم ترین اشکالاتی که ممکن است باعث خرابی و روشن نشدن دستگاه پرینتر شود باید به خرابی برد آن اشاره کرد. برد هر دستگاه الکترونیک، اصولا در جایگاه مغز آن بوده و دستورات مختلفی برای انجام مراحل کاری را جهت ستگاه صادر می‌کند.

برد فرمتر چاپگر کیوسرا نیز در صورت خرابی نخواهد توانست به درستی فرامین کاری را به سیستم منتقل نماید. در این حالت کار برق رسانی به مجموعه پرینتر مختل شده و دستگاه روشن نمی‌شود. بدیهی است با وجود اطلاعات فنی لازم و دانش کارشناسی در این زمینه، رفع اشکال برقراری اتصال در این بخش به راحتی قابل انجام است. این کار با تعمیر یا تعویض قطعه مربوطه انجام می‌گیرد.

استفاده طولانی مدت از پرینتر و عواقب آن!!

شاید شما هم تا بحال با مراکز شلوغ و پر ازدحامی مواجه شده باشید که سیل کارهای اداری در آنها لحظه ای فروکش نمی‌کند! در اینگونه ادارات و دفاتر، همه روزه حجم زیادی از اوراق و اسناد چاپ یا کپی می‌شوند. مانند دفاتر اسناد رسمی بزرگ یا مراکز دانشگاهی که جزوات زیادی در آنها تهیه و دست به دست می‌شود.

حال تصور کنید که تعداد معدودی دستگاه چاپ و برای مدتهای طولانی به کار گرفته شوند. بدیهی است کاربرد طولانی مدت و بدون وقفه این ملزومات به خرابی، بروز مشکل روشن نشدن پرینتر و از کار افتادن بخش هایی از آنها منجر می‌شود.

عدم سرویس دهی و انجام تعمیرات جزئی در این وسایل نیز می‌تواند در طولانی مدت منجر به خرابی و از کار افتادگی دستگاه شده و به روشن نشدن پرینتر منتهی گردد. در چنین مواردی هزینه زیادی جهت تعمیر یا تعویض دستگاه بر دارندگان آن تحمیل می‌شود که به راحتی می‌توان از آن پیشگیری نمود.

چرا نباید دستگاه پرینتر را برای مدت طولانی خاموش نگه داشت؟

یکی از مواردی که باعث بروز اختلال در کارکرد بهینه سیستم دستگاه چاپگر می‌شود، عدم استفاده دراز مدت و خاموش ماندن آن برای زمان طولانی است. در چنین حالتی برخی قطعات کارایی خود را از دست داده و مجموعه را دچار اختلال و خاموشی می‌نمایند.

به همین جهت لازم است تا در فواصل زمانی نه چندان طولانی، پرینتر را روشن نموده و با آن اقدام به چاپ چند برگ کاغذ نمایید. با این کار سیستم را در حالت فعال نگه داشته و از روشن نشدن پرینتر پیشگیری می نمایید.

اختلال در کابل های برق پرینتر و مشکلات ناشی از آن

برق رسانی بخشی مهم در راه اندازی هر سیستم الکتریکی است و مسلما هیچ وسیله برقی بدون بهره‌مندی از یک سیستم سالم و بدون نقص برق رسانی نخواهد توانست عملکرد کاملی داشته باشد.

شاید پرینتر کیوسرای شما روشن نمی‌شود یا شاهد بروز مشکل روشنی پرینتر در آن هستید. در این صورت یکی از موارد قابل بررسی، کیفیت و کارکرد کابل هایی است که به آن متصل هستند. پس لازم است تا هر از چندی و در طی فرایند سرویس های دوره ای دستگاه، نسبت به بررسی و در صورت لزوم تعویض کابل های متصل به پرینتر اقدام شود.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

11 − پنج =