اشتراک گذاری

چرا پرینتر نصب نمی شود؟

پرینتر یکی از پراستفاده ترین ماشین های اداری ست که لزوم مصرف آن در مراکز کاری و سازمان ها بر کسی پوشیده نیست. چاپگر ها، که امروز در انواع و سری های مختلف، تولید و روانه ی بازار میشوند، برای اینکه مورد استفاده قرار بگیرند، لازم است در ابتدا بر سیستم مورد نظر، نصب شوند. نصب پرینترها، امری پیچیده نیست و به راحتی انجام میگیرد که در سایر بخش های سایت به آن اشاره شده است. اما در برخی موارد ممکن است به دلایلی مشخص و یا غیر مشخص، مشکلی در نصب پرینتر رخ دهد و کاربر را با دردسرهایی در خصوص استفاده از چاپگر مواجه سازد. از آن جا که دلایل نصب نشدن پرینتر از سوالات متدوالی ست که دارندگان پرینترهای مختلف، با آن روبرو میشوند، این مقاله را به بررسی همین مسئله اختصاص دادیم.

در ادامه ی مطلب، به بررسی دلایل اصلی نصب نشدن پرینتر خواهیم پرداخت. همچنین روش ها و ترفندهایی را به شما کاربران عزیز آموزش خواهیم داد که ضمن به کار گیری آن ها می توانید مشکل مربوط به نصب و راه اندازی دستگاه را به راحتی برطرف نمایید.

نصب نشدن پرینتر

اصلی ترین دلایل نصب نشدن پرینتر

نصب نشدن پرینتر نشان از وجود یک مشکل در دستگاه یا سیستم کامپیوتری است که تنها آگاهی از آن مشکل به رفع و بازیابی اختلال منجر میشود. این مشکلات گاهی در حد اتصالی کابل یو اس بی جزیی و پیش پا افتاده اند. اما همیشه این طور نیست. نصب نشدن پرینتر در اغلب موارد به دلیل نصب نبودن درایور دستگاه است. برای نصب موفق درایور لازم است بین نسخه ی ویندوز و درایور هماهنگی و همخوانی وجود داشته باشد. چرا که این امکان وجود دارد، به دلیل ارتقا در ویندوز، چاپگر در ویندوز جدید ساپورت و پشتیبانی نشود و در نهایت نصب پرینتر با اختلال همراه شود.

از دیگر دلایل نصب نشدن پرینتر میتوان مشکل در رجیستری دستگاه را عنوان نمود. در این مواقع لازم است کاربر مجددا و از ابتدای امر، پرینتر را معرفی و تعریف کند. اگر همچنان مشکل به قوت خود باقی ماند، لازم است از ویندوزهای جدید تری چون ویندوز 10 استفاده کند. لازم است بدانید که نصب پرینتر در ویندوز 10 بسیار ساده تر از نسخه های دیگر است.

رفع مشکل نصب نشدن پرینتر

با آگاهی از دلایل و مشکلاتی که به نصب نشدن پرینتر منجر میشوند، میتوان موانع را به راحتی از میان برداشت. به عنوان اولین راهکار در خصوص عیب یابی و رفع مشکل نصب نشدن چاپگر ، لازم است سلامت کابل یو اس بی دستگاه مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. در صورتی که سیم اتصالی دارد، با جایگزینی آن میتوان مشکل را مرتفع کرد. اما در صورتی که کابل مورد نظر سالم باشد، درایور چاپگر را باید به طور کامل چک کرد. نصب اشتباه یا ناقص بودن درایور میتواند از مهم ترین مشکلات در نصب نشدن پرینتر باشد. قدیمی بودن درایور نیز به بروز مشکلاتی از این دست دامن میزند.

گاهی لازم است درایور به طور کامل حذف شود و مجددا اقدام به نصب آن نمود. توصیه میشود برای نصب درایور از فردی ماهر کمک بگیرید. اما در صورتی که اختلالی در این بخش وجود نداشته باشد، لازم است پشتیبانی و عدم پشتیبانی ویندوز از چاپگر را بررسی نمود. به ندرت پیش می آید که سیستم عامل برخی از دستگاه های جانبی را پشتیبانی نکرده و مشکلاتی را در فرایند نصب ایجاد نماید. اگر پس از بررسی و اصلاح این موارد همچنان پرینتر شما در سیستم نصب نشد، در اسرع وقت با تکنسین مجرب نمایندگی تعمیرات تخصصی پرینتر توشیبا تماس حاصل کنید تا از رفع اختلالات موجود در دستگاهتان اطمینان حاصل نمایید.

رفع مشکل نصب نشدن پرینتر

نمایندگی تعمیرات پرینتر توشیبا

نمایندگی تعمیرات پرینتر توشیبا یکی از مراکز مجاز و تخصصی ارائه دهنده ی خدمات پشتیبانی و تعمیر است که هم اکنون بنا به دلایل مختلفی از قبیل برخورداری از امکانات ویژه و واحدهای مجهز بسیار، همکاری با کارشناسان و متخصصان زبده و… به یکی از جامع ترین مراکز در خصوص تعمیر انواع چاپگر توشیبا ، بدل شده است. نمایندگی تعمیرات پرینتر ، قادر است در اسرع وقت ، تمامی مشکلات و اختلالات در این چاپگر ها را شناسایی کند و اقدامات لازم جهت بازیابی آن ها را به جا آورد. نمایندگی توشیبا همچنین برای کلیه ی سرویس های خود گارانتی و ضمانت نامه ی کتبی معتبر نیز در نظر گرفته است.

1/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩