اشتراک گذاری

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست؟

اگر از کاربران پایه ثابت پرینتر هستید، حداقل یک بار هم که شده با مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر روبه‌رو شده‌اید؛ این مشکل هم می‌تواند به دلیل بی‌کیفیت بودن کاغذی که از آن برای پرینت گرفتن استفاده می‌کنید باشد و هم می‌تواند به دلیل استفاده از کاغذ تاخورده، کاغذ چروکیده و همچنین استفاده از کاغذ منگنه‌دار باشد. از این موارد پیش پا افتاده و ساده که بگذریم، گاهی اوقات بروز یکسری مشکلات سخت‌افزاری و جدی مانند خرابی کاغذکش یا همان پیکاپ پرینتر و خرابی غلطک‌های این دستگاه موجب بروز این مشکل می‌شوند. حالا که علت گیر کردن کاغذ در پرینتر را متوجه شدید، بهتر است ادامه این مطلب را دنبال کنید تا بیشتر با دلایل اصلی و خرابی‌های سخت‌افزاری دستگاه پرینتر که موجب بروز این مشکل می‌شوند آشنا شوید.

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست؟

اصلی‌ترین دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر

خرابی کاغذکش پرینتر

کاغذکش پرینتر که به آن پیکاپ هم گفته می‌شود، وظیفه دارد کاغذ را به درون این دستگاه بکشد و پس از اتمام پروسه چاپ آن را از دستگاه پرینتر خارج کند؛ درواقع این قطعه از دو بخش درونی و بیرونی تشکیل شده است که بخش درونی آن وظیفه کشیدن کاغذ به داخل و بخش بیرونی آن وظیفه خارج کردن کاغذ از دستگاه پرینتر را برعهده دارد. درصورتی که از کاغذ بی‌کیفیت و تاخورده در دستگاه پرینتر خود استفاده نکرده‌ باشید، اصلی‌ترین علت گیر کردن کاغذ در چاپگر، می‌تواند خرابی بخش بیرونی کاغذکش یا پیکاپ رولر پرینتر باشد. از آن جایی که بخش بیرونی این قطعه وظیفه خارج کردن کاغذ را برعهده دارد؛ خرابی آن می‌تواند موجب گیر کردن کاغذ درون پرینتر شود.

خرابی غلطک‌های پرینتر

دیگر علت گیر کردن کاغذ در پرینتر ، خرابی غلطک‌های پرینتر می‌باشد؛ درواقع قسمت‌های مرتبط با هدایت کاغذ در دستگاه پرینتر از دو محور تشکیل شده‌اند که بر روی هر دو محور، غلطک‌های گرد پلاستیکی مانندی قرار گرفته‌اند که روی یکدیگر سوار شده‌اند.

زمانی که کاغذ وارد دستگاه پرینتر می‌شود تا زمان خروج توسط غلطک‌ها رو به سمت جلو هدایت می‌شود؛ بنابراین بدیهی است که خرابی غلطک‌های پرینتر می‌تواند موجب گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر شود.

برای دونستن چگونگی تمیز کردن کاغذ کش پرینتر کلیک کنید

تعمیر پرینترهای پاناسونیک در محل

در صورت بروز هرگونه مشکلی در پرینترهای پاناسونیک می‌توانید با نمایندگی تعمیرات پرینترهای پاناسونیک تماس بگیرید؛ پس از تماس شما با این مرکز، تکنسین‌های متخصص نمایندگی پرینترهای پاناسونیک به آدرس مورد نظر شما اعزام می‌شوند و با عیب‌یابی پرینتر پاناسونیک، منشأ مشکل به وجود آمده در این دستگاه را پیدا کرده و با تعمیرات تخصصی آن را برطرف می‌کنند؛ درنهایت نیز با تست و بررسی مجدد دستگاه پرینتر از برطرف شدن مشکلات آن اطمینان حاصل می‌کنند با این وجود می‌توانید با خیال راحت تعمیرات پرینتر پاناسونیک را به تکنسین‌های متخصص نمایندگی Panasonic بسپارید.

نمایندگی پرینترهای پاناسونیک

نمایندگی پرینتر پاناسونیک به عنوان تنها نمایندگی رسمی انواع پرینترهای پاناسونیک، خدمات فروش، عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه را به کاربران ارائه می‌دهد. بنابراین اگر قصد خرید یکی از مدل‌های پرینتر پاناسونیک را دارید می‌توانید به نمایندگی پرینتر پاناسونیک مراجعه کنید تا کارشناسان فروش این مرکز متناسب با نیاز و بودجه شما بهترین مدل پرینتر پاناسونیک را به شما معرفی کرده و شما را برای خرید پرینتر پاناسونیک راهنمایی کنند؛ علاوه‌بر این درصورتی که با مشکلی در پرینتر پاناسونیک مواجه شدید، می‌توانید با نمایندگی تعمیرات پرینتر پاناسونیک تماس بگیرید و از خدمات تعمیر پرینتر پاناسونیک در محل بهره‌مند شوید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩