اشتراک گذاری

رفع مشکل عدم شناسایی پرینتر در شبکه

شبکه کردن پرینتر از آن دست اقداماتی ست که به سبب در برداشتن نکات مثبت فراوان توانسته است رضایت مندی بسیاری از مراکز کاری و شرکت ها را به دنبال داشته باشد. اشتراک گذاری دستگاه کپی، پرینتر و سایر ماشین های اداری بر روی شبکه، توانسته است تاثیر فراوانی را در صرفه جویی در خرید دستگاه و همچنین فضای اشغال شده به دنبال داشته باشد. چرا که در یک شبکه ، پس از نصب پرینتر اگر می‌خواهید بقیه ی افراد موجود در شبکه نیز بتوانند از پرینتری که نصب کرده‌اید، استفاده کنند، می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید. اما گاهی ممکن است مشکلاتی در این خصوص رخ دهد و استفاده از این گزینه را با وقفه روبرو کند. یکی از این مشکلات عدم شناسایی پرینتر در شبکه است.

در همین راستا قصد داریم در این بخش به بررسی این مشکل، دلایل بروز آن و چگونگی مرتفع سازی آن بپردازیم و از شما عزیزان میخواهیم در ادامه همراه ما باشید.

عدم شناسایی پرینتر در شبکه

رفع مشکل عدم شناسایی پرینتر در شبکه به چه صورت است ؟

چنانچه شما هم با مشکل عدم شناسایی پرینتر در شبکه مواجه شده اید، احتمالا شاهد خطایی تحت عنوان windows cannot connect to printer بوده اید. در چنین مواقعی به کار بردن مراحل زیر توصیه میشود:

اتصال پرینتر به شبکه را بررسی کنید

 پیش از هر اقدام برای رفع مشکل عدم شناسایی پرینتر در شبکه ، لازم است اتصال پرینتر را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه اتصال برقرار باشد، چراغ دستگاه به رنگ سبز در خواهد آمد و آیکون مربوط به چاپگر در نوار زمینه ی ویندوز قابل مشاهده خواهد بود. برای رفع مشکل در این خصوص لازم است پرینتر خود را ریستارت کرده و کابل برق را مجددا وصل کنید.

اتصال شبکه را چک کنید

از آن جا که شبکه کردن چاپگر از طریق وای فای یا کابل اینترنت انجام خواهد گرفت، هر گونه قطعی در اینترنت نیز میتواند به بروز مشکل در شبکه کردن این دستگاه منجر شود. برای رفع مشکل عدم شناسایی پرینتر در شبکه ، اتصال این موارد را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

بررسی صف چاپ پرینتر

 نرم افزار مدیریت چاپ همانطور که از نامش پیداست، مدیریت فایل های مورد نظر برای چاپ را به عهده دارد. این برنامه در صورت تجمع فایل های مورد نظر این پروسه را متوقف خواهد نمود. در صورت بروز مشکل در شناسایی پرینتر، توصیه میشود این برنامه را باز کرده و صف موارد چاپ را در آن بررسی کنید. این اقدام میتواند در حل مشکل عدم شناسایی چاپگر موثر واقع شود.

به روز رسانی نرم افزارهای قدیمی چاپگر

 از دیگر راه های رفع مشکل عدم شناسایی پرینتر در شبکه به روز رسانی یا آپدیت نرم افزارهای چاپگر است. گاهی وجود نسخه های قدیمی از این برنامه ها میتواند به دامن زدن مشکلاتی در زمینه ی شبکه ی نمودن دستگاه نیز منجر شود. پیشنهاد میشود در اولین فرصت درایور پرینتر خود را با آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

فعال نمودن گزینه ی Print Sharing

یکی از گزینه هایی که لازم است برای شبکه کردن پرینتر فعال باشد، گزینه ی Print Sharing است. با فعال بودن این آیتم است که سیستم کامپیوتر قادر به شناسایی پرینتر خواهد بود. لذا برای رفع مشکل عدم شناسایی پرینتر در شبکه حتما به این مورد نیز توجه داشته باشید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر و دستگاه کپی ، با هدف ارائه ی خدمات و سرویس های جامع پشتیبانی و تعمیر ، از سال ها قبل در سطح کشورمان به فعالیت میپردازد و هم اکنون با گسترش دامنه ی فعالیت های خود، در شعب متعددی در تهران، کرج و شهرستان ها توانسته است پاسخگوی نیاز تعداد کثیری از کاربران و دارندگان این تجهیزات و ماشین های اداری باشد. سرویس های ارائه شده در سوی این دپارتمان به برندی خاص محدود نیست و تمامی ماشین های چاپ و کپی را در بر میگیرد.

این نمایندگی ضمن جذب کارشناسان و متخصصان زبده ی امر تعمیر و تجهیز فضاهای خود به امکانات و تجهیزات به روز ، قادر است کلیه ی سرویس های عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات را در کوتاه ترین زمان ممکن و طبق استانداردهای موجود به انجام برساند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩