اشتراک گذاری

مشکل پرینت نگرفتن از پرینتر شبکه

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که در شبکه‌های کامپیوتری به وجود می‌آید و دست کاربران را توی پوست گردو می‌گذارد، مشکل پرینت نگرفتن از پرینتر شبکه است. همانطور که می‌دانید اساس شکل‌گیری شبکه‌های کامپیوتری، صرفه‌جویی در منابع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری با به اشتراک گذاشتن آن‌ها بین تمامی سیستم‌های موجود در شبکه است؛ برای مثال به جای اینکه برای هر یک از سیستم‌های موجود در یک دفتر کار یک پرینتر خریداری شود با شکل‌گیری شبکه کامپیوتری برای تمامی سیستم‌ها یک پرینتر خریداری شده و بین تمامی آن‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود؛ اما گاهی اوقات با بروز یکسری مشکلات در شبکه مانند پرینت نگرفتن از پرینتر شبکه، کارهای کاربران با اختلال روبه‌رو می‌شود.

اگر شما هم با این مشکل روبه‌رو شده‌اید و به دنبال راه حلی برای آن می‌گردید، ادامه این مطلب را از دست ندهید چراکه قرار است نحوه برطرف کردن مشکل پرینت نگرفتن از پرینتر در شبکه را به شما آموزش دهیم. همچنین در صورت وجود هرگونه سوال در خصوص شبکه کردن پرینتر می توانید مقاله آموزش شبکه کردن پرینتر را مطالعه کنید.

مشکل پرینت نگرفتن از پرینتر شبکه

نحوه برطرف کردن مشکل پرینت نگرفتن از پرینتر شبکه

  1. رایج‌ترین و اولین راه حلی که اکثر مدیران شبکه درصورت بروز مشکل پرینت نگرفتن از پرینتر شبکه انجام می‌دهند، ریستارت سیستم است که اکثر اوقات می‌تواند بروز مشکلاتی مانند ارتباط تایم اوت شبکه را برطرف کند؛ بنابراین سیستمی که قادر به پرینت گرفتن از پرینتر شبکه نیست را ریستارت کنید.
  2. حالا باید مطمئن شوید که سیستم شما به شبکه متصل است یا خیر؟ برای چنین کاری باید دستور uwb printers را درون منوی استارت سرچ کنید. استفاده از این دستور موجب می‌شود که فهرستی از پرینترهای شبکه نمایش داده شود. درصورتی که با اجرای این دستور، لیستی از پرینترهای شبکه نمایش داده نشود به این معناست که سیستم شما به شبکه متصل نیست؛ برای رفع مشکل عدم اتصال سیستم به شبکه ابتدا مطمئن شوید که کابل اترنت آسیب ندیده باشد و اینکه حتما به سیستم شما متصل باشد یا اینکه فضای اشتراک/ درایو شبکه را باز کنید و ببینید که به اشتراکات UWB دسترسی دارید یا خیر؟ عدم اتصال سیستم به شبکه، مهم‌ترین دلیل بروز مشکل پرینت نگرفتن از پرینتر شبکه است.
  3. درصورتی که هیچ مشکلی در ارتباط سیستم شما با شبکه وجود نداشت بهتر است دوباره پرینتر شبکه را اضافه کنید.

تعمیر پرینتر در محل

درصورت بروز هرگونه مشکلی در پرینتر خود می‌توانید با نمایندگی تعمیرات پرینتر تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز پس از حاضر شدن در محل مورد نظر با عیب‌یابی پرینتر و تعمیرات تخصصی آن، تمامی مشکلات این دستگاه را با سرعت و کیفیت بالایی برطرف کنند. کارشناسان و نیروهای تعمیر در محل پرینتر با تمامی مشکلات انواع پرینترها به خوبی آشنایی دارند از این‌رو نه تنها می‌توانند با سرعت و دقت بالایی مشکلات دستگاه پرینتر را عیب‌یابی کنند بلکه می‌توانند با تعمیرات تخصصی مشکلات دستگاه پرینتر را در کسری از زمان برطرف کنند.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”مرکز فروش و تعمیرات تخصصی پرینتر” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d9%2585%25db%258c%25d8%25b1%25d8%25a7%25d8%25aa-%25d9%25be%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2586%25d8%25aa%25d8%25b1%2F|||” read_text=”تعمیرات تخصصی پرینتر” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″]

اگر به دنبال خرید پرینتر یا تعمیرات تخصصی آن هستید می‌توانید از خدمات ویژه مرکز فروش و تعمیرات تخصصی پرینتر استفاده کنید؛ این مرکز به عنوان تنها نمایندگی رسمی انواع پرینترها، خدمات فروش، عیب‌یابی، تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آن‌ها را ارائه می‌دهد؛ بنابراین فرقی نمی‌کند که به دنبال چه پرینتری از چه برند یا با چه مدلی می‌گردید یا اینکه برند و مدل پرینتر آسیب‌دیده شما چیست چراکه مرکز فروش و تعمیرات پرینتر خدمات فروش و تعمیر انواع پرینترها با هر نوع برند یا مدلی را به کاربران این دستگاه‌ها ارائه می‌دهد.

[/bsf-info-box]
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩