اشتراک گذاری

تعویض درام فتوکپی کیوسرا

دستگاه های چاپ و فتوکپی از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام در راستای ارائه ی خروجی نقش مهم و تکمیل کننده ای را ایفا میکند. یکی از این قطعات درام است. درام در دستگاه هایی تعبیه شده است که از تکنولوژی لیزر پیروی میکنند. این قطعه ی حیاتی به طور خلاصه وظیفه ی انتقال تصویر را بر روی کاغذ به عهده دارد. قرار گرفتن درام در دستگاه فتوکپی در اصل به شفافیت و وضوح تصاویر و متون کپی شده می انجامد. از این رو خرابی و عدم کارکرد این قطعه میتواند کیفیت برگه های فتوکپی شده را با افت قابل توجهی روبرو کند. درام دستگاه کپی از جنس سلنیوم و یا مواد دارای حساسیت نسبت به نور پوشیده شده است.

این نکته ایجاب میکند تعمیر و تعویض این قطعه در شرایط خاص و فاقد نور مستقیم انجام بگیرد. در ادامه به برخی از مهم ترین نکات در خصوص خرابی و بروز اختلال در درام دستگاه فتوکپی صحبت میکنیم و به راه های تعویض درام فتوکپی کیوسرا و چگونگی آن خواهیم پرداخت.

تعویض درام فتوکپی کیوسرا

زمان تعویض درام فتوکپی کیوسرا

همانطور که در مقدمه هم اشاره شد، درام نقش قابل توجهی در بالا بردن کیفیت و شفافیت کپی های انجام شده توسط دستگاه کپی ایفا میکند. از این رو خرابی این قطعه مستقیما کیفیت فتوکپی را با افت محسوس مواجه میسازد. از جمله ی علائمی که کاربر لازم است ضمن مشاهده ی آن ها، عیب یابی، ترمیم یا تعویض درام فتوکپی کیوسرا را مورد توجه قرار دهد میتوان به ایجاد خطوط و یا نقاطی غیرعادی روی کاغذ پرینت شده اشاره کرد.

مد نظر قرار دادن این نکته الزامی است که تعویض درام باید پس از هر سه بار شارژ کارتریج انجام بگیرد. از آن جا که تعویض این قطعه نیازمند دقت و مهارت بسیار بالا است، توصیه میشود از سپردن این سرویس به دست افراد ناشی و یا مراکز نامعتبر بپرهیزید.

چه عواملی به تعویض درام فتوکپی کیوسرا منجر میشود ؟

آسیب دیدگی درام

از دیگر دلایلی که کاربران را به تعویض درام فتوکپی کیوسرا مجبور میکند، ایجاد آسیب دیدگی هایی در این قطعه است. این آسیب دیدگی ها میتواند شامل وارد شدن ضربه و افتادن کارتریج از دست و برخورد آن به اجسام سخت صورت بگیرد.

بالا بودن حجم فتوکپی

از دیگر مواردی که تعویض درام فتوکپی کیوسرا را به جلو می اندازد، بالا بدون حجم کار با دستگاه است. اگر تعداد پرینت‌های گرفته شده در زمان کوتاه بالا باشد، درام دستگاه کپی باید تعویض گردد. بهتر است همان تعداد پرینت، با فاصله و در زمان بیشتری گرفته شود تا درام آسیب کمتری ببیند.

نخستین بار که کارتریج شارژ میشود

یکی از نکاتی که رعایت و توجه به آن میتواند به بالا بردن کیفیت کپی و عمر مفید دستگاه کمک کند، تعویض درام فتوکپی کیوسرا به هنگام شارژ اولیه ی کارتریج است. شاید این سوال برای شما پیش آید که چرا ؟ از آن جا که تونر و تمام قطعات در کارتریج اصلی، اورجینال هستند، لازم است توجه داشت که پودری که توسط مراکز مورد استفاده قرار میگیرد، غیراصلی نباشد. غیراصلی و تقلبی بودن پودر میتواند به افت محسوس کیفیت چاپ بی انجامد. از این رو توصیه میشود که تعویض این دو قطعه به صورت همزمان انجام بگیرد.

نمایندگی تعمیر فتوکپی کیوسرا

نمایندگی تعمیر فتوکپی کیوسرا ،  از بدو ورود این تجهیزات اداری با کیفیت به سطح کشور، شروع به فعالیت نمود. در طی این سال ها، نمایندگی kyocera ، به صورت مداوم در صدد افزایش و گسترش دامنه ی خدمات و سرویس های ارائه شده ی خود بود. در همین خصوص میتوان به احداث واحدها و شعب مختلف در سطح کشور اشاره نمود.

نمایندگی تعمیر فتوکپی کیوسرا ، به صورت تخصصی به ارائه ی خدمات عیب یابی، تعمیر و تعویض قطعات، در تهران و کرج میپردازد. این مجموعه شعب، با جذب و گردآوردی کادر تعمیر زبده و متخصص، امکان دریافت بالاترین سطح کیفی از خدمات فروش و تعمیر را برای متقاضیان گرامی فراهم ساخته است. این مجموعه به لطف برخورداری از امکانات ویژه و تبحر خاص، قادر است برای کلیه ی سرویس های خود، گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر نیز ارائه دهد.

3.4/5 (9 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩