اشتراک گذاری

نحوه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

کارتریج یکی از اصلی ترین اجزای دستگاه های کپی و پرینترهای ساخت برندهای مختلف از جمله سامسونگ، ریکو، شارپ، اچ پی و غیره است. کوچک ترین اختلال در این بخش از چاپگرها به خرابی سایر اجزای دستگاه و چاپ بی کیفیت اسناد مورد نظر کاربر ختم می شود. بنابراین تهیه کارتریج تقلبی زیان های بسیاری به بار می آورد. ما به شما این اطمینان را می دهیم که با حضور در مرکز ما به راحتی بتوانید کارتریج های اصل و سازگار با سیستم مورد استفاده خود را بیابید. اما پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله را نیز دنبال کنید تا شناسایی کارتریج اصل از تقلبی برایتان آسان گردد.

نحوه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

اهمیت شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

کارتریج جز مواد مصرفی دستگاه های چاپ به شمار می رود. این بخش ساختار حساس و آسیب پذیری دارد که در اثر کوچک ترین ضربه از عملکرد اصلی خود دور می شود. علاوه بر این تونر داخل کارتریج به تعداد دفعات محدودی قابل شارژ است. در نتیجه خرید کارتریج جدید موضوع غیر قابل انکاری پس از استفاده چند ساله از یک پرینتر و شارژ کارتریج به صورت مستمر می باشد. در این میان شناسایی کارتریج اصل از تقلبی مسئله با اهمیتی است که باید با دقت فراوانی انجام شود.

متاسفانه با گسترش بازار فروش کارتریج و مواد مصرفی دستگاه های چاپ، کالاهای تقلبی به وفور در بازار حضور دارند. کارتریج های تقلبی به راحتی پول شما را هدر می دهند. این کالاهای بی کیفیت ساختار درونی چاپگرها را به شدت تحت تاثیر قرار داده و اسناد ناخوانا و غیر واضحی به چاپ می رسانند. در نتیجه توصیه می کنیم که خرید از مراکز فروش ناشناس و نامعتبر را فراموش کنید.

روش های تشخیص کارتریج اصل از تقلبی

اگر مجبور به تهیه کارتریج از فروشگاه ناشناسی هستید؛ براساس روش های زیر فرآیند شناسایی کارتریج اصل از تقلبی را انجام دهید.

به سیستم هولوگرامی پشت جعبه کارتریج دقت کنید.

اگر کارتریج مورد نظر شما جنس اورجینالی باشد، مطمئنا دارای یک سیستم امنیتی خاص با بارکدهای منحصر به فرد و آرم اصلی شرکت سازنده است. این بخش باید حالت هولوگرامی داشته باشد. اگر لوگوی شرکت کاملا با حرکت دادن جعبه تغییر رنگ می دهد به احتمال قوی با جنس اورجینال روبه رو هستید.

برای مثال برای کارتریج های سامسونگ باید با تغییر زاویه دید، رنگ سفید زمینه به سمت آبی برود. در حالی که به طور همزمان، رنگ نوشته «Samsung» از آبی به سمت طلایی تمایل پیدا کند. اگر متوجه این دو تغییر رنگ همزمان نشدید، خرید آن کارتریج را فراموش کنید.

در شناسایی کارتریج اصل از تقلبی به قیمت کارتریج ها دقت کنید.

قیمت هیچ گاه معیار خوبی برای تشخیص جنس اورجینال نیست، اما به طور کلی شناسایی کارتریج اصل از تقلبی کار آسانی برای کاربران عادی نمی باشد. از این رو بهتر است پیش از خرید چند جایی قیمت کارتریج مورد نظر خود را بیابید و سپس برای خرید اقدام کنید. اگر فروشگاهی کارتریج را بسیار ارزان تر از دیگران به فروش می رساند و در عین حال ادعای اصل بودن محصول خود را دارد، می بایست در صحت این حرف کمی تامل کنید.

کد موجود بر روی بسته ‌بندی کارتریج را اسکن کنید.

یکی از راه های اصلی شناسایی کارتریج اصل از تقلبی اسکن کد موجود بر روی بسته بندی کالاست. اصولا هر برند یک برنامه مخصوص دارد که شما می توانید آن را بر روی گوشی و یا تبلت هوشمند خود نصب کنید و صحت کد موجود بر روی بسته کالا را چک کنید. البته شاید این کار برای تمامی برندهای سازنده جوابگو نباشد. از طرفی ممکن است گوشی شما در دریافت صحیح برنامه اسکن به مشکل برخورد کند. در این صورت راهکارهای بعدی را امتحان کنید.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : خواندن این مقاله پیشنهاد می شود خرید کارتریج

برای شناسایی کارتریج اصل از تقلبی کارایی کارتریج و چاپ اسناد اولیه را چک کنید.

اگر در شناسایی کارتریج اصل از تقلبی شکست خوردید و با کارتریج تقلبی به خانه رفتید؛ هر چه سریع تر باید کارتریج را تعویض کنید. دقت داشته باشید که این تداوم استفاده از کارتریج تقلبی است که دردساز می شود. بنابراین هزینه تهیه کارتریج تقلبی را نادیده بگیرید و از هزینه های تعمیراتی بیشتر جلوگیری کنید. شما می توانید با پرینت گرفتن چند برگه کیفیت کارتریج را مورد بررسی قرار دهید.

جعل کارتریج‌های تقلبی پروسه دشواری دارد. کیفیت این کارتریج‌ها مخصوصا کارتریج تونرهای رنگی قابل مقایسه با مدل اصلی خود نیستند. اگر کمی دقیق باشید، می‌توانید از روی اولین برگه چاپ شده به تقلبی بودن کارتریج جدید پی ببرید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در مسیر تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی همواره امکان دریافت مشاوره های رایگان از طریق تماس با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی وجود دارد.

تعمیر پرینتر با گارانتی

مجموعه ما مرکزی ایمن و مجاز در راستای ارائه خدمات فروش و پس از فروش انواع چاپگرهای کمپانی های مختلف است. این مجموعه با استفاده از تخصص کارشناسان خبره خود به فعالیت می پردازد. گستره خدمات و سرویس های ویژه مرکز تعمیرات دستگاه کپی بسیار وسیع بوده و انواع پرینترهای جوهر افشان و لیزری، کوچک و بزرگ را در بر می گیرد. لازم به ذکر است که تمامی امور تعمیراتی و بازیابی در نمایندگی تعمیر پرینتر و دستگاه کپی، مطابق با استانداردهای جهانی شکل گرفته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی ارائه می گردند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩