اشتراک گذاری

رفع مشکلات جمع شدن کاغذ در پرینتر

پرینترها از قطعات مختلف مکانیکی و سخت افزاری تشکیل شده اند که حاصل همکاری صحیح این قطعات، فرایند چاپ را ممکن میسازد. بروز هر گونه خطا و اختلال در این اجزا میتواند عملیات چاپ را در پرینتر با مشکل روبرو کند. یکی از مشکلات بحث برانگیز جمع یا چروک شدن برگه هایی ست که از دستگاه خارج میشود. مشکل جمع شدن کاغذ در چاپگر یکی از مشکلات متداول و جدی در انواع پرینتر هاست که ممکن است به دلایل متفاوتی رخ دهد. آن چه مسلم است بروز چنین مشکلی به اتلاف کاغذ، جوهر و وقت کاربر می انجامد و دردسرهایی را در این خصوص به همراه دارد. از رایج ترین دلایلی که میتواند جمع شدن کاغذ در پرینتر را به همراه داشته باشد، مشکلات مکانیکی پرینتر است.

توصیه میشود پس از روبرو شدن با چنین مشکلی اقدام به کشیدن به زور کاغذ از دستگاه نکنید. چرا که این کار میتواند آسیب هایی را متوجه غلتک پرینتر کند. در صورت تداوم این مشکل لازم است دستگاه توسط کارشناس و متخصص مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد. در ادامه ی این مقاله به بررسی جزییات این امر و راه های جلوگیری از آن خواهیم پرداخت.

رفع مشکل جمع شدن کاغذ در پرینتر

از آن جا که مشکل جمع شدن کاغذ در پرینتر، مشکلی متداول است و این امکان وجود دارد بسیاری از کاربران با آن روبرو شوند، لازم دانستیم به ذکر راه های جبران این مشکل بپردازیم. چنانچه با پیروی از مراحل پایین همچنان دستگاه تان با این مشکل روبرو شود، لازم است از کارشناسان تعمیر پرینتر کمک بگیرید :

1- پرینتر را خاموش کنید و اجازه دهید به طور کامل سرد شود. این کار ایمنی شما را تامین میکند.

2- پوشش اصلی چاپگر را باز کنید و کاغذهای داخل دستگاه را از آن خارج کنید. ( توجه داشته باشید که این مرحله باید با دقت و ظرافت انجام بگیرد و هر گونه فشار اضافه میتواند دستگاه را با آسیب مواجه سازد. )

3- برای خارج ساختن کاغذها از چاپگر آن ها را محکم بگیرید و به آرامی به بیرون بکشید. رعایت این نکته ضرورت دارد که اگر کاغذ پاره شود، ممکن است باعث افزایش برخورد فیبرهای کاغذی با چاپ شود. محکم کشیدن کاغذها میتوان به انگشتان شما نیز آسیب برساند.

4- میتوانید برای جدا کردن قسمت های باریک تر کاغذ از لوازمی چون پنس یا موچین کمک بگیرید.

5- در صورتی که همچنان مشکل جمع شدن کاغذ در پرینتر وجود دارد و تکه های کاغذ درون دستگاه مشاهده میکنید، میتوانید سینی کاغذ را هم مورد بررسی قرار دهید.

6- اگر همچنان موفق به رفع مشکل مذکور نشدید و پرینتر قادر به فعالیت نیست، لازم است قطعات بیشتری را از چاپگر جدا کنید. برای این کار ترجیحا از افرادی دوره دیده و ماهر کمک بگیرید. همچنین میتوانید با مطالعه ی دفترچه ی راهنمای دستگاه این کار را خودتان به دقت انجام دهید.

7- چنانچه کاغذها را از دستگاه جدا کردید اما همچنان با جمع شدن کاغذ در پرینتر روبرو هستید، میتوانید سرچاپگر را تمیز کنید. تجمع کثیفی و گرد و غبار در سرپرینتر، میتواند چنین مشکلی را به همراه داشته باشد.

8- در صورتی که همه ی مراحل بالا را امتحان کردید و همچنان مشکل جمع شدن کاغذ به قوت خود پا برجاست، لازم است چاپگر به صورت تخصصی تر مورد عیب یابی و تعمیر قرار بگیرد.

نمایندگی تعمیرات پرینتر سامسونگ، با سابقه ی چندین ساله ی خود در امر تعمیر انواع پرینتر های این کمپانی نام آشنا، هم اکنون به یکی از برترین و قابل اعتماد ترین مراکز پشتیبانی در سطح کشور، بدل گردیده است. این مجموعه، متشکل از واحدهای مختلفی ست که هر کدام با هدف مشخصی، به فعالیت میپردازند. نمایندگی پرینتر سامسونگ ، با گرد هم آوردن کارشناسان و متخصصان زبده در امر تعمیر و همچنین تشکیل تیم حرفه ای پشتیبانی، قادر است در اسرع زمان، هر گونه خرابی و ناکارآمدی در این تجهیزات را عیب یابی و تعمیر کند. نمایندگی samsung به جهت اطمینان بالایی که از کیفیت خدمات خود دارد، گارانتی و ضمانت نامه ی کتبی معتبر نیز، به همراه این سرویس ها، ارائه میکند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩