اشتراک گذاری

رایج ترین مشکلات دستگاه فکس چیست؟

دستگاه فکس یکی از کاربردی ترین ماشین های اداری است که امروز با گسترش و پیشرفت فناوری در انواع و نسخه های مختلف طراحی و روانه ی بازار میشود. دستگاه فکس در واقع ماشینی ست که امکان ارسال و دریافت نامه های اداری را با استفاده از خطوط تلفن مهیا می سازد. ساز و کار این دستگاه به نحوی ست که با وارد کردن کاغذ به دستگاه و پس از اسکن اطلاعات و مکاتبات بر روی کاغذ، خروجی از طریق خطوط تلفن به فرد یا سازمان مورد نظر تحویل داده میشود.

فکس ها به طور کلی در سه دسته ی لیزری، کاربنی و حرارتی تقسیم بندی میشوند که با توجه به نیاز و کاربری شرکت و استفاده کننده ی مورد نظر مورد استفاده قرار میگیرند. این تجهیزات نیز مانند هر دستگاه و ماشین اداری دیگری ممکن است بنا به دلایل مختلف با اشکالات و خرابی های متعدد در بخش های سخت افزاری و مکانیکی مواجه شوند و فرایند ارسال مکاتبات را با اخلال همراه سازند. در همین خصوص قصد داریم به برخی از رایج ترین مشکلات دستگاه فکس بپردازیم و راه کاری های مناسب برای مرتفع سازی آن ها را نیز ارائه دهیم. چنانچه از دارندگان هر کدام از این تجهیزات هستید، از شما دعوت میکنیم تا انتهای این بخش همراه ما باشید.

رایج ترین مشکلات دستگاه فکس چیست؟

آشنایی با رایج ترین مشکلات دستگاه فکس

زنگ نخوردن دستگاه فکس

زنگ نخوردن دستگاه فکس یکی از رایج ترین مشکلات دستگاه فکس است که به دلایل مختلف سخت افزاری و نرم افزاری ایجاد میشود. به هم ریختگی تنظیمات و اختلال در آن میتواند به قطعی صدای دستگاه منجر شود که در جمله مشکلات نرم افزاری فکس است. سوختن بلند گو و یا به وجود آمدن ناکارآمدی در برد اصلی دستگاه نیز از جمله دلایل سخت افزاری رایج زنگ نخوردن دستگاه فکس است.

عدم ارسال و دریافت فکس

مهم ترین و اصلی ترین وظیفه ی یک دستگاه فکس ارسال مکاتبات مورد نظر کاربران و دریافت آن هاست. حال ممکن است بنا به دلایلی این پروسه با مشکل مواجه شود. عدم دریافت و ارسال فکس یکی از رایج ترین مشکلات دستگاه فکس است که میتواند به خرابی خط تلفن، خرابی سوکت دستگاه، مشکلات کابل تلفن، بی دقتی در وارد کردن شماره ها مربوط باشد.

اگه میخوای نحوه ی کار فکس کانن رو یاد بگیری کلیک کن

پایین بودن کیفیت فکس دریافتی

یکی دیگر از رایج ترین مشکلات دستگاه فکس پایین بودن کیفیت فکس های دریافتی است. به طور کلی دلیل کیفیت پایین و یا لکه ‌دار بودن فکس دریافتی، کثیف بودن شیشه اکسپوژر است. لذا توصیه میشود پیش از انجام دادن فکس و قرار دادن سند روی شیشه، این قطعه را با دقت تمیز کنید.

مشکل در برقراری ارتباط با مودم

از رایج ترین مشکلات دستگاه فکس میتوان به قطعی ارتباط مودم و تلفن اشاره نمود. برای رفع این مشکل لازم است اتصالات دستگاه به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد. گاهی ممکن است اختلالاتی همچون، پارگی و قطعی کابل برق در دستگاه فکس موجب قطع ارتباط و عدم دریافت فکس شود.

چاپ نشدن فکس

چاپ نشدن فکس نیز از رایج ترین مشکلات دستگاه فکس است که کاربران بسیاری ممکن است با آن مواجه شوند. از آن جا که گاهی به‌ دلیل خالی بودن سینی کاغذ یا بزرگ بودن ابعاد فایلی دریافتی، امکان چاپ فکس وجود ندارد، توصیه میشود در صورت بروز این مشکل موارد مذکور را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

نمایندگی تعمیرات فکس سامسونگ

نمایندگی تعمیرات فکس سامسونگ همانطور که از نام آن پیداست به تعمیر و بازیابی مشکلات دستگاه های فکس سامسونگ میپردازد و به این منظور راه اندازی گشته است. از آن جا که این دستگاه ها تنوع بسیار بالایی در ساخت و تولید دارند و از تکنولوژی های مختلفی پیروی میکنند، وقوع هر گونه خرابی در آن ها میتواند پیچیدگی های خاص خود را به همراه داشته باشد. به همین خاطر تعمیر این محصولات نیاز به مهارت بالایی دارد. این مهارت جز در دوره های تخصصی تعمیرات فکس حاصل نخواهد شد. کارشناسان و تعمیرکاران فعال در نمایندگی فکس سامسونگ ، با گذراندن موفق این دوره ها، قادرند تمامی مشکلات مکانیکی وسخت افزاری این تجهیزات را  در کوتاه ترین زمان ممکن و به نوین ترین شیوه شناسایی و برطرف کنند. این خدمات با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی نیز همراه خواهد بود.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩