اشتراک گذاری

آموزش پرینت پشت و رو

پرینتر ها که استفاده از آن ها، علاوه بر مراکز کاری و شرکت ها، در خانه ها نیز بسیار متداول شده، امکانات بسیاری را در اختیار کاربران قرار میدهند. از میان آپشن ها و گزینه های فراوانی که در انواع چاپگرها قرار گرفته است، موضوع صحبت امروز ما چاپ دو رو است. پرینت پشت و رو علاوه بر راحتی کار، به صرفه جویی در مصرف کاغذ و در نهایت پایین آوردن هزینه های چاپ منجر میشود. اغلب دستگاه های جدید از امتیاز چاپ دو روی خودکار برخوردارند. روی صحبت ما با آن دسته کاربرانی ست که دستگاهشان قدیمی است و یا از چنین آپشنی برخوردار نیست.

در این بخش قصد داریم به آموزش پرینت پشت و رو در پرینترهای کانن بپردازیم. نکات عنوان شده در این مقاله ، برای سایر چاپگرها نیز مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین کارشناسان و مشاوران ما در نمایندگی تعمیر پرینتر کانن ، آماده اند تا هر گونه راهنمایی لازم را در اختیار شما عزیزان قرار بدهند و یا اقدام به رفع مشکلات در خصوص استفاده از دستگاه نمایند.

آموزش پرینت پشت و رو در پرینتر کانن

1- اولین قدم برای انجام پرینت دو رو ، ورود به منوی فایل و انتخاب گزینه ی پرینت از طریق کامپیوتر است.

2- پس از انتخاب گزینه ی نام برده، در قسمت انتخاب صفحات، گزینه Pages را انتخاب کرده و سپس صفحات فرد را وارد نمایید (… ,1,3,5,7)، ضمنا می توانید از منوی بازشونده زیر آن گزینه “فقط صفحات فرد”، “Odd Pages Only”، را انتخاب نمایید.

3- بعد از وارد کردن صفحات فرد، لازم است گزینه ی پرینت را مورد استفاده قرار دهید.

4- بعد از انتخاب این گزینه برگه های مورد نظر از دستگاه خارج میشوند. در این مرحله لازم است  برگه های پرینت شده را از خروجی پرینتر بردارید، سپس آنها را سر و ته کرده و روبروی پرینتر قرار دهید.

5- اگر تعداد کل صفحاتی که قرار است پرینت گرفته شود، فرد است، آخرین صفحه چاپ شده را از آن جدا نمایید؛ همچنین اگر کل صفحات چاپی زوج هستند، نیازی به همان صورت ادامه دهید.

6- پس از انجام مرحله ی قبل، کاغذ پرینتر را از برگه های سفید خالی نمایید و برگه های پرینت شده را مجددا وارد سینی کاغذ کنید.

7- دستور پرینت را مجددا با انتخاب منوی فایل و گزینه ی پرینت انتخاب نمایید، حال این بار به جای صفحات فرد، صفحات زوج را انتخاب کنید و تیک “صفحات معکوس”، “Reverse pages”، را هم بزنید.

8- حال میتوانید صفحات به جا مانده در مراحل قبل را به آخرین صفحه اضافه کنید.

واحد تعمیر پرینتر کانن یکی از فعال ترین واحدهای نمایندگی کانن است که از سال ها پیش به فعالیت میپردازد. این مجموعه، به لطف برخورداری از تجهیزات و امکانات ویژه  و گرد آوری کادری متخصص در این حوزه ، بدل به درگاهی جامع و معتبر در راستای پشتیبانی از کاربران گرامی شده است. کادر فعال در واحدهای پشتیبانی و تعمیر، قادرند، هر گونه مشکل و ناکارآمدی سخت افزاری و مکانیکی را در انواع  پرینتر کانن را برطرف سازند. نمایندگی کانن که زیر نظر مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است، هم اکنون در شعب مختلفی در تهران، کرج و سایر شهرستان های کشور، به فعالیت می پردازد. سرویس های مورد نظر همگی با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی در اختیار کاربران و مراجعین محترم قرار میگیرند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩