اشتراک گذاری

آموزش وصل کردن لپ تاپ به پرینتر به صورت بی سیم

لپ تاپ و پرینتر از پرکاربردترین وسایل امروزی در ادارات، مراکز ثبت اسناد، دفاتر اسناد رسمی و حتی منازل جهت استفاده شخصی هستند. از طرفی بسیاری از مردم کارهای روزانه خود را در سیستم‌ رایانه انجام می‌دهند. اما حجم این دستگاه زیاد و حمل آن مشکل است. به همین دلایل است که کاربرد لپ تاپ با دارا بودن مزایایی نظیر سهولت جابجایی و حجم کم توانسته رضایت کاربران را فراهم آورد.

نیاز به چاپ اسناد و مدارک و فایل‌های حاوی نوشته و تصاویر، لزوم دسترسی به چاپگرها را همگانی نموده است. نتیجه ترکیب عملکرد این دو محصول تکنولوژیک، دسترسی آسان و فوری به مدارک و فایل ‌های چاپی را برای ادارات، مراکز خصوصی و شرکت ها و نیز مصارف شخصی و خانگی فراهم آورده است.

پیش تر درباره نحوه اتصال پرینتر بی سیم به وایرلس صحبت کردیم. اما در این مقاله قصد داریم نحوه اتصال پرینتر وایرلس به لپ تاپ را مورد بررسی قرار دهیم. با مطالعه این مطلب نحوه اتصال لپ تاپ به چاپگر توشیبا به صورت بی سیم را می‌آموزید. هم چنین با کاربردهای این دو سیستم و امکانات نمایندگی توشیبا در ارائه خدمات فوق آشنا می‌شوید. مراحل این عملیات معمولا در چاپگرهای مختلف مشترک است.

آموزش وصل کردن لپ تاپ به پرینتر به صورت بی سیم

وصل کردن لپ تاپ به پرینتر به صورت بی سیم چگونه انجام می‌شود؟

امروزه شبکه جهانی اینترنت در بخش های مختلف و متنوع زندگی انسان وارد شده است. ترکیب کارکرد سیستم های مختلف با یکدیگر باعث شده تا دسترسی به اینترنت به یک نیاز عمومی تبدیل شود.

اما در بسیاری از مکان ها، علی رغم وجود این امکانات، کابل و لوازم مرتبط کننده آنها موجود نیست. مانند زمانی که ضمن جابجایی در سطح شهر از این وسایل بهره‌مند می‌شویم. خوشبختانه وجود لوازمی با دسترسی وایرلس یا بی سیم به اینترنت این مشکل را حل کرده است. در چنین شرایطی و برای استفاده بهینه از این ابزارهای فن آوری، لازم است از چگونگی اتصال لپ تاپ به چاپگر آگاه باشیم.

پرینتر بی سیم چیست ؟

پرینتر بی سیم به چاپگری اطلاق می‌شود که بدون کابل یا یواس‌بی و از طریق اینترنت و اتصال به شبکه کار می‌کند. تامین این فضای اینترنتی بسته به محل و موقعیتی که افراد در آن به سر می‌برند، متفاوت است. در ادارات از شبکه اتصال اینترنتی مرکز و در منازل این موقعیت با بکارگیری وای فای امکان پذیر می‌گردد.

از آنجا که مسیر و شکل اتصال در این موارد با یکدیگر متفاوت است باید پیش از وصل کردن لپ تاپ به پرینتر به صورت بی سیم، طرز کار پرینتر را از طریق دفترچه راهنما مطالعه نمود. سپس بر طبق دستور العمل آن نسبت به انجام اتصال اقدام نمایید. در نمونه ‌های چاپگر هم، بنابر برنامه از پیش تعیین شده و به شکل خودکار پروسه اتصال انجام می‌گیرد.

این مقاله برای شما مفید است : تاثیر رطوبت روی پرینتر

مراحل انجام اتصال لپ تاپ به پرینتر توشیبا به ترتیب کدامند؟

برای آنکه فرایند اتصال به درستی و بطور کامل صورت گیرد، باید مراحل آن بطور مرتبا و به ترتیب اولویت انجام شوند. این مراحل عبارتند از:

 • روشن نمودن وای فای
 •  روشن نمودن پرینتر
 • مراجعه به تنظیمات وایرلس یا بی سیم در پنل کنترل چاپگر (توجه داشته باشید که این مورد برای پرینتر اپسون در  Setup > Wireless LAN Settings و برای چاپگرهای اچ پی در بخش Network  قرار دارد)
 • انتخاب SSID بی سیم در شبکه وای فای
 • ثبت رمز عبور وای فای
 • روشن شدن چراغ بی سیم شبکه وای فای به نشانه اتصال پرینتر و پایان عملیات

مشکلات وصل کردن لپ تاپ به پرینتر و چگونگی تشخیص آنها

در برخی موارد با انجام مراحل فوق به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم که نشان از وجود مشکلاتی در این مسیر دارد. تشخیص این موارد و رفع آنها مستلزم داشتن دانش فنی در این زمینه است. در ادامه مطلب به چندین مورد از این موانع، نحوه تشخیص و رفع آنها می‌پردازیم.

مشکلات احتمالی در زمینه اتصال به WIFI

 • در صورتی که در حالت وایرلس پرینتر متصل نمی‌شود اما این کار با کابل امکان پذیر است، نشان دهنده عدم اتصال سیستم به وای فای است.
 • راه اندازی دوباره پرینتر پس از پایان عملیات وصل کردن لپ تاپ به پرینتر
 • اطمینان از به روز بودن سفت افزار یا پریمور
 • پاک کردن فایل های در حال انتظار برای چاپ پیش از شروع عملیات اتصال
 • جابجایی چاپگر برای دریافت بهتر سیگنال
 • مشاهده میزان قدرت وای فای در صورت وجود امکانات آن در دستگاه

در صورت وجود هر یک از این مشکلات و حل آن، سیستم به وای فای دسترسی پیدا می‌کند. پس از آن پروسه اتصال لپ تاپ به چاپگر انجام می‌شود.

چگونه چاپگر را به لپ تاپ با ویندوز ۱۰ متصل کنیم؟

 • برای انجام این کار پس از روشن کردن سیستم و چاپگر مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:
 • کادر جستجوی ویندوز را باز و کلمه چاپگر را تایپ کنید.
 • گزینه پرینتر و اسکنر را انتخاب نمایید.
 • در بخش تنظیمات آپشن Add a printer or scanner را انتخاب نمایید.
 • چاپگر را کلیک کنید.
 • گزینه Add device را انتخاب کنید.
 • منتظر بمانید تا برنامه ویندوز، درایوهای لازم را تنظیم کرده و چاپگر را به لپ تاپ وصل کند.
 • اگر نیاز به نصب برنامه اضافه از طرف ویندوز به شما اعلام شد آن را دانلود و سپس نصب نمایید. گزینه Get app به راحتی زمینه دانلود نرم افزار لازم را از مایکروسافت برای شما فراهم می‌کند.
 • پس از کامل شدن تنظیمات، لپ تاپ بدون نیاز به کابل و USB چاپ را در پرینتر وایرلس انجام می‌دهد. توجه: طی انجام مراحل وصل کردن لپ تاپ به پرینتر ، در صورتی که چاپگر توسط ویندوز تشخیص داده نشد، به بخش Printer & Scanner رفته و از اینکه لپ تاپ و چاپگر هر دو به شبکه یکسان متصل هستند مطمئن شوید. چنانچه در حال استفاده ازWi-Fi Range Extender هستید، منطقه توسعه یافته شبکه دوم است.
 • در این مرحله موارد Add a printer or scanner و سپس  The printer that I want isn’t listed را کلیک کنید. سپس گزینه  Add a Bluetooth, wireless or network discoverable printer و بعد از آن نیز آپشن پرینتر بی سیم را انتخاب و کلیک کنید. اکنون منتظر بمانید تا این مرحله تمام شود و سپس پنجره تنظیمات را ببندید. عملیات اتصال لپ تاپ به چاپگر با موفقیت به پایان رسیده است.

برای وصل کردن لپ تاپ به پرینتر توشیبا از نمایندگی توشیبا کمک بگیر

انجام عملیات گفته شده با توجه به نکات ظریف و دقیقی که به همراه دارد، برای بسیاری افراد عملا مقدور نیست. نیاز به داشتن اطلاعات رایانه ای و فنی، بسیاری را بر آن می‌دارد تا با چنین مشکلی درگیر نشوند.

به این منظور و برای حل مشکلات اتصال لپ تاپ به چاپگر، می‌توان از کارشناسان حاضر در نمایندگی پرینتر توشیبا کمک گرفت. برقراری تماس تلفنی یا ثبت درخواست کارشناس برای این موارد راه حلی منطقی و در دسترس است. هم‌چنین انجام کلیه مراحل نصب، تعمیر و تعویض قطعات در این نمایندگی‌ ها قابل انجام است. کافی است با که ادرس شعب نمایندگی توشیبا را مطالعه کرده و به نزدیکترین شعبه به محل سکونت خود مراجعه نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩