اشتراک گذاری

پاک کردن حافظه پرینتر

یکی از اقداماتی که کاربران دستگاه های کپی و چاپ پس از مدتی به انجام آن نیاز پیدا میکنند، پاک کردن حافظه پرینتر است. اما این کار به چه علت انجام میشود ؟ فرایند چاپ در پرینتر به صورتی ست که به محض ارسال فرمان چاپ از سوی کاربر یک صف از دستورات چاپ در کامپیوتر ایجاد میشود. زمانی که پرینتر دستوری از چاپ را انجام می‌دهد، کامپیوتر دستور بعدی چاپ را برای پرینتر ارسال میکند. گاهی ممکن است بالا رفتن دستورات چاپ در حافظه ی پرینتر اختلالی را ایجاد کند یا سبب پر شدن آن شود که در این صورت لازم است اقداماتی در راستای پاک کردن این حافظه به عمل آید تا کارایی پرینتر همچنان ادامه داشته باشد. با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی چگونگی انجام این امر بپردازیم.

روش های پاک کردن حافظه پرینتر

به طور کلی زمانی که حافظه ی پرینتر پر میشود، برای رفع مشکلات پیش آمده و از سر گرفتن فرایند چاپ سه روش کلی وجود دارد که در ادامه به چگونگی انجام هر دو روش اشاره خواهیم نمود.

پاک کردن حافظه پرینتر با استفاده از تنظیمات چاپگر

 برخی از پرینتر ها به خودی خود این امکان پاک کردن حافظه ی پرینتر را در اختیار کاربران خود قرار میدهند. در این مواقع کاربر دیگر مجبور به  دنبال کردن پروسه ی راه اندازی مجدد چاپگر خود ندارد و این در نوع خود امتیاز محسوب میشود. به پاک کردن اطلاعات از این طریق تنظیم مجدد سرد یا COLD RESET گفته میشود. البته این گزینه در مواقعی پیشنهاد میشود که مشکلات حادی برای دستگاه رخ داده باشد. در اغلب مدل های چاپگر میتوان با فشردن کلید GO در هنگام ریبوت شدن دستگاه اقدام به پاک کردن کلیه ی دیتاهای موجود بر روی چاپگر نمود.

پاک کردن حافظه پرینتر با ویندوز

 برای پاک کردن حافظه ی چاپگر با استفاده از ویندوز، لازم است در ابتدا وارد کنترل پنل ویندوز خود شوید و به گزینه ی پرینتر وارد شوید. با ورود به این گزینه یک پنجره پیش روی شما قرار میگیرد که با استفاده از آن قادرید تمامی موارد و دستورات چاپی که در صف چاپ هستند را مشاهده کنید. برای حذف این موارد لازم است گزینه ی cancel all documents را انتخاب کنید. در این لحظه تمامی دستورات چاپ موجود در صف پاک خواهند شد. این پروسه کمی زمان میبرد و پس از اتمام آن دستگاه ریستارت میشود و آماده ی انجام فرمان های چاپ جدید است.

پاک کردن حافظه پرینتر با راه اندازی مجدد چاپگر

 علاوه بر ویندوز، دستگاه چاپگر هم امکان پاک کردن حافظه پرینتر را در اختیار کاربر گذاشته است و انجام آن به راحتی صورت میگیرد. این گزینه در اصل به راه اندازی مجدد print spooler service مربوط میشود. به این صورت که لازم است در ابتدا به کنترل پنل وارد شوید و پس از آن با ورود به گزینه ی administrative tools ، services را انتخاب کنید. حال در میان گزینه های به نمایش در آمده، گزینه print spooler را انتخاب کنید و در نهایت پرینتر خود را ریستارت نمایید.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d9%2585%25db%258c%25d8%25b1%25d8%25a7%25d8%25aa-%25d9%25be%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2586%25d8%25aa%25d8%25b1-%25d8%25a7%25da%2586-%25d9%25be%25db%258c%2F|||” read_text=”نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″]

نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی  را میتوان یکی از جامع ترین و تخصصی ترین مراکز ارائه ی خدمات و سرویس های پس از فروش و تعمیر در سر تا سر کشور به شمار آورد. این نمایندگی مجهز به دنبال خدمات ارزنده و تخصصی ارائه شده در آن، به انتخاب اول دارندگان انواع محصولات چاپ و کپی اچ پی ، بدل گردیده است. کارشناسان و متخصصان فعال در این مرکز، از میان مجرب ترین تکنسین تعمیر پرینتر در سطح کشور گزینش شده اند. خدمات ارائه شده از سوی نمایندگی اچ پی، نه تنها در تهران، بلکه در کرج و شهرستان ها نیز در اختیار کاربران و مشتریان گرامی قرار میگیرد. این سرویس ها، با استانداردهای روز دنیا تطابق دارند و همچنان با گارانتی و ضمانت نامه ، همراه خواهند بود.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩