اشتراک گذاری

تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان

هر پرینتر جدا از نوع، مدل و برند سازنده اش باید به نسبت مقدار مصرف کاربر سرویس دهی شود. این سرویس ها زمانی در افزایش طول عمر اجزای پرینتر نقش دارند که به صورت دوره ای و منظم شکل گیرند. در این میان هد یکی از اجزایی است که باید با دقت فراوان تمیز شود. هد دارای ساختار حساس و آسیب پذیری است. این بخش از چاپگرهای جوهر افشان عموما با شیارهای خاصی طراحی می گردد که در صورت مسدود شدن، فرآیند چاپ را مختل می سازد. طریقه ی صحیح تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان مسئله ی با اهمیتی است. این مقاله را دنبال نمایید تا با این پروسه آشنا شوید.

تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان

چه زمانی تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان ضروری است؟

همان طور که بیان شد، تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان بسته به میزان استفاده ی کاربر از دستگاه چاپ می بایست هر چند وقت یک بار انجام شود. به طور کلی زمانی که درزهای هد با جوهرهای اضافی مسدود می شوند، شاهد افت شدید کیفیت دستگاه هستید. اگر روند کاری چاپگر مورد استفاده ی شما تغییر چشم گیری داشته است، احتمالا زمان تمیز کردن هد پرینتر فرا رسیده است. چاپ خطوط سفید افقی به صورتی که انگار یک نقص بزرگ در چاپ کلمات رخ داده، اصلی ترین علامت آلودگی هد پرینتر جوهر افشان است. در واقع چاپ محو، ناقص و صفحات نسبتا سفید علائم اصلی یک هد از کار افتاده و آلوده می باشند.

تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان از طریق ویندوز

ویندوز محیطی است که علاوه بر ارسال دستورات چاپ می تواند در تمیزکاری های دوره ای چاپگر هم کاربرد داشته باشد. برای تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان از طریق ویندوز باید از منوی استارت یا کنترل پنل رایانه ی متصل به پرینتر به گزینه ی Devices and Printers بروید. نام پرینتر مورد نظر را با کلیک راست بر روی Devices and Printers بیابید. سپس گزینه ی Properties را انتخاب کنید. بر روی نوار Maintenance کلیک کنید و به قسمت Tools بروید. در این بخش می توانید گزینه هایی چون ink Cartridges، Clean یا Clean Heads را مشاهده کنید و از آن ها بهره ببرید. البته برخی از پرینترها فاقد ویژگی تمیز کننده ی اتوماتیک هد هستند. در چنین حالتی باید فرآیند تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان را به صورت دستی طی کنید.

تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان به صورت دستی

تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان به صورت دستی روش قابل اطمینان تری می باشد که بهتر است با آن آشنا باشید. این کار مراحل سختی ندارد. اما اگر احساس می کنید که از عهده ی آن برنخواهید آمد، کافی است با نمایندگی تعمیرات پرینتر تماس بگیرید. کارشناسان اعزامی ما طی مدت زمان کوتاهی فرآیند تمیز کردن هد پرینتر جوهر افشان را به بهترین شکل ممکن انجام خواهند داد. در هر حال پاکسازی هد پرینتر با خاموش کردن دستگاه آغاز می شود. سپس باید درپوش اصلی قسمت کارتریج ها را باز کرد و تمام کارتریج های داخل سیستم را تک به تک از محفظه جدا نمود. این حرکت می بایست با ظرافت کاری بالایی، طی شیوه ی استانداردی شکل گیرد.

در صورت نیاز می توانید نحوه ی صحیح رفتار با کارتریج های پرینتر را از دفترچه ی راهنمای آن مطالعه کنید. پس از این کار شما می توانید هد را مشاهده کنید. این قطعه به منظره ی یک سینی کوچک است که کارتریج ها درون آن قرار دارند. هد را از پرینتر جدا کنید. به نسبت مساوی کمی آب و الکل را در ظرفی مخلوط کرده و هد را در ظرف مربوطه فرو کنید. 2 دقیقه به هد درون ظرف استراحت دهید تا ذرات جوهر خشک شده بر روی شیارهای آن از بین بروند. به عنوان مرحله ی آخر هد را از محلول خارج کرده و روی دستمال حوله‌ای قرار دهید تا خشک شود و سپس به دقت آن را وارد جایگاه اصلی خود نمایید.

تعمیر و بازیابی پرینتر

نمایندگی تعمیرات پرینتر مجموعه ای سیستماتیک و حرفه ای است که هر یک از مشکلات تجهیزات اداری برندهای موجود در بازار را برطرف می نماید. فرقی نمی کند که دستگاه چاپگر مورد نظر شما یک سیستم قدیمی باشد یا یکی از جدیدترین نسخه های عرضه شده. نمایندگی تعمیرات پرینتر کلیه ی اختلالات ریز و درشت انواع پرینتر  موجود در بازار را فارغ از مدل و نوع دستگاه از میان می برد. ما به شما این اطمینان را می دهیم که با حضور در نمایندگی تعمیرات پرینتر می توانید بالاترین سطح کیفی از خدمات را در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی دریافت کنید.

امتیاز شما به این نوشته