اشتراک گذاری

نحوه انتقال تماس در تلفن سانترال

انتقال تماس را میتوان از کاربردی ترین امکاناتی دانست که گوشی های تلفن و انواع خطوط سانترال از آن بهره مند هستند. این ویژگی در مراکز کاری و تجاری بزرگ به یک سرویس پرطرفدار بدل شده است چرا که به کمک آن هیچ تماسی از دست نخواهد رفت. در همین راستا بسیاری از کاربران و دارندگان تلفن های سانترال ، سوالاتی را مبنی بر نحوه انتقال تماس در تلفن سانترال مطرح نموده اند. ما نیز تصمیم گرفتیم برای پاسخگویی جامع تر، مقاله را به همین عنوان اختصاص دهیم و در آن به شرح چگونگی دایورت خطوط سانترال بپردازیم.

پیش از پرداختن به موضوع مطرح شده باید بدانید که فوروارد یا انتقال تماس در سانترال ، مدل های مختلفی دارد که بنا به نوع و نیاز کاربر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین پروسه ی انجام گیری این امر کمی با انجام آن در تلفن های معمولی متفاوت است که نیازمند دقت بیشتری است.

انواع انتقال تماس در تلفن سانترال

انتقال کلیه ی تماس ها به داخلی دیگر

 یکی از انواع انتقال تماس در تلفن سانترال انتقال تمامی تماس ها به یک خط داخلی دیگر است. الگوی انجام این کار به این صورت است که در ابتدا باید گوشی خود را برداشته و دکمه ی DND / FWD را فشار دهید. پس از آن لازم است عدد 1 را به دستگاه وارد کنید و در مرحله بعد شماره ی داخلی مورد نظر را به تلفن بدهید و مربع را فشار دهید.

انتقال تماس در زمان اشغال یا بدون پاسخ بودن سانترال

یکی دیگر از پرکاربرد ترین حالت های انتقال تماس در تلفن سانترال ، انتقال آن در مواقعی ست که گوشی سانترال اشغال یا بدون پاسخگو است. انجام گیری این شیوه به صورتی ست که در ابتدا باید گوشی را برداشته و دکمه ی DND / FWD را فشار دهید. پس از فشار دادن دکمه ی مورد نظر عدد 2 را وارد گوشی خود کنید و شماره ی تماس مورد نظر خود را به تلفن بدهید و مشابه روش قبل در انتهای آن کلید مربع را فشار دهید.

انتقال تمامی تماس ها به یک شماره ی خارج از سازمان

 دیگر حالتی که در انتقال تماس در تلفن سانترال مورد استفاده قرار میگیرد، فوروارد تماس ها به خارج از ارگان و سازمان مربوطه است. با استفاده از این سرویس میتوانید کلیه ی تماس های گرفته شده را به شماره ی موبایل یا منزل خود هدایت نمایید. با برداشتن گوشی خود و فشردن دکمه ی DND / FWD مانند سایر مراحل، دستگاه سانترال آماده ی انتقال تماس های مورد نظر شما میشود.

پس از فشردن دکمه ی مورد نظر لازم است عدد 3 را فشار دهید. حال باید عدد مربوط به آزاد کردن خط را هم به دستگاه بدهید. این عدد یا 0 است یا 9 . پس از آن شماره ی مورد نظری که تمایل دارید تماس ها به آن منتقل شود را وارد دستگاه نمایید و دکمه ی مربع را فشار دهید. پس از اتمام مراحل گفته شده، با گذاشتن گوشی خود میتوانید از انتقال تماس های مورد نظر به خط سانترال، اطمینان حاصل نمایید.

نمایندگی تعمیرات سانترال ، پیشرو در ارائه ی خدمات پس از فروش و تعمیرات فوق تخصصی و حرفه ای انواع دستگاه ها و محصولات سانترال است که مدت هاست به عنوان مرکز منتخب کاربران مطرح بوده است و به انتخاب نخست کاربران بدل گردیده است. این دپارتمان تخصصی، با فراهم آوردن امکانات و تشکیلات مجهز، قادر به ارائه ی تخصصی ترین و جامع ترین خدمات و سرویس های مرتبط با عیب یابی، نصب و  تعمیر است که هم اکنون در شعب مختلف و متعدد به فعالیت میپردازد. نمایندگی مجاز سانترال هم اکنون خدمات و سرویس های خود را علاوه بر تهران، در کرج و شهرستان های مختلف نیز ارائه میدهد. گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی از دیگر ویژگی های ارائه شده از سوی نمایندگی تعمیر سانترال است.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩