اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی خط می اندازد؟

یکی از مشکلات شایعی که در اغلب دستگاه های کپی فارغ از نوع و مدل آن ممکن است است رخ دهد، مشکل خط انداختن دستگاه کپی شارپ است. این مسئله در دستگاه های کپی شارپ هم گزارش شده است. بنابراین برای رفع این مشکل ابتدا باید منشاء خط انداختن دستگاه کپی شارپ را پیدا کرده و اقدام به رفع آن کنید. بررسی دقیق و رفع این چنین مسائلی در دستگاه کپی به میزان تخصص و تجربه تعمیرکار بستگی دارد. از این رو برای رفع مشکلات پیچیده در دستگاه کپی باید از متخصصان حرفه ای در این زمینه کمک و راهنمایی بخواهید.

چرا دستگاه کپی خط می اندازد؟

علت خط انداختن دستگاه کپی شارپ

آلوده بودن شیشه دستگاه کپی

اگر شیشه دستگاه کپی را گرد و غبار گرفته باشد و پس از مدت ها تمیز نشود، ممکن است بر کیفیت کپی و یا اسکن مدارک تاثیرگذار باشد. بنابراین در صورت مشاهده خطوط اضافی بر روی برگه های کپی شده ایتدا با یک دستمال نرم و بدون پرز به آرامی سطح شیشه را تمیز کنید و سپس مجددا کپی بگیرید. اگر مشکل خط انداختن دستگاه کپی شارپ حل شد به این معناست که باید از این پس هرچند مدت یکبار اقدام به تمیز کردن دستگاه کپی کنید.

البته این نکته را به خاطر بسپارید که تمیز کردن شیشه با مواد پاک کننده ای همچون استون، آمونیاک، اتیل الکل و کربن تتراکلرید باعث آسیب های بیشتری به سطح شیشه و در نهایت دستگاه کپی می شود. نکته دوم این که از خیس کردن شیشه جهت تمیز کردن آن اکیدا خودداری کنید. این کار ممکن است موجب نفوذ مایعات به درون دستگاه کپی و اتصال کوتاه در دستگاه شود.

اگر میخوای بدونی علت مشکل ایجاد نقاط بر روی صفحات کپی شده چیه کلیک کنید

نشت جوهر

اگر کارتریج نشتی داشته باشد، به مرور لکه های جوهر بر روی سطح شیشه و یا درام نفوذ خواهند کرد. در نتیجه این اتفاق خطوط و نقاط اضافی بر روی برگه های پرینت شده مشاهده می شود. تعمیر و یا تعویض کارتریج چاپگر و پاک کردن آلودگی های موجود در دستگاه کپی در این شرایط مشکل گشا خواهد بود.

آلودگی سینی کاغذ

اگر مدتی طولانی از کار نکردن دستگاه کپی می گذرد، بهتر است قبل از شروع به کار دستگاه کپی، دستگاه را به طور کامل گردگیری کنید. آلودگی های موجود در سینی کاغذ ممکن است به درون دستگاه نفوذ کرده و منجر به خط انداختن دستگاه کپی شارپ شود.

لکه های اضافی تونر

یک دلیل دیگری که باید آن را بررسی کرد، وجود لکه های اضافی تونر بر روی درام پرینتر است. در واقع اگر درام پرینتر آلوده باشد و با بر روی سطح آن خش خوردگی وجود داشته باشد، اثر خود را مستقیما بر روی کاغذهای چاپ شده خواهد گذاشت. در چنین مواقعی برای رفع مشکل خط انداختن دستگاه کپی شارپ اقدام به تمیز کردن سطح درام و یا در حالت مطمئن تر تعویض درام می کنند.

نمایندگی فتوکپی شارپ

نمایندگی فتوکپی شارپ مرکز سخت افزار ایران با بهره مندی از مجموعه کاملی از تجهیزات تعمیر دستگاه های کپی امروزه قادر به ارائه خدمات ویژه و تخصصی به کاربران دستگاه های کپی شارپ می باشد. تمامی مراحل تعمیر و تعویض قطعات در مجموعه نمایندگی شارپ توسط متخصصان با تجربه و کاملا حرفه‌ای انجام خواهد شد و از این رو کوچک‌ترین نگرانی برای کاربران وجود نخواهد داشت. متقاضیان تعمیر دستگاه های کپی پس از تحویل دستگاه آسیب دیده خود می‌توانند با خیالی آسوده در انتظار تحویل گرفتن دستگاه احیا شده خود باشند. خدمات تخصصی تعمیر دستگاه های کپی برای تمامی هموطنان عزیز فارغ از محل سکونت در هر کجای کشور، ارائه خواهد شد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩