اشتراک گذاری

4 مشکل اساسی در پرینتر لیبل زن

قطعا بارکد و یا لیبل کالا های یک فروشگاه را مشاهده کرده اید و احتمال دارد که این سوال نیز برای شما ایجاد شده است که این لیبل ها چگونه به صورت اختصاصی چاپ می شوند؟ باید در این خصوص بگوییم که یک دستگاهی به نام پرینتر لیبل زن وجود دارد که مسئلین فروشگاه ها در زمان ورود اجناس به داخل فروشگاه یک شناسه ی مخصوص به هر کالا داده و با استفاده از پرینتر لیبل زن شناسه را بر روی کاغذ چاپ نموده و آن را بر روی کالاها می چسبانند. در پرینتر لیبل زن به دلیل وجود حرارت به منظور چاپ مطالب باید کاغذی حساس به حرارت قرار داده شود تا به سرعت عکس العمل نشان بدهد. در ادامه تصمیم داریم تا به مشکلات اساسی در پرینتر لیبل زن اشاره نماییم.

پرینتر لیبل زن

ایرادات کلی پرینتر لیبل زن

همانطور که اشاره کردیم فروشگاه داران از این دستگاه ها به منظور چاپ لیبل کالاها استفاده می نمایند، اکنون تصور کنید که لیبل یک دسته از کالاها به درستی چاپ نشود تا توسط بارکدخوان خوانده شوند، در این شرایط می تواند هزینه های بسیاری را برای تولیدکننده و یا ارسال کننده ی کالا به دنبال داشته باشید. اساس باید به این نکته اشاره کنیم که اگر به موقع برای تعمیر و نگهداری هر دستگاه پرینتر لیبل زن اقدام نمایید، هیچگاه چنین مسئله ای پیش نخواهد آمد. در صورتی که پرینتر لیبل زن فروشگاه شما از روش انتقال حرارتی استفاده می نماید حتما باید به هد پرینتر توجه خاصی داشته باشید و در هر بار تعویض ریبون آن را تمیز کنید.

برای تمیز کردن هد پرینتر لیبل زن، اساسا کیت های تمیز کننده ای وجود دارد ولی در صورت عدم دسترسی به آن ها می توانید از پنبه الکی به همراه یک پارچه ی تمیز و بدون آستر استفاده نمایید. به طورکلی بسیاری از ایرادات این دستگاه ها در بخش کیفیت چاپ به دلیل کثیف بودن هد می باشد.

ایرادات رایج در کیفیت چاپ پرینتر لیبل زن

کمرنگ بودن بارکدها و چاپ های ناپخته

این مشکل درشرایطی مشاهده می شود که میان هد لیبل پرینتر و خود لیبل فشار به اندازه ی کافی وجود ندارد برای تعمیر این مسئله تنها راه حل شما مراجعه به متخصصین مرکز سخت افزار ایران می باشد تا این میزان را برای شما تامین کنند. دلیل دیگری که ممکن است سبب ایجاد این مسئله گردد کافی نبودن درجه حرارت به منظور ارسال یک تصویر مناسب بر روی لیبل می باشد، برای تنظیم این درجه حرارت می بایست از روی نرم افزار پرینتر لیبل زن اقدام نمود.

پررنگ بودن بیش از حد بارکدها

دلیل اصلی ایجاد این مسئله میزان دما بسیار بالا در پرینتر لیبل زن می باشد که به منظور برطرف نمودن این شرایط می توانید از طریق نرم افزار دستگاه اقدام به کاهش درجه حرارت نمایید تا کنتراست بارکدها و همچنین نوشته های لیبل متناسب گردد. در این شرایط پیشنهاد می کنیم که برای تنظیم این موارد حتما به نمایندگی های تعمیر پرینتر لیبل زن مراجعه نمایید تا در اسرع وقت اقدام به برطرف نمودن مشکل شما نمایند.

مشاهده خطوط مورب بر روی بارکد

همانطور که اشاره کردیم، هد پرینتر لیبل زن بر روی یک ریبون فعالیت خود را انجام می دهد که اگر این ریبون به درستی در  داخل دستگاه قرار نگیرد می تواند سبب ایجاد خطوط مورب در داخل بارکد گردد. حتما در زمان بارگذاری ریبون توجه داشته باشید که صاف و بدون چروک در داخل دستگاه قرار گرفته باشد و لازم به ذکر است که اگر ریبون دائما در داخل دستگاه چین بخورد، سرعت چاپ لیبل کاهش خواهد یافت. حتما به منظور تعویض ریبون و تعمیر پرینتر لیبل زن به متخصصین مراجعه نمایید.

مشاهده جای خالی بر روی بارکدها

این مسئله به دلیل کثیف بودن و یا ساییدگی و فرسودگی هد پرینتر صورت می پذیرد، زیرا به دلیل فرسودگی هد پرینتر انتقال حرارت با مشکل روبرو شده و جاهای خالی بر روی لیبل چاپ شده مشاهده می گردد و اساسا در این شرایط لیبل برای دستگاه بارکدخوان ناخوانا خواهد بود. به طورکلی تمیز کردن هد می تواند سبب افزاتیش کیفیت چاپ و همچنین افزایش طول عمر آن گردد. به طورکلی به منظور تعمیر پرینتر لیبل زن بهتر است تا به مراکز ارائه دهنده ی سرویس نظیر مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید، در غیر این صورت ممکن است دستگاه شما به طورکلی ناکارآمد گردد.

نمایندگی تعمیرات پرینتر

نمایندگی تعمیرات پرینتر صفر تا صد نیازهای کاربران را تامین می کند. در این نمایندگی مهم نیست که دستگاه شما از کدام مدل و از کدام برند است. تمام مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری انواع پرینتر ها در نمایندگی تعمیرات پرینتر مرتفع می شود. این نمایندگی به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. امکانات و تسهیلات بسیار فراوانی را در اختیار کاربران خود می گذارد. تمام این امکانات و تسهیلات همراه با ارائه ضمانت نامه کتبی است. نمایندگی فوق تخصصی تعمیرات پرینتر در واحدهای مجزا و مستقل فعالیت می کند و مجهز به ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته برای عیب یابی و تعمیر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با نمایندگی تعمیرات پرینتر تماس بگیرید.

3.2/5 (4 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩