اشتراک گذاری

چرا پرینتر روشن نمی شود

چرا پرینتر روشن نمی شود ؟ روشن نشدن پرینترمشکلی است که ذهن تعداد زیادی از کاربران  را درگیر کرده است . گاهی اوقات می ‌توان استفاده بیش از حد از پرینتر را علت اصلی خرابی چاپگر دانست. گاهی نیز عدم استفاده از پرینتر موجب خواهد شد قسمت های مختلف پرینتر به مروز زمان از کار بیفتد. بسیاری از کاربران خانگی اغلب از پرینتر‌های جوهر افشان خود به میزان کافی استفاده نمی‌کنند . همین موضوع می ‌تواند باعث مشکلاتی همچون خشکیده شدن جوهر و سپس مسدود شدن نازل‌ های بسیار ریز جوهر‌افشان پرینتر شود.

 ذکر این نکته نیز لازم به نظر می ‌رسد که در اثر عدم استفاده از پرینتر ، معمولا بعد از گذشت مدت زمان ۲ هفته‌ کارتریج دستگاه چاپگر خراب خواهد شد . چنانچه کاربران با روشن نشدن پرینتر خود مواجه شدند می توانند به نمایندگی اچ پی مراجعه نمایند . کارشناسان این مرکز با یک بار تعمیر ، دستگاه معیوب شما را سالم و بی عیب و نقص تحویل می دهند . ارائه این مطالب جهت آشنایی شما نسبت به خرابی چاپگر مورد نظر میباشد . هر گونه اقدام به تعمیر توسط افراد غیر متخصص باعث آسیب جبران ناپذیری به پرینتر خواهد شد.

بررسی دلایل روشن نشدن پرینتر

روشن نشدن پرینتر مربوط به فرمتر دستگاه شما می باشد. در بعضی مواقع که پنل دستگاه به هیچ وجه روشن نمی شود امکان تعمیر برد فرمتر دستگاه وجود دارد .  لازم به ذکر است ، در بیشتر مواقع این برد تعویض می گردد . اگر چراغ های LED روی پنل پرینتر روشن میشود در این حالت امکان تعمیر برد پرینتر بیشتر است . درصورتی که شما عزیزان با روشن نشدن پرینتر خود مواجه شدید لازم است دستگاه را به دست تعمیرکار متخصص بسپارید .

اقدامات لازم در هنگام روشن نشدن پرینتر

رسیدن برق به چاپگر می تواند زمینه ساز اختلال روشن نشدن پرینتر باشد . راه حل : ابتدا مطمئن شوید چاپگر به برق وصل است و کابل برق سالم است . اطمینان حاصل کنید که دکمه روشن / خاموش دستگاه روی حالت روشن است . مطمئن شوید Fu102 روی ECU نسوخته است . اگر حالت های فوق درست است برد ECU را عوض نمایید. لازم به ذکر است ، وقتی چاپگر به برق وصل می شود باید موتور دستگاه حدود ۵ ثانیه بچرخد.

روشن نشدن پرینتر اختلالی است که کاربران این دستگاه اداری را با مشکل مواجه می کند . رفع ایراد این مشکل نیاز به حضور کارشناسان مسلط و آگاه به فناوری های نوین دارد . مرکز تعمیرات اچ پی برای جذب مهندسین و تکنسین های خبره تمامی تلاش خود را انجام داده است . در صورتی که مشکلات پرینتر شما همچنان تداوم دارد با واحد تعمیرات پرینتر اچ پی تماس بگیرید.

نمایندگی اچ پی و واحدهای تعمیرات اچ پی

در این صفحه به این پرسش که چرا پرینتر روشن نمی شود ؟ پاسخ دادیم. نمایندگی اچ پی ، خدمات تخصصی خود را در واحدهای مجزا به کاربران گرامی ارائه می نمای جهت بهره مندی از خدمات نمایندگی تعمیرات اچ پی ، وارد صفحه ی مربوط به واحد مورد نظر شوید.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩