اشتراک گذاری

نحوه کار دستگاه کپی

نحوه کار دستگاه کپی یکی از بزرگترین سوالاتی است که ممکن برای افرادی که با دستگاه های کپی کار میکنند پیش بیایید.  نحوه کار دستگاه کپی ، شامل نحوه ی استفاده ی عمومی از آن و همچنین آشنایی با عملکرد قطعات مختلف این دستگاه است. در ابتدا باید جهت استفاده ی عمومی از دستگاه کپی سینی کاغذ را چک کنید، با چک کردن سینی کاغذ کش دستگاه خود متوجه خواهید شده که کاغذ برای استفاده وجود دارد یا خیر، همچنین مطمئن شوید که اندازه ی سینی کاغذ کش درست باشد. یک خط برای نشان دادن اندازه کاغذی که در سینی کاغذ جا می گیرد وجود دارد . برای استفاده از اسکن دستگاه، اگر فقط یک صفحه را می خواهید اسکن کنید آن را رو به پایین روی اسکنر گذاشته و اسکن بگیرید . برخی از دستگاه های کپی دارای ویژگی کپی گرفتن زیاد اسناد می باشند.

نحوه کار دستگاه کپی

اگر می خواهید صفحات زیادی را کپی بگیرید صفحه ای را که می خواهید کپی کنید را رو به بالا روی اسکنر قرار دهید. جهت آشنایی با نحوه کار دستگاه کپی ، یکی از مراحل  انتخاب تنطیمات درست می باشد. اندازه صفحه هایی را که می خواهید کپی بگیرید را وارد دستگاه کنید و همچنین شما می توانید تنظیمات دیگری را وارد پرینترنمایید. مانند یک رو زدن یا دو رو زدن صفحه. جهت پرینت گرفتن، دکمه ی پرینت را فشار دهید به این ترتیب دستگاه فتوکپی عملیات پرینت را آغاز خواهد کرد. صفحات پرینت شده در سینی خروجی می باشند. صفحات پرینت شده را بردارید . صفحات کپی شده ی خود را برداشته و فراموش نکنید که صفحه اصلی خود را نیز بردارید.

نحوه کار دستگاه کپی به صورت خلاصه

نحوه کار دستگاه کپی به این صورت است که، ابتدا روی غلتک نواری یا استوانه‌ای درام (Drum) یک بار الکتریسیته یکنواخت ساکن معمولا ۷۰۰-۶۰۰ ولت توزیع می‌شود. سطح غلتک با هادی نوری پوشیده شده است. در گذشته هادی نوری با روکش سلنیوم پوشیده شده بود که با بار مثبت شارژ می‌شد. اما به‌دلیل سمی بودن آن، امروزه از هادی نوری آلی با بار منفی استفاده می‎شود.

فتوکپی یعنی کپی با استفاده از نور، در دستگاه کپی از نور استفاده می‌شود و به این خاطر است که به آن دستگاه کپی می‌گویند. چگونگی عملکرد دستگاه در این بخش به این صورت است که، باریکه ی نور شدیدی از کاغذی که روی شیشه دستگاه کپی قرار داده شده است، عبور می‌کند. قسمت‌های سفید کاغذ نور را منعکس کرده و هنگامی که نور منعکس شده به سطح درام برخورد می‌کند، آن قسمت سطح باردار درام خنثی می‌شود. نواحی تیره سطح کاغذ (مانند متن و تصاویر) نور را منعکس نمی‌کنند (جذب می‌کنند) و در نتیجه نواحی با بار منفی روی درام باقی می‌ماند.نحوه ی کارتونردر دستگاه کپی، به این صورت است که، پودر تیره تونر که با بار مثبت شارژ شده‌، به بارهای منفی که روی درام باقی مانده‌اند،می‌چسبند – بارهای غیر‌همنام یکدیگر را جذب می‌کنند – در واقع درام می‌تواند به‌صورت انتخابی شارژ شود. در نتیجه فقط قسمت‌هایی از آن تونر را جذب می‌کند. جایی که کاغذ اصلی سیاه است، بر روی درام الکتریسیته ساکن ایجاد می‌کند؛ اما جایی که سفید است، ایجاد نمی‌کند و یک تصویر از مدرک بر روی آن شکل می‌گیرد.

سطح کاغذ با الکتریسیته ساکن منفی شارژ می‌شود و تونر باردار مثبت از سطح درام به سطح کاغذ جذب می‌شود. تونر به دما حساس است و در نتیجه هنگامی که ذرات نرم تونر از درام جدا و جذب کاغذ می‌شوند، با استفاده از گرما به سطح کاغذ می‌چسبند و به این ترتیب یک کپی ایجاد می‌شود.

مرحله آخر چگونگی عملکرد دستگاه ، به این صورت است که، هادی نوری پاک شده و برای کپی بعدی آماده می شود. این عمل به‌طور عادی به‌وسیله ی در معرض نور قراردادن آن و خروج بارهای الکتریکی باقی‌مانده و نیز حذف تونر‌های اضافی به‌وسیله یک تیغه، انجام می‌شود.

نمایندگی کونیکا مینولتا و واحدهای تعمیرات کونیکا مینولتا

پس از آشنایی با نحوه کار دستگاه کپی لازم می دانیم به شرح مختصری از خدمات نمایندگی و مرکز تعمیر کونیکا مینولتا بپردازیم. نمایندگی کونیکا مینولتا، نمایندگی مجازدر تولید و فروش محصولات  کونیکا مینولتا می باشد. این مرکز با شعار خدمات بهتر، موفقیت بیشتر، فعالیت خود را آغاز نمود. مدیریت مرکز  کونیکا مینولتا معتقد است رکن اساسی در پیشرفت یک مجموعه، کیفیت خدمات رسانی آن می باشد. کیفیت خدمات رسانی ارتباط مستقیم با جذب مشتریان به یک مرکز دارد. مرکز کونیکا مینولتا در بخش تعمیرات خود، برترین متخصصین کشور را جذب نموده و برترین فن آوری های روز جهان را در اختیار آن ها قرار داده است.

لذا در هنگام نیاز به تعمیرات  کونیکا مینولتا بدون هیچ گونه دغدغه ای می توانید کالای آسیب دیده را به این مرکز بسپارید. در بخش فروش نیز، کارشناسانی دوره دیده و متخصص را استخدام نموده ایم. به گونه ای که پیش از خرید کالای برند دل می توانید تمامی اطلاعات لازم در خصوص کالای مورد نظرتان را دریافت کنید.

به این ترتیب انتخابی درست و استفاده ای بهینه از محصول خود خواهید داشت. این امکان فراهم شده است تا در صورت نیاز به سرویس در محل ، خدمات در محل مورد نظر مشتری به کاربران ارائه گردد.  مرکز تعمیرات کونیکا مینولتا واحدهای مجزا جهت تعمیرات هر محصول در نظر گرفته است. در ادامه به معرفی واحدهای تعمیرات کونیکا مینولتا می پردازیم.

تازه ترین اخبار ، مقالات ، محصولات و سوالات متداول جهت بهره مندی شما کاربر گرامی از خدمات این مجموعه در سایر صفحات سایت قابل پیگیری می باشد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩