اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

مرکز تعمیر کپی canon

مرکز تعمیر کپی Canon

مرکز تعمیر کپی Canon  ، از جمله حرفه ای ترین مراکز در تعمیر دستگاه های کپی محسوب می شود . تسلط به کار و بهره گیری از علم روز دنیا ، از جمله ویژگی های  مهندسین شاغل در این مرکز می باشد ؛ لذا شاهد خدمات ارائه شده با بالاترین سطح کیفی ، در این واحد می باشیم . همچنین مرکز تعمیر کپی  Canon ، از پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات تعمیر برخوردار است که باعث تمایز این مرکز از سایر مراکز تعمیرات شده است . لازم به ذکر است که تلاش نمایندگی کانن ، همواره جلب رضایت مشتریان در همه ی زمینه ها بوده است .

به همین منظور و نیز با توجه به حمل و نقل نه چندان راحت دستگاه های کپی ، این مرکز ، اقدام به انجام تعمیرات در محل مورد نظر کاربران نموده است . در صورت بروز هرگونه ایراد در دستگاه کپی کانن خود ، می توانید از خدمات سرویس در محل مرکز تعمیرات کپی Canon بهره مند شوید .

نکته ی مهم دیگر اینکه کلیه ی کارکنان در این واحد ، دارای تعهد و مسئولیت پذیری بالایی در قبال تعمیر و تعویض قطعات می باشند . کارشناسان تعمیر ما تلاش می کنند تا جایی که ممکن است ، از تعویض قطعات معیوب خودداری شود . اما گاهی شدت خرابی در حدی است که چاره ای جز این کار نیست . در این شرایط ، به شما اطمینان داده می شود که قطعه ی مورد نظر ، حتما با نمونه ی اورجینال جایگزین خواهد شد . مجهز بودن به آرشیو جامعی از قطعات یدکی اورجینال و اصل ، یکی از ویژگی های مرکز تعمیر کپی Canon محسوب می گردد .

مرکز تخصصی تعمیر کپی Canon

در مرکز تعمیر کپی کانن ، تخصص ، حرف اول را می زند . به همین منظور ، تعمیرکاران این مرکز ، دوره های تخصصی تعمیرات کپی را پشت سر گذاشته و دارای مدارک معتبر بین المللی در این حرفه می باشند . این افراد ، در واقع کارشناسانی هستند که سال ها در حوزه ی تعمیرات ، کار عملی انجام داده اند . این تجربه ی چندین ساله ، باعث تسلط کامل آنها بر کلیه ی قطعات و ویژگی های دستگاه کپی کانن شده است .

لذا با مراجعه به مرکز تخصصی تعمیر کپی Canon ، می توانید از تعمیر تخصصی و حرفه ای دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید . برخورداری این مرکز از به روز ترین ابزار و تجهیزات حوزه ی تعمیر نیز یکی دیگر از مواردی است که انجام تعمیر تخصصی دستگاه کپی کانن را برای مهندسین ، میسر می سازد .

نکات مهم در تعمیر کپی Canon

در مرکز تعمیرات کپی Canon  ، تعمیرکاران با تجربه و دارای تخصص فعالیت می کنند . این تعمیرکاران ، ضمن برخورداری از تعهد بالا ، نکاتی را در تعمیر دستگاه کپی در نظر می گیرند و در اجرای آنها بسیار دقیق هستند . در ادامه به برخی از نکات مهم در تعمیر کپی Canon می پردازیم :

سرویس در محل

همانطور که می دانید ، دستگاه های کپی ، به دلیل حجم و وزن بالا ، حمل و نقل مشکلی را برای کاربران خود به همراه دارند . همچنین در جریان حمل و نقل ، ممکن است دستگاه ضربه خورده و دچار خرابی های بیشتری شود . لذا یکی از نکات مهم در تعمیر کپی Canon ، مساله ی حمل و نقل این دستگاه می باشد . با توجه به اهمیت این موضوع ، مرکز تعمیر کپی Canon ، اقدام به ایجاد خدمات سرویس در محل برای کاربران خود نموده است .

در صورت بروز هرگونه مشکل در دستگاه کپی خود ، می توانید با این مرکز تماس گرفته و از خدمات سرویس در محل کپی کانن بهره مند شوید . کارشناسان ما ، با همراه داشتن کلیه ی تجهیزات لازم ، به محل مورد نظر شما اعزام شده و اقدام به ترمیم دستگاه کپی شما می نمایند .

تعویض قطعات

در مرکز تعمیر کپی Canon ، تلاش می شود تا در حد امکان ، نیاز به تعویض قطعه نباشد . به همین دلیل ، کارششناسان ما در این مرکز ، پس از تشخیص مشکل دستگاه و شناسایی قطعه ی معیوب ، تمام راه هایی موجود برای تعمیر آن قطعه را امتحان می کنند . اما گاهی شدت و یا نوع آسیب به صورتی است که راهی جز تعویض قطعه ی تخریب شده باقی نمی ماند .

در چنین شرایطی ، تعهد بالای کارکنان ما موجب می شود که قطعه ی مورد نظر ، حتما با نمونه ی اورجینال جایگزین شود . مدیریت مرکز کپی Canon ، با مجهز کردن این مرکز به مجموعه ای کامل و بی نقص از قطعات اورجینال ، امکان تعویض صحیح و سالم قطعات معیوب را برای تعمیرکاران خود فراهم نموده است .

عیب یابی تخصصی دستگاه کپی Canon

فرایند عیب یابی ، در تعمیرات صحیح دستگاه کپی ، نقش اساسی دارد . اگر عیب یابی ، به شکل ناقص و یا غلط انجام شود ، تعمیرات نیز با مشکل مواجه خواهد شد . لازم به ذکر است که انجام صحیح این کار ، نیاز به تجربه ی بالا و نیز تخصص و آگاهی کامل در مورد هریک از قطعات دستگاه کپی و کارکرد آنها دارد . مهندسین ارشد مرکز تعمیر کپی Canon ، ضمن برخورداری از سال ها تجربه ، دارای شناخت جامعی نسبت به اجزای دستگاه کپی کانن و شیوه ی عملکرد هرکدام از آنها می باشند .

این مهندسین ، با تکیه بر دانش بالای خود ، دستگاه شما را به دقت بررسی نموده و عیب یابی تخصصی دستگاه کپی Canon را انجام می دهند . پس از اتمام فرایند عیب یابی ، در صورت توافق شما ، تعمیر و یا در صورت لزوم ، تعویض قطعه یا قطعات معیوب در این مرکز انجام می شود .

نمایندگی Canon و واحدهای تعمیرات Canon

نمایندگی Canon کلیه ی خدمات مربوط به فروش و خدمات پس از فروش محصولات Canon  را به کاربران محترم ارائه می دهد. این مرکز با یاری پروردگار و نیز تلاش کارکنان متعهدش توانسته در جلب رضایت شما کاربران گرامی موفق عمل کند. ما در نمایندگی Canon  تلاش می کنیم با سرلوحه قرار دادن اصول مشتری مداری، رضایت هرچه بیشتر شما را فراهم سازیم. در واحدهای تعمیرات Canon  ، اخذ هزینه ها بر اساس نرخنامه ی مصوب می باشد و کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که هیچ گونه هزینه ی اضافه ای از آنها دریافت نخواهد شد .

شرکت canon از تاسیس تا روند پیشرفت

  canon نام  یک شرکت ژاپنی است و دفتر اصلی آن در توکیو قرار دارد. این شرکت  با تاسیس لابراتواری برای تحقیق و پژوهش جهت تولید و توسعه دوربین های باکیفیت همراه با قیمت مناسب برای دسترسی  مردم شروع به کار کرد . عبارت «کیوسیی» شعار مخصوص این شرکت است که به معنی «زندگی و کار برای فردایی بهتر» می باشد . این شعار زیبا وپر محتوا پیشرفت روز افزون این شرکت را به تصویر می کشد .

  اولین جرقه های این شرکت بزرگ  زمانی زده شد که دوربین های با کیفیت در ژاپن در اختیار همگان نبود زیرا این دوربین ها اغلب اروپایی و گران قیممت بودند .  در واقع نخستین دوربین باکیفیت ژاپنی با نام Kwanon  در یک اتاق کوچک ساخته شد و این آغاز ماجرای تولد یک شرکت بزرگ در سال ۱۹۳۳ بود . دو سال بعد ، نخستین دوربین دارای شاتر ۳۵ میلی‌متری ساخته شد و شرکت صنایع اپتیکال Precision به ثبت رسید. چهار سال بعد همین شرکت موفق به ساخت نخستین دوربین X-Ray با تکنولوژی عکس‌برداری غیر مستقیم در ژاپن شد تا به تدریج شیرازه اصلی این شرکت  شکل بگیرد. در سال ۱۹۴۷ اسم شرکت به نام Canon camera inc تغییر یافت. درسال ۱۹۵۰ رییس کمپانی به آمریکا سفر کرد و این سفر شروعی بود برای تجارت بین المللی این شرکت وپس از این سفر یک شعبه از Canon در آمریکا و دو سال بعد یک شعبه در اروپا  افتتاح شد و شرکت پله های جهانی شدن را یکی پس از دیگری پشت سر می گذاشت .

  در سال ۱۹۷۰ دستگاه NP-1100 نخستین دستگاه کپی بر روی کاغذ سفید در ژاپن بود. پس از گسترش تحقیقات  در این زمینه  نخستین دوربین مجهز به میکروکامپیوتر دنیا  توسط Canon به بازار عرضه شد  . در سال ۱۹۷۹ نخستین پرینتر لیزری دنیا که از یک لیزر نیمه هادی استفاده می‌نمود توسط Canon به بازارهای جهانی عرضه شد و مورد استقبال فراوان قرار گرفت . سپس در سال ۱۹۸۵ نخستین پرینتر جوهرافشان دنیا توسط این شرکت تولید و ارائه شد . در سال ۱۹۸۷ بنیاد Canon  با هدف پروژه های مشترک بین ژاپن و اروپا راه اندازی شد در همین سال بود که شرکت گلد استار کره نمایندگی تولیدات این شرکت را به عهده گرفت .  در بین سال‌های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۵، کنون تصمیم به گسترش محصولات خود گرفت  و وارد بازار  سایر ابزار دیجیتال مانند اسکنر و ساخت تجهیزات پلیس شد . این شرکت که به دنبال کسب موفقیت های بیشتر بود  با شرکت‌های بزرگی مانند IBM و  Apple قرارداد همکاری به امضا رسانید.

  canon یک کمپانی بین‌المللی است که با حدود  دویست‌هزار کارمند و ۲۷۷ کارخانه  فعالیت می کند .سود این کمپانی  در سال ۲۰۱۰ کمی بیشتر از ۳ میلیارد دلار و کل درآمد شرکت ۴۶ میلیارد دلار تخمین زده شده است . با وجود این که اکنون این شرکت به دلیل بحران مالی جهانی با رکود دو درصدی مواجه شده ،اما  این اعداد و ارقام جایگاه ویژه  و عظمت این کمپانی را در بازار جهانی نشان می دهد . نکته ی قابل ذکر این است که این کمپانی  که اکنون بازار جهانی رابه دست گرفته رویایی بود که از یک اتاق کوچک شروع شد. پس با کمترین امکانات می توان  قدم در راه پیشرفت و رسیدن به قله های موفقیت گذاشت .

  اگر  تاریخچه ی کانن را به شکل یک داستان در نظر بگیریم ، می توانیم بگوییم  یک محفل  دوستانه آغازگر این داستان بود . دکتری جوان به نام تاکاشی میتارایی همراه با سه تن از دوستانش  در مورد جایگاه ژاپن در دنیای صنعتی صحبت می‌کرد . در آن تاریخ  ، صنعت پارچه و کشتی سازی ژاپن مطرح بود اما در زمینه مهندسی و کالاهای دیجیتال حرف زیادی برای گفتن نداشت . تاکاشی میتارایی و دوستانش  هم عقیده بودند که در بازار ژاپن در زمینه ی طراحی و ساخت دوربین عکاسی با کیفیت بالا و قیمت مناسب خلاء زیادی وجود دارد . آن ها درسال ۱۹۳۳ دریک اتاق که  در طبقه سوم یک ساختمان قدیمی بود آزمایشگاه ابزار دقیق اپتیکی را بنا نهادند . دوستان تاکاشی میتارایی عبارت بودند از ؛ گورو یوشیدا، سابورو یوچیدا و تاکئو مایدا . دکتر تاکشی میتارایی ، متخصص زنان و زایمان بود ویوشیدا تنها کسی بود که در زمینه دوربین عکاسی تجربه حرفه‌ای داشت. آرزوی این شرکت نوپا  تولید یک دوربین عکاسی سطح بالا بود  به گونه ای که قابلیت رقابت با رقبای آن زمان نظیر لایکا در آلمان را داشته باشد. در طول یک سال  آزمایش های مختلف بر روی دوربین ها یوشیدا توانست دوربین ۳۵ م.م. ژاپن را که دارای یک شاتر صفحه کانونی بود طراحی کند .

  این نمونه Kwanon نام گرفت که  در افسانه ها نام الهه نعمت است و هزار دست دارد . لوگویی که برای دوربین طراحی شد یک الهه با دست‌های فراوان بود  که در میان  حلقه‌ای از شعله‌ها قرار گرفته بود ،  کلمات Camera و Kwanon داخل این حلقه نوشته شده بود . نام  شرکت  canon از نام همان  الهه گرفته شده است . در سال ۱۹۳۵ محصولات  شرکت  برای اولین بار با علامت تجاری  Canon ثبت شد . بعد از دو سال  با سازماندهی مجدد شرکت نام صنایع اپتیکی دقیق (Seiki Kogaku ) برای آن انتخاب شد .  در این زمان تولید و فروش دوربین با مدل های Hansa   که دارای استاندارد جدیدی بودند شروع شد.

 محصولات: دوربینهای دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری – هدهای مغناطیسی – سنسور – تجهیزات میکروفیلم – سیستم ذخیره و بایگانی اطلاعات – اسکنر – چاپگرهای جوهرافشان و چاپگرهای لیزری – تجهیزات نیمه رسانا و آی سی‌ها و…

  ۱۹۵۴ تاسیس شرکت بود. ۱۹۶۴ اسم شرکت به Canon تغییر پیدا کرد . ۱۹۷۶ ورود به عرصه تولید چاپگر و ماشین حساب محسوب می شود. ۱۹۸۱ عرضه سهام شرکت به دسته دوم بورس توکیو . ۱۹۸۴ گشایش کارخانه میساتو . ۱۹۸۸ تولید چاپگرهای لیزری ۱۹۸۹ افتتاح خط تولید کانن الکترونیک در مالزی . ۱۹۹۸ توزیع سهام شرکت کانن در بورس دسته یک کالای توکیو . ۱۹۹۹ افتتاح کارخانه آکاگی – افتتاح دفتر اصلی شرکت در شیبورا .

  مرکز تعمیر کپی canon با تیمی مجرب و کاردان به همراه کارشناسانی باتجربه در این زمینه، این اطمینان را می دهد که ابتدا دستگاه های فتوکپی را تجزیه و تحلیل کرده و سپس با توجه به مشکل موجود، آن را تعمیر می کند؛ همچنین این مرکز مشکلات شما را با بهترین راه حل فنی، کوتاه ترین زمان ممکن و کمترین هزینه مرتفع می سازد و حتی‌ الامکان قطعات فابریک را تعویض نمی کند و در صورت تعویض نیز قطعاتی را با کیفیتی برابر قطعات اصل جایگزین می کند .

  مرکز تعمیر کپی canon یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر فتوکپی  با بیش از سال ها سابقه، خدمات خود را در زمینه تعمیر تخصصی کلیه پرینترهای لیزری ، سوزنی ، جوهرافشان چندکاره و هد انواع پرینتر در کوتاه ترین زمان و با مناسب ترین هزینه  ارائه می دهد.

عیب یابی و تعمیر فوق تخصصی اجزای دستگاه فتوکپی canon

 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Scan Unit دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Transporter Unit دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Paper Stop Unit دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Optical Unit دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر SPF دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر ADF دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Duplex دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Sorter دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Finisher دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Stapler Unit دستگاه فتوکپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Main Board دستگاه کپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر AC Power دستگاه کپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر DC Power دستگاه کپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Discharge دستگاه کپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Blank Lamp دستگاه کپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر DEVELOPER Unit دستگاه کپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Drum Unit دستگاه کپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Paper Feed Unit دستگاه کپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر Fusing Unit دستگاه کپی canon
 • عیب یابی , تعویض و تعمیر MC Charger دستگاه کپی canon

برخی دیگر از خدمات قابل ارائه مرکز تعمیر کپی canon در زمینه تعمیر فتوکپی به شرح ذیل می باشد :

بکارگیری برترین روشهای تشخیص و بررسی کلی مرکز تعمیر کپی canon

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی / تعمیر کاستهای فتوکپی

تعمیرات تخصصی فتوکپی / عیب یابی و تعمیر سنسورهای دستگاه کپی

تعویض سنسورهای دستگاه کپی / نصب و راه اندازی مرکز تعمیر کپی canon

بهره مندی از دانش اصول کار سنسورها و تحریک سنسورهای دستگاه کپی

بکارگیری روشهای استاندارد عیب یابی موتور الکتریکی دستگاه فتوکپی

تعمیر موتور الکتریکی دستگاه کپی / تعمیر برد مرکز تعمیرات کپی canon

تشخیص مکانیزم کار سولونویید دستگاه فتوکپی / تعمیر درام دستگاه کپی

رفع عیوب مربوط به مکانیزم روش های اسکن مرکز تعمیر کپی canon

عیب یابی سریع و فوق تخصصی فتوکپی / تعویض درام دستگاه فتوکپی

[/vc_column_text]

عیب یابی و تعمیر و تعویض انواع قطعات مکانیکی دستگاه فتوکپی

عیب یابی و تعمیر و تعویض انواع قطعات الکترونیکی دستگاه کپی

رفع عیوب مربوط به مکانیزم مسیر حرکت کاغذ و ایجاد تصویر در دستگاه کپی

عیب یابی و تعمیرات بوردهای الکترونیکی مرکز تعمیر کپی canon

تعمیر دولوپر دستگاه فتوکپی /  تعویض دولوپر دستگاه کپی

تعمیر فیوزینگ دستگاه فتوکپی /  تعویض فیوزینگ دستگاه کپی

تعمیر درام دستگاه فتوکپی /  تعویض درام دستگاه کپی

تعمیر شارژرهای دستگاه فتوکپی /  تعویض شارژرهای دستگاه کپی

تعمیر تخصصی برد فرمتر دستگاه کپی / تعویض بردهای فرمتر فتوکپی

باز و بستن استاندارد دستگاه کپی و سرویس کامل آنتعمیر فتوکپی

[/vc_column_text]

برخی دیگر از انواع دستگاه کپی

فرایند الکتروفتوگرافی

کلیه سرویس کدهای دستگاههای فتوکپی قدیمی مرکز تعمیر کپی canon

بکارگیری روش های تخصصی در   General Service مرکز تعمیر کپی canon

بکارگیری Main Code فتوکپی شارپ جهت تنظیمات تخصصی دستگاه کپی

تعمیرات و رفع ایراد بر مبنای اصول Service کارخانه ای دستگاه کپی

استفاده تخصصی از Parts Guide جهت استخراج Part Number اجزای کپی

استفاده تخصصی از  Service Manual مرکز تعمیر کپی canon

بکارگیری پودر جهت پر کردن   Toner مرکز تعمیر کپی canon

آشنایی و سرویس و روش کار سنسور مرکز تعمیر کپی canon

خواندن و بررسی تخصصی Error Code های مرکز تعمیر کپی canon

تنظیمات روش های بکارگیری دستگاه بعنوان پرینتر و فکس در کپی

نکاتی برای رفع error دستگاه کپی canon

نکاتی درباره جلوگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی چندمنظوره

با انتخاب انواع صحیح رسانه چاپی، می‌توان از اکثر گیر کردن ها جلوگیری کرد.

 • هرگز بیش از اندازه کاغذ در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید. مطمئن شوید که سطح کاغذ زیر علامت ظرفیت کاغذ در داخل سینی باشد.
 • هنگامی که دستگاه در حال چاپ است، کاغذ را از سینی بیرون نیاورید.
 • کاغذها را قبل از قرار دادن در دستگاه کپی چندمنظوره، کمی خم کرده، باد بزنید و صاف کنید.
 • از کاغذهای تاخورده، مرطوب، یا پیچ و تاب خورده استفاده نکنید.
 • هرگز انواع مختلف کاغذ را باهم در سینی دستگاه کپی چندمنظوره قرار ندهید.
 • مطمئن شوید که سمت صحیح و قابل چاپ رسانه چاپی در سینی و تغذیه‌کننده دستی رو به بالا قرار گرفته باشد.

رفع مشکل کثیف بودن پشت صفحات چاپ شده در دستگاه کپی چندمنظوره

 • نشتی و ریخته شدن تونر را بررسی کنید. بخش های داخلی دستگاه را تمیز کنید.

نکاتی برای رفع مشکل گیر کردن دائمی کاغذ در دستگاه کپی چندمنظوره

 • ممکن است این مشکل به علت وجود تعداد بسیار زیادی کاغذ در سینی دستگاه کپی چندمنظوره باشد. کاغذهای اضافی را از سینی خارج کنید.
 • ممکن است وجود این مشکل به این علت باشد که نوع کاغذیکه استفاده می کنید، مناسب نیست. شما باید تنها از کاغذ مناسب دستگاه خود استفاده کنید؛ برای شناخت نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده مراجعه بفرمایید.
 • ممکن است خرده‌ریز کاغذ در داخل دستگاه گیر کرده باشد. قاب جلوی دستگاه را باز کرده و آشغال ها را از دستگاه خارج کنید.
 • اگر سند در دستگاه قرار نمی گیرد، ممکن است لازم باشد پد لاستیکی ADF تعویض شود؛ برای این منظور می توانید با نمایندگی اصلی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.

 رفع مشکل لکه دار شدن تونر در دستگاه کپی چندمنظوره

 • بخش های داخلی دستگاه را تمیز کنید.
 • نوع و کیفیت کاغذ را چک کنید.
 • کارتریج را تعویض کنید.

رفع مشکل کشیده نشدن کاغذ به داخل دستگاه کپی چندمنظوره

 • موانع موجود در داخل دستگاه را رفع کنید.
 • ممکن است کاغذ به شکل صحیح در دستگاه قرار داده نشده است. کاغذ را از سینی بردارید و دوباره آن را به طور صحیح قرار دهید.
 • ممکن است تعداد کاغذهای داخل سینی زیاد باشند؛ کاغذهای اضافی را از دستگاه خارج کنید.
 • ممکن است به این علت باشد که کاغذ خیلی ضخیم است. شما باید تنها از کاغذ مناسب دستگاه خود استفاده کنید؛ برای شناخت نوع مناسب کاغذ برای دستگاه خود می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خریداری شده مراجعه بفرمایید.
 • اگر سند در دستگاه قرار نمی گیرد، ممکن است لازم باشد پد لاستیکی ADF تعویض شود؛ برای این منظور می توانید با نمایندگی اصلی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.

رفع مشکل ایجاد شدن خال های تونر روی کاغذ چاپ شده در دستگاه کپی چندمنظوره

 • ممکن است کاغذ موردِاستفاده با مشخصات کاغذ هم‌خوانی نداشته باشد؛ بعنوان مثال، کاغذ خیلی مرطوب یا خیلی زبر باشد.
 • ممکن است مسیر عبور کاغذ نیاز به تمیز کردن داشته باشد.

رفع مشکل برخی حذف شدگی ها در دستگاه کپی چندمنظوره

 • اگر بخش های محو، بیشتر به شکل دایره بوده و به صورت اتفاقی روی کاغذ قرار گرفته باشند:
 • ممکن است فقط یک برگ کاغذ اشکال داشته باشد؛ کار چاپ را تکرار کنید.
 • میزان رطوبت کاغذ یکنواخت نیست یا نقاط مرطوب روی سطح کاغذ وجود دارد؛ کاغذی با مارک دیگر را امتحان کنید.
 • دسته کاغذ اشکال دارد. مراحل ساخت ممکن است باعث پس زده شدن جوهر از برخی بخش ها شود. کاغذی با نوع یا مارکی دیگر را امتحان کنید.
 • گزینه چاپگر را تغییر دهید و دوباره سعی کنید.
 • اگر با انجام این مراحل، مشکل برطرف نشد با نمایندگی رسمی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.

رفع مشکل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی چندمنظوره

 • مطمئن شوید که کاغذ درست در چاپگر قرار داده شده است.
 • نوع و کیفیت کاغذ را بازبینی کنید.
 • دسته کاغذ موجود در سینی را پشت و رو کنید. همچنین کاغذ موجود در سینی را ١٨٠ درجه بچرخانید.

رفع مشکل چاپ کمرنگ یا محو در دستگاه کپی چندمنظوره

در صورت ظاهر شدن خطوط عمودی سفیدرنگ یا بخش های محو در صفحه:

 • میزان جوهر کم است. یک کارتریج تونر جدید نصب کنید.
 • ممکن است کاغذ موردِاستفاده با مشخصات کاغذ هم‌خوانی نداشته باشد؛ بعنوان مثال، کاغذ خیلی مرطوب یا خیلی زبر باشد.
 • اگر تمام صفحه کمرنگ است؛ تنظیمات وضوح چاپ روی پایین قرار داشته است. وضوح چاپ را تنظیم کنید.
 • ترکیبی از چاپ محو و اثرات مالیده شدن تونر می تواند نشان دهنده نیاز کارتریج تونر به تمیز کردن باشد.
 • ممکن است سطح روی بخش LSU در داخل دستگاه کثیف باشد؛ LSU  را تمیز کرده سپس با نمایندگی رسمی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.

کشیده نشدن چند برگ کاغذ باهم به داخل دستگاه

 • شاید انواع مختلف کاغذ در سینی قرار داده شده باشند (فقط کاغذهایی با یک نوع و وزن را در دستگاه قرار دهید.)
 • ممکن است کشیده شدن چند برگ، باعث گیر کاغذ شده است؛ پس لازم است گیر کاغذ را برطرف کنید.

رفع مشکل درهم ریختگی رنگ پس زمینه در دستگاه کپی چندمنظوره

درهم ریختگی پس زمینه بر اثر توزیع اتفاقی ذرات جوهر روی صفحه چاپ شه ایجاد می شود.

 • وجود این مشکل ممکن است به این علت باشد که کاغذ خیلی مرطوب باشد. چاپ را روی دسته کاغذ دیگری امتحان کنید. بسته های کاغذ را فقط در صورت لزوم باز کنید تا کاغذها رطوبت زیادی به خود نکشند.
 • اگر درهم ریختگی پس زمینه روی یک پاکت روی دهد، چیدمان چاپ را تغییر دهید تا از چاپ شدن روی بخش هایی که در پشت آن ها درزهای روی هم قرار گرفته وجود دارد، جلوگیری شود. چاپ کردن روی درزها می تواند مشکل ساز باشد.
 • اگر درهم ریختگی پس زمینه تمام سطح یک صفحه چاپ شده را در بر می گیرد، وضوح چاپ را از طریق نرم افزار یا مشخصات چاپگر خود تغییر دهید.

رفع مشکل وجود نقاط سفید در صفحات در دستگاه کپی چندمنظوره

 • ممکن است کاغذ بیش از حد زیر بوده و گرد و غبار کاغذ روی دستگاه های داخلی چاپگر قرار گرفته باشد یعنی ممکن است نوار کثیف شده باشد. بخش های داخلی دستگاه خود را تمیز کنید و با نمایندگی رسمی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.
 • ممکن است مسیر عبور کاغذ نیاز به تمیز کردن داشته باشد. با نمایندگی رسمی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.

رفع مشکل توخالی بودن کاراکترهای چاپی در دستگاه کپی چندمنظوره

توخالی بودن نویسه ها به بخش های سفید در نویسه ها گفته می شود که قاعدتاً باید سیاه باشند:

 • اگر از کاغذهای شفاف استفاده می کنید؛ نوع دیگری از کاغذ شفاف را امتحان کنید. بعضی از توخالی بودن نویسه ها می تواند به دلیل ترکیب و جنس ترانسپرنت، عادی باشد.
 • ممکن است شما چاپ را روی سمت اشتباه کاغذ انجام داده باشید؛ کاغذ را بیرون آورده و پشت و رو کنید.
 • ممکن است کاغذ با مشخصات کاغذ مناسب برای دستگاه کپی چندمنظوره شما همخوانی نداشته باشد.

رفع مشکل پخش شدگی تونر در صفحات چاپی دستگاه کپی چندمنظوره

 • بخش های داخلی را تمیز کنید.
 • نوع و کیفیت کاغذ را چک کنید.
 • کارتریج تونر را تعویض کنید.
 • اگر با انجام دادن کارهای ذکر شده در بالا مشکل دستگاه حل نشد؛ ممکن است دستگاه به تعمیر نیاز داشته باشد. با نمایندگی رسمی تعمیرات دستگاه کپی چندمنظوره تماس بگیرید.

برخی از سوالات پیش آمده مربوط به دستگاه فتوکپی canon

اماکن معتبر برای تعمیر دستگاه کپی کانن ؟

مرکز تعمیرات کپی کانن به عنوان زیرمجموعه شرکت سخت افزار ایران با تجربه بیست ساله در زمینه تعمیرات انواع دستگاه های کپی این اطمینان را به مشتریان عزیز می دهد که با بهره گیری از کارشناسان مجرب و کاردان، ابتدا خرابی دستگاه فتوکپی تعمیری را تشخیص داده و سپس نسبت به تعمیرات آن اقدام کند. مرکز تعمیرات کپی کانن، نمایندگی اصلی بوده و کار تعمیر را با سرعت بالا و قیمت مناسب برای مشتریان انجام می دهد. 

آیا دستگاه کپی سوخته قایل تعمیر است ؟

نوسنات برقی و استفاده ی بیش از حد استاندارد دو عامل اصلی هستند که موجب خرابی دستگاه و یا به اصلاح سوختن آن می شوند . در صورت بروز این مشکلات دستگاه شما قابل تعمیر است و می توانید با متخصصین مرکز تماس بگیرید .

عمر مفید دستگاه کپی کانن چقدر است؟

دستگاه  کپی کانن طی ۲۵ سال گذشته  همواره جزء پرطرفدارترین و با کیفیت ترین محصولات بوده است . لذا با استفاده ی درست می توانید عمر دستگاه خود را افزایش دهید و سال ها بدون مشکل از آن استفاده کنید  . قبل از استفاده از دستگاه حتما دفترچه ی راهنما را مطالعه کنید ، در استفاده از دستگاههای کپی از کاغدهای مخصوص کپی استفاده کنید چرا که استفاده از کاغذهای نامناسب، میزان حساسیت حسگر تشخیص کاغذ را کم کرده و موجب می شود کاغذها گیر کرده یا درهنگام چاپ ، تاب بخورند .

هزینه تعمیر دستگاه کپی کانن چقدر است؟

تعمیر دستگاه کپی با توجه به مشکل دستگاه نرخ های مختلفی دارد . کارشناسان مرکز پس از عیب یابی با توجه به نوع آسیب قیمت مناسبی  پیشنهاد خواهند داد .

مدت زمان لازم جهت تعمیر دستگاه کپی کانن ؟

مدت زمان تعمیر دستگاه با توجه به نوع آسیب آن از چند ساعت تا چند روز است . کارشناسان بعد از مرحله ی عیب یابی و تشخیص  ، مدت زمان مورد نیاز برای تعمیر را به شما اطلاع خواهند داد .

میزان قیمت فتوکپی تعمیراتی کانن چقدر است؟

مسلم است که قیمت هر دستگاهی بعد از تعمیر کاهش می یابد . اما اگر دستگاه توسط نمایندگی معتبر و متخصصین ماهر تعمیر شود و در صورت تعویض قطعات از قطعات اصل و فابریک استفاده شود با قیمت خوبی به فروش خواهد رسید.

دستگاه کپی کانن چگونه خراب می شود ؟

باوجود این که دستگاه کپی کانن از کیفیت و قدرت بالایی برخوردار است اما استفاده ی نادرست و خارج از اصول آن ممکن است سبب بروز مشکل در قسمت های مختلف دستگاه و نهایتا خرابی آن ها شود . از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد: 

– استفاده بیش از حد استاندارد از دستگاه .

–  استفاده از برگه های نامناسب .

– خاموش و روشن کردن مداوم دستگاه .

–  نوسانات برقی و عدم استفاده از محافظ برق و..

کدام قسمت فتوکپی بیشتر خراب می شود ؟

اگر شما دستگاه فتوکپی را از هم جدا کنید با انبوهی از قطعات مواجه می شوید با این حال روند فتوکپی گرفتن تنها بر عهده چندین قطعه کلیدی می باشد:

– درام(drum) گیرنده نور(یا تسمه)

– دسته ای از سیم ها

– لامپ و عدسی ها

– تونر

– Fuser

استفاده ی نامناسب از دستگاه ممکن است به هر کدام از این قطعات آسیب بزند .

تایم مورد استفاده از دستگاه کپی درهر روز؟

از ویژگی های اصلی دستگاه های کپی کانن سرعت بالای آن ها در چاپ و کپی است . دستگاه های کپی کانن از قدرت و سرعت بالایی برخوردارند ، با وجود این  باید به زمان استفاده از آن ها دقت کنید و با توجه به نوع دستگاه میزان استفاده از آن را تنظیم کنید .  میزان استفاده ی مناسب از دستگاه ، تعداد کپی در دقیقه ، نوع کاغذ و میزان انرژی مصرفی در دفترچه ی راهنما ذکر شده است .

برای اینکه دستگاه کپی خراب نشود چه باید کرد ؟

دستگاه های کپی کانن مدل های مختلفی دارند . نحوه ی کار با دستگاه ها و کارکرد روزانه ی  آن ها  در دفترچه راهنمای دستگاه آمده است. لذا قبل از هر کاری نسبت به مطالعه دفترچه راهنما اقدام نمایید و به موارد ذیل توجه کنید :

– از کاغذ مناسب استفاده کنید .

– از خاموش و روشن کردن پی در پی دستگاه کپی خود داری فرمایید.

– بعد از استفاده از دستگاه کپی به هیچ وجه آن را بلافاصله خاموش ننمایید اجازه دهید فن دستگاه کار کرده و آن را خنک نماید.

– هنگام تعویض قطعات مصرفی ، قطعات اصل و فابریک را از نمایندگی های مجاز تهیه فرمایید .

– در هنگام تعمیر و سرویس از سپردن دستگاه کپی به تعمیرکاران غیر مجاز خود داری نمایید.

– دستگاه را تمیز نگاه دارید و از ورود گرد و غبار به داخل آن جلوگیری کنید . به هنگام نظافت قطعات داخلی از پارچه و دستمال های نرم و خیس استفاده کنید . بعد از اتمام کاربا دستگاه روی آن با نایلون و یا پارچه بپوشانید.

– توجه داشته باشید  میزان چسبندگی، ترکیب و غلظت پودر کارتریج های انواع دستگاه ها با هم متفاوت می باشد. در صورت اتمام پودر دستگاه از خارج نمودن و تکان دادن کارتریج و یا ریختن پودر سایر دستگاه ها خود داری نمایید. و استفاده از پودر سایر دستگاهها در دراز مدت موجبات خرابی  دستگاه خواهد شد.

– به هیچ وجه قطعات داخلی دستگاه را بدون حضور عامل مجاز تعمیر، خارج و دستکاری ننمایید.

– در صورت روشن شدن چراغ های اعلام هشدار با نمایندگی های مجاز تعمیر تماس حاصل فرمایید.

نمایندگی اصلی تعمیر دستگاه کپی کجاست ؟

مرکز تعمیرات کپی  نمایندگی اصلی و رسمی تعمیرات دستگاه فتو کپی می باشد .

مرکز تعمیر کپی canon

canon copymachine Copier Main Board / canon copymachine Copier High Voltage
canon copymachine Copier AC power  /canon copymachine Copier Blank Lamp
canon copymachine Copier DC Power  /canon copymachine Copier Discharge
canon copymachine Paper Feed Unit /canon copymachine Copier Stapler Unit
canon copymachine Copier Fusing Unit /canon copymachine Copier Finisher
canon copymachine Copier TC Charger / canon copymachine Copier Sorter
canon copymachine Copier MC Charger /canon copymachine Copier Duplex
canon copymachine Copier Scan Unit / canon copymachine Copier ADF
canon copymachine Copier Transporter Unit / canon copymachine Copier SPF
canon copymachine Copier Optical Unit / copymachine Copier Paper Stopped Unit

canon copymachine Copier DEVELOPER Unit /canon copymachine Copier Dram Unit

نمایندگی مرکز تعمیر کپی canon / نمایندگی تعمیر تخصصی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی رسمی مرکز تعمیر کپی / نمایندگی رسمی تعمیر دستگاه کپی canon

نمایندگی اصلی مرکز تعمیر کپی canon/ نمایندگی اصلی مرکز تعمیر کپی canon

نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی / نمایندگی رسمی فروش مرکز تعمیر کپی canon

نمایندگی تعمیر دستگاه فتوکپی / نمایندگی تعمیر تخصصی مرکز تعمیر کپی canon

نمایندگی تعمیر تخصصی مرکز تعمیر کپی / نمایندگی تعمیر دستگاه کپی canon

نمایندگی تعمیر تخصصی مرکز تعمیر کپی  / نمایندگی تعمیر تعمیرات دستگاه کپی canon

نمایندگی رسمی مرکز تعمیرات کپی canon / نمایندگی تعمیرات دستگاههای کپی canon

نمایندگی اصلی فروش مرکز تعمیر کپی / نمایندگی اصلی فروش تعمیر دستگاه کپی

فروش دستگاه فتوکپی با گارانتی اصلی / فروش دستگاه فتوکپی کانن با گارانتی اصلی

تعمیرگاه دستگاه کپی / تعمیرگاه فتوکپی / تعمیرگاه دستگاه فتوکپی / تعمیرگاه  کپی canon

در این بخش ، اخبار و مقالات مربوط به کمپانی کانن و محصولاتش برای علاقه مندان ، قرار داده شده است .

امتیاز شما به این نوشته