اشتراک گذاری

شرکت کانن

شرکت کانن یکی ازشناخته شده ترین برندهای الکترونیک جهان به شمار می آید.اگر کسی به دنبال دوربین با کیفیت در بازارباشد ، احتمال اینکه دوربین مورد نظرخود را در میان دوربین های شرکت کانن پیدا کند، کم نیست. کانن نیز همچون نیکون کار خود را ازتوکیو شروع کرد. این شرکت درسال ۱۹۳۳ با نام « لابراتورلوازم اپتیکال دقیق» آغاز به کار کرد. شرکت کانن ، شرکتی چند ملیتی است که در تولید دوربین ها وتجهیزات جانبی عکاسی وتصویر برداری فعالیت می کند.

دفتر مرکزی شرکت کانن دراوتا توکیو ژاپن است. از محصولات این شرکت می توان به دوربین عکاسی، دستگاه فتوکپی، چاپگرهای رایانه، دوربین های دیجیتال ، دوربین ویدیوئی ودوربین های تک لنزی بازتابی اشاره کرد. شرکت کانن در سال ۱۹۳۳ به وسیله ی«یوشید اگورو» و «اوچیدا سابورو»نام گذاری شد. این شرکت با ذکر نام «لابراتورپریسیژناپتیکال اینسترومنت» که کانن انشعابی ازآن است ، کامل می شود. این لابراتور توسط دوست صمیمی اوچیدا یعنی«تاکشی میتارای» تاسیس شده است.هدف ازتاسیس این شرکت ، پژوهش وتحقیق پیرامون توسعه وگسترش دوربین های با کیفیت بالاست.

آغاز کار شرکت کانن

درابتدا این شرکت،  کارگاه کوچکی بود درگوشه ی توکیو که توسط GORO YOSHIDA  مدیریت می شد.YOSHIDA  مجذوب مهندسی دقیق دوربین های آلمانی LEICA و CONTAX شده بود، او یکی از دوربین های LEICA 35MM  را دموتاژ کرد وسپس به این نتیجه دست یافت که هیچ چیزی داخل این دوربین  به کار نرفته است که انقدر قیمتش بالاست. بنابراین تصمیم گرفت نسخه ای کپی شده ازاین دوربین رابسازد و در سال ۱۹۳۴ موفق شد، اولین دوربین شاتر سطح کانن را با نام FOCAL PLANE  رابه بازار عرضه کند.

اکنون بعد از گذشت سالها کارگاهی را که YOSHIDA درآن از دوربین های آلمانی LEICA  کپی می کرد تبدیل به یک کمپانی چند ملیتی خیلی بزرگ شده است. این کمپانی اکنون بیشتر از کمپانی های دیگر دوربین می فروشدو یکی از محبوب ترین شرکت های سازنده ی دوربین است. درسال ۱۹۳۴ اولین دوربین ۳۵ میلی متری با شاتر سطح کانونی وارد بازارشد.

ثبت نام تجاری CANON

KWANON نام یکی از خدایان بودائی بود . درسال ۱۹۳۵ این شرکت، نام تجاری CANON را برای برند شرکت خود ثبت کرد. درسال۱۹۳۶ دوربین ۳۵ میلی متری HANSA CANON، مجهز به شاتر سطح کانونی وبا نصف قیمت LEICA به بازار معرفی شد.

لنز استفاده شده دراین دوربین ساخت NIPPON KOGAKU KOGYO  (نیکون امروزی) بود. در سال ۱۹۳۷ کمپانی SEIKIKOGAKU KENKYUSHO  یا صنایع اپتیکال دقیق راه اندازی شد.

در سال ۱۹۳۹ باتوجه به فروش دوربین های عکاسی، این کمپانی به تولید لنز دوربین دست زد واولین لنزهای سریSERENAR  را راهی بازارکرد.در سال ۱۹۴۰ اولین دوربین INDRIRECT X- RAY در ژاپن تولید شد.

همچنین در جنگ جهانی دوم فعالیت های کمپانی برای پشتیبانی از ارتش ژاپن گسترش پیدا کرد. در سال ۱۹۴۵  بعد از پایان جنگ جهانی دوم با استفاده از لوازم تولید شده قبل وهنگام جنگ، کانن موفق به ساخت دوربین J II شد.

در سال ۱۹۴۶ دوربین CANON S II به بازار آمد وبه شدت مورد استقبال افسران و متفقینی که ژاپن را اشغال کرده بودند، قرار گرفت. به همین علت به فروش بسیار زیادی دست یافت. در سال ۱۹۴۷ نام کمپانی به CANON CAMERA CO تغییر پیدا کرد.

شرکت کانن در ده سال اخیر

درسال ۲۰۰۷ شرکت کانن از سوی نشریه ی فوربس به عنوان یک صد وهفتادمین شرکت غول آسای دنیا شناخته شد. همچنین شرکت کانن در سال ۲۰۱۰ سالانه مبلغی بیشتر از ۳ میلیارد دلار سود داشته است. کل درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۰ تا ۴۶  میلیون دلار پیش بینی شد، که در نوع خود عظمت این کمپانی رانشان می دهد. این شرکت درسال ۲۰۱۶ با گسترش محبوبیت گوشی های هوشمند وبالا رفتن کیفیت دوربین های عکاسی ، دوربین های DSLR  رابه بازار عرضه کرد. دوربین های سطح بالای شرکت کانن مانند ۷D MARK II، ۱ D MARK II  و۵ D Sبه صورت گسترده درالمپیک ۲۰۱۸ مورد استقبال و استفاده قرار گرفت.

شرکت کانن، اولین شرکتی است که دوربین های خود را با لنزهای لایکا وارد بازار کرد. این شرکت درابتدا ، لنزهای ساخت شرکت نیکون را در محصولات خود به کار میبرد. بعد از مدتی اقدام به ساخت لنزهایی با نام تجاری«سرنار» کرد.

درآمد شرکت CANON

با وجود آنکه دوربین وچاپگرهای رایانه ای شرکت کانن بازار مصرف را دردستان خود می چرخانند، امابیشتر درآمد این شرکت از دستگاههای فتوکپی آنالوگ و دیجیتال تامین می شود. شرکت کانن با همکاری شرکت توشیبا توانسته، به تولید تلویزیون های صفحه تخت به روز با فناوری جدید نمایشگرها تولید نماید. امروزه این کمپانی غول آسا با بحران دو درصدی روبرو شده است.

نمایندگی کانن و واحدهای تعمیرات کانن

نمایندگی کانن اقدام به ارائه ی خدمات در سه زمینه ی تعمیر ، فروش و آموزش تعمیرات کانن نموده است . مدیریت این مرکز به منظور ارائه ی خدمات هرچه با کیفیت تر در زمینه ی فروش و تعمیرات محصولات کانن ، اقدام به پارت بندی این نمایندگی کرده است . در هرکدام از این پارت ها ، خدمات مربوط به یک محصول ارائه می شود. کارشناسان ویژه ی هرپارت ، با در اختیار داشتن پیشرفته ترین تجهیزات حوزه ی کاری خود ، اقدام به ارائه ی خدمات تخصصی مربوط به همان واحد می کنند .

اساس کار تمامی کارکنان واحدهای مختلف نمایندگی canon ، جلب رضایت شما مشتریان گرامی بوده و برای رسیدن به این مهم از هیچ تلاشی فروگزار نخواهند بود. لازم به یادآوری است که کلیه ی خدمات مربوط به فروش و تعمیرات موبایل  کانن در این مرکز ، با گارانتی ارائه می شود. توصیه می کنیم جهت ملموس شدن خدمات این مجموعه ، خدمات مارا در واحدهای تعمیرات کانن مطالعه نمایید.

اخبار ، مقالات ، محصولات و سوالات متداول کانن در دیگر صفحات سایت قابل پیگیری می باشد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩