سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی

  1. خانه
  2. مقالات
  3. سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی

گاهی هنگام استفاده از کپی به سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی بر خورد می کنیم که این اتفاقا از کیفیت کپی کاسته و مصرف جوهر دستگاه را نیز افزایش می دهد. به طور کلی سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی یکی از مشکلاتی متداولی است که کاربران این دستگاه همواره از آن شکایت دارند. اگر تراکم رنگ در دستگاه کپی به درستی تعریف نشده باشد، در نهایت تصویری تار و سیاه ارائه می شود که به هیچ عنوان قابلیت استفاده ندارد.

موارد بسیاری می توانند در پیدایش این معضل نقش داشته باشند. اما اصلی ترین دلیل پیدایش تمامی مشکلات دستگاه کپی استفاده ی بیش از حد از آن است. البته در این میان انجام سرویس های دوره ای و منظم تحت نظر کارشناسان نیز حائز اهمیت است. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی تعمیر دستگاه کپی مجموعه ای فوق تخصصی است که علاوه بر تعمیر و بازیابی اختلالات چاپگرها قادر به اعمال سرویس های مرتبط با بهسازی این تجهیزات نیز می باشد.

سیاه بودن رنگ زمینه برگه کپی

دلایل پیدایش مشکل سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی

وقتی مقدار و میزان تراکم رنگ بر روی بسیار تیره تنظیم شده باشد، سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی کاملا طبیعی خواهد بود. برای حل این مشکل می توانید میزان تراکم را به صورت دستی کاهش دهید یا حالت تراکم خودکار را انتخاب کنید. پیشنهاد می شود چنین تنظیماتی را به دست تعمیرکاران حرفه ای بسپارید. زیرا هر گونه اقدامات تعمیراتی ناشیانه می تواند صدمات جبران ناپذیری به دستگاه وارد کند. کثیف شدن هد دستگاه کپی، خرابی کارتریج، تونر و درام، پر شدن سطل زباله دستگاه کپی و مشکل در اتصالات قطعات داخلی سیستم نیز از دیگر دلایل پیدایش مشکل سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی می باشند.

سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی

رفع مشکل سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی چندمنظوره

جهت رفع مشکل سیاه بودن رنگ پس زمینه در دستگاه کپی راهکارهایی وجود دارد که می توانید پیش از اقدام برای تعمیر سیستم آن ها را امتحان کنید. براساس عقیده ی تعمیرکاران در قدم اول باید بررسی کنید که مشکل موجود در فرآیند چاپ دستگاه تا چه اندازه عمیق است. شاید دستگاه کپی تنها در حین چاپ سند خاصی به مشکل برخورده است و در واقع اختلال اصلی از سوی نوع رنگ آمیزی سند می باشد. به هر روی پیشنهاد می نماییم راهکارهای کاربردی زیر را نیز امتحان کنید:

تغییر کیفیت وضوح چاپ

اگر خرابی رنگ پس زمینه در فتوکپی کل سطح یک برگه ی چاپ شده را شامل می شود، بهتر است کیفیت وضوح چاپ را از طریق نرم افزار تغییر دهید. همچنین می توانید سایر مشخصات مرتبط با رنگ چاپگر خود را نیز تنظیم کنید تا کاغذ به طور کامل سیاه نشود.

تغییر چیدمان چاپ

اگر خرابی رنگ پس زمینه در فتوکپی بر روی سطحی چون پاکت اتفاق افتاده است، تغییر چیدمان چاپ می تواند در رفع این مشکل موثر باشد. به طور کلی در بسیاری از دستگاه های کپی، چاپ روی بخش هایی که در پشت آن ها درز وجود دارد، انجام نمی شود.

متعادل سازی میزان رطوبت محیط

شرایط آب و هوایی خیلی خشک با رطوبت پایین یا برعکس هوای شرجی می تواند به افزایش سایه پس زمینه منجر شود. در فصل های سرد سال، حرارت وسایل گرمایشی موجود در محیط های بسته رطوبت را به طرز چشم گیری کاهش می دهد. برای رفع این عدم تعادل در رطوبت و نیز جلوگیری از پیدایش مشکل سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی می توانید از دستگاه‌های بخور و رطوبت ساز در محیط بهره مند شوید و میزان رطوبت موجود در فضا را در حد مناسبی قرار دهید.

تعویض کارتریج

هر گونه خرابی در کارتریج تونر باعث کیفیت نامطلوب چاپ و سیاه بودن رنگ زمینه در دستگاه کپی دستگاه می شود. بنابراین بهتر است از سلامت کارتریج مورد استفاده ی خود اطمینان حاصل کنید. در صورت عدم آشنایی با ساختار کارتریج از دستکاری این بخش بپرهیزید و جهت بررسی و یا تعویض آن با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی تماس حاصل فرمایید.

واحدهای تعمیرات کپی

واحدهای تعمیرات دستگاه کپی به صورت کارگاه های مجزا طراحی شده است . این کارگاه ها به ابزارآلات تعمیر مدرن تجهیز شده است . نمایندگی کپی با طراحی پارت های تفکیک شده تخصصی ترین تعمیرات را به کاربران گرامی ارائه می دهد . طراحی واحدهای تعمیر موجب گشته تعمیرکاران در هر پارت تعمیرات مربوط به یک محصول را انجام دهند . مبرهن و آشکار است تمرکز بر بازیابی یک محصول سبب افزایش راندمان کار مهندسین می گردد . لازم به ذکر است ، کاربران برای دریافت انواع خدمات ریکاوری باید به واحد مرتبط مراجعه نمایند . کادرفنی مرکز تعمیرات دستگاه کپی پس از اتمام پروسه ی تعمیر به ارائه ی گارانتی نیز مبادرت می ورزند .

فتوکپی ها در دو نوع در بازار موجود هستند , دستگاههای کپی کنسول و دستگاههای کپی رومیزی . انتخاب این محصول کاملا به فرد  و مصرف کاربر بستگی دارد . دستگاه های رومیزی کاست های کاغذ کمتری دارند و همان گونه که از نامشان پیداست  روی میز قرار می گیرند. در مقابل دستگاههای کنسول دارای میز چند کاست کاغذ کاست دستی می باشند . چنانچه شما عزیزان مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ی دیگر واحدهای تعمیرات کپی هستید ، می توانید به لینک مربوط مراجعه و وارد صفحه ی مرتبط با محصول موردنظر گردید .

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+