اشتراک گذاری

آموزش تمیز کردن لیزر اسکنر

همانطور که می دانید اسکنر وسیله‌ای است برای تصویربرداری از سندی کاغذی بکار میرود. به عبارت دیگر اسکنرها دستگاه‌هایی برای ورود عکس یا متن به رایانه می‌باشند. معمولا اسکنرها بسته به نوع و مدل ساختشان دارای طرز کار متفاوت و پیچیده ای هستند اما عملکردی مشابه دارند. حال هرچه کیفیت قطعات بکار رفته در اسکنر ( موتور ، آیینه های اسکنر ، لنزها ، حسگر ها و لامپ ) بالاتر باشد ، کیفیت تصویر نهایی بالاتر خواهد بود. از طرفی نگهداری و تمیز نگه داشتن کلیه قطعات آن اهمیت بالایی دارد که در یک سیکل مناسبی باید صورت گیرد.

معمولا برای تمیز کردن دیواره خارجی اسکنر ابتدا گرد و خاک های آن را تمیز کنید و سپس با استفاده از یک دستمال نرم و مقداری نم دار آن را تمیز کنید، البته دقت کنید آب وارد دستگاه نشود .برای تمیز کردن داخل اسکنر نیز باید از دستمال های مخصوص صفحه نمایش ها استفاده کنید و تنها گرد و خاک آن را بگیرید. این صفحه ها بسیار حساس هستند. در ادامه شما نیز می توانید با آموزش تمیز کردن لیزر اسکنر بصورت تصویری با ما همراه باشید.

تمیز کردن لیزر اسکنر

نکات مهم در تمیز کردن لیزر اسکنر

از آن جا که یونیت لیزر از اصلی ترین بخش های به کار رفته در اسکنر محسوب میشود، تمیز و سرویس نمودن آن نیز اهمیت بسیاری در ارتقا کیفیت و سلامت دستگاه دارد. این یونیت متشکل از قسمت های ریز و جزیی بسیاری است که لازم است پس از مدتی تمیز شوند. برای تمیز نمودن بخش های خارجی اسکنر، تنها کافی ست از یک دستمال نخی و تمیز کمک بگیرید و گرد و غبار نشسته بر سطوح را پاک نمایید.

اما تمیز کردن لیزر اسکنر کمی متفاوت است و برخی نکات هستند در فرایند تمیز کردن آن لازم است مورد توجه قرار بگیرند. تمیز نمودن لیزر نیازمند دستمال های مخصوص است. این دستمال ها کمک میکنند هیچ گونه خط و خشی بر این قطعه نیفتد. شما عزیزان همچنین میتوانید با در دست داشتن دفترچه ی راهنمای دستگاه خود محل دقیق قرار گیری قطعات و نحوه ی جدا سازی لیزر را مطالعه فرایید.

کلیپ آموزشی تمیز کردن لیزر اسکنر

از آن جا که لیزر قرار گرفته در دستگاه اسکنر، اسکن نمودن تصاویر و متون مورد نظر کاربر را ممکن می سازد، تمیز کردن آن نقش مهمی در بهبود عملکرد دستگاه ایفا میکند. به همین خاطر بسیاری از کاربران و دارندگان اسکنرها، در صدد یادگیری چگونگی تمیز کردن لیزر اسکنر خود هستند. از آن جا که انجام این پروسه، نیازمند شناخت و دقت بسیار است و هر گونه عمل ناشیانه میتواند اسکنر را با مشکل و ناکارآمدی روبرو کند، در کلیپی که برای شما تهیه کرده ایم، چگونگی به انجام رساندن این فرایند را به طور واضح مشاهده خواهیم نمود.

تعمیرات اسکنر

کلیه تعمیرات اسکنر مانند تمیز کردن لیزر اسکنر که در بالا به آن پرداخته شد، در نمایندگی مطابق با استانداردهای جهانی و اصول تعریف شده انجام می گردد. مدیریت نمایندگی کپی کادرفنی و متخصصین خود را ملزم به گذراندن دوره های آموزشی معتبر زیرنظر اساتید بین المللی می کنند . از این رو کاربران می توانند با اطمینان خاطر نسبت به این قضیه دستگاه خود را جهت تعمیر به دست این افراد بسپارند . همچنین این نمایندگی با بهره گیری از تکنیک های روز دنیا و استفاده از تکنولوژی جدید و ابزارآلات با کیفیت آماده ی ارائه ی تمامی خدمات تعمیر به مشتریان گرامی می باشند .

تعمیرات اسکنر در این مرکز به دو شیوه انجام می شود : سرویس در مرکز و سرویس در محل . چنانچه کاربران مایل باشند از خدمت سرویس در مرکز استفاده نمایند باید به کارگاه فنی مرتبط با دستگاه خود مراجعه کنند. لازم به ذکر است ، تمامی سرویس ها در این مرکز به همراه ارائه ی گارانتی صورت می گیرد .

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩