اشتراک گذاری

نحوه ی تمیز کردن درام پرینتر

درام یکی از اصلی ترین قطعات تشکیل دهنده ی پرینتر است. برای اینکه بتوانید از کیفیت اصلی پرینتر کانن خود بهره مند شوید، باید هر چند وقت یک بار روند تمیز کردن درام پرینتر را طی کنید. این کار می بایست متناسب با میزان استفاده ی شما از پرینتر انجام شود. روند پاکسازی درام پرینتر بسیار ساده است. اگر به اصول کلی این پاکسازی دقت کنید، خیلی ساده باعث جلوگیری از خرابی درام خواهید شد. کافی است نکات کلیدی موجود در مقاله ی پیشرو را رعایت کنید. نمایندگی تعمیرات کانن ، خدمات تخصصی تعمیر انواع پرینترهای کانن را انجام می دهد.

علائم از کار افتادگی درام پرینتر کانن

درام پرینتر کانن و یا سایر برندهای موجود در بازار وظیفه ی انتقال تونر را برعهده دارد. اگر اختلالی در ساختار سازنده ی درام وجود داشته باشد، روند انتقال تونر بر روی کاغذ مختل شده و کاربر شاهد پرینت کم رنگ و افت کیفیت چاپ دستگاه خواهد بود. بنابراین تمامی ایرادهای پرینت ها می توانند ناشی از خرابی درام باشند. این خرابی نیز معمولا در اثر آلودگی درام و ظهور مشکل جوهر ریزی اتفاق می افتد. به هر حال تشخیص فرا رسیدن زمان پاکسازی درام پرینتر کار سختی نیست. فقط باید کمی دقت داشته باشید.

مراحل تمیز کردن درام پرینتر

برای تمیز کردن درام پرینتر کانن مراحل زیر را طی کنید:

  • به عنوان گام اول پاکسازی درام، دستگاه را از برق بکشید.
  • قاب جلویی پرینتر را پس از مطالعه ی دقیق دفترچه ی راهنما باز کنید.
  • درام را از کشوی مخصوص آن بیرون بکشید. به احتمال قوی پرینتر مورد استفاده ی شما نیز با یک دسته ی سبز رنگ قرار گرفتن درام در دستگاه را کنترل می کند.
  • درام بیرون کشیده را بر روی سطح تمیزی به دور از تابش مستقیم خورشید قرار بدهید.
  • با استفاده از یک دستمال خشک بدون پرز به آرامی درام را تمیز کنید. دقت کنید که درام قطعه ی حساسی است. به هیچ عنوان نباید از مواردی چون الکل و تینر بر روی پارچه ی مذکور استفاده کنید.

تعویض درام پرینتر کانن

اگر شدت خرابی درام پرینتر در حدی باشد که پروسه ی تمیز کاری منجر به ترمیم کیفیت چاپ دستگاه نگردد، تعویض درام ضروری است. باید بدانید درام دارای عمر محدودی است. استفاده ی طولانی مدت از چاپگر باعث خرابی و دفرمه شدن درام می شود. در واقع استفاده ی چند ساله از پرینتر، پروسه ی تمیز کردن درام پرینتر را بی اثر خواهد کرد. عموما پس از هر سه بار شارژ کارتریج، باید درام پرینتر را تعویض کرد. لازم به ذکر است که تعویض درام پرینتر در نمایندگی رسمی کانن به بهترین شکل ممکن همراه با گارانتی انجام می شود.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩