اشتراک گذاری

تاریخچه کانن

تاریخچه کانن به سال ۱۹۳۳ برمی گردد. فعالیت های اولیه ی این کمپانی از زمانی آغاز شد . که چهار دوست درصدد راه‌اندازی لابراتواری جهت تحقیقات و مطالعات در زمینه لنزهای عکاسی بودند. این چهار دوست در تلاش بودند تا با سرمایه‌ای اندک، ایده‌های خود را وارد دنیای واقعی سازند. این ایده‌ها موضوع همیشگی صحبت آن‌ها بود .

زیرا می‌دانستند که ژاپن در آن زمان در زمینه کشتی‌سازی و پارچه، صنایع مطرحی در سطح جهان دارد، ولی در زمینه مهندسی دقیق حضور قدرتمندی نداشت. یوشیدا گورو، اوچیدا سابورو، تاکشی میتارایی و میدا تاکو کسانی بودند که پس از تأسیس لابراتواری به نام «صنایع بصری» با استفاده از لنزهای عکاسی نیکون، اولین دوربین خود به نام «کوآنن» را ساختند . بعد از مدتی با مطالعه بر روی لنزهای موجود در بازار مصمم گشتند تا برترین تولیدات بصری را به بازار کشورشان وارد کنند. جهت مطالعه ی ادامه ی تاریخچه کانن ما را همراهی نمایید.

تاریخچه کانن

پیشینه ی تولیدات کانن

تاریخچه کانن و تولیدات این کمپانی در ابن بخش مورد بررسی قرار می گیرد.موسسین کمپانی کانن براین باور بودند که در زمینه طراحی و ساخت دوربین عکاسی با کیفیت بالا و قیمت مناسب در بازار ژاپن خلاء زیادی وجود دارد . آن‌ها کسانی هستند که می‌بایست این خلاء را پر کنند. یوشیدا،  اوچیدا، تاکشی و میدا در نهایت آزمایشگاه ابزار دقیق اپتیکی را در سال ۱۹۳۳ بنا نهادند؛ ساختمان این آزمایشگاه در حد یک اتاق و در طبقه سوم یک ساختمان قدیمی قرار داشت. جالب است بدانید که در میان این چهار نفر تنها کسی که اطلاعات حرفه‌ای در زمینه دوربین‌های عکاسی داشت گورو یوشیدا بود.

از همه عجیب‌تر آن بود که که تاکشی میتارایی کسی که بعدها مدیرعامل کمپانی بزرگ کانن گردید- تخصص زنان و زایمان داشت و پزشک بود. در هر حال این چهار نفر ایده راه‌اندازی و تأسیس شرکت خود را به واقعیت تبدیل ساختند . و حال در تلاش بودند تا دوربینی بسازند که توانایی رقابت با برترین‌‌های آن‌زمان نظیر لایکا در آلمان را داشته باشد. آنچه که کانن و مؤسسانش را از دیگر رقبا متمایز می‌ساخت تفاوت در نگاه آن‌ها به ساخت دوربین و بازار آن بود. کانن در پی ساخت یک دوربین باکیفیت و عرضه وسیع آن در بازار بود.

بدیهی بود که نخستین دوربین در تاریخچه کانن ، به دست یوشیدا ساخته می‌شد.  زیرا همانطور که گفتیم در میان این جمع وی تنها کسی بود که در زمینه دوربین‌های عکاسی اطلاعات حرفه‌ای داشت. پس از یک سال مطالعه بر دوربین‌ها و آزمایش‌های متعدد بر روی آن‌ها، یوشیدا موفق به ساخت نخستین نمونه دوربین ۳۵ م.م. شد. این دوربین دارای یک شاتر صفحه کانونی بود . و یوشیدا آن را (Kwanon) الهه بودایی هزار دست نام نهاد. این نام مقتبس از نام الهه بودایی نعمت بود که بر اساس افسانه‌ها هزار دست دارد.

لوگوی طراحی شده برای این برند نیز بر اساس نامی که انتخاب شده بود . الهه‌ای با دست‌های فراوان را نشان می داد که در حلقه‌ای از شعله‌ها قرار داشت و کلمات Camera و Kwanon در آن نوشته شده بود. همانطور که می‌دانید این نام بعدهاCanon  تغییر داده شد؛ نامی که هم‌اکنون بخش عمده‌ای از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده .و انتخاب نخست بسیاری از کاربران صنعت چاپ و تصویر است.

تاریخچه کانن ، نوآوری ها

در مطالعه ی تاریخچه کانن ، نوآوری های این کمپانی امری است . توجه ما را به خود جلب می نماید. کانن در طول تمام این سال‌ها نشان داده . که همواره قادر به معرفی اولین‌هاست. این خلاقیت در طراحی و ساخت از نخستین روزهای حیات این کمپانی آغاز شده و تاکنون به عنوان دوبازوری قدرتمند در تنوع و ایده‌پردازی جزء لاینفک آن بوده است. در دهه ۹۰، توجه این شرکت به دوربین‌های فیلمبرداری جلب شد .

همزمان خط تولید دوربینهای اس.ال.آر کانن تکانی به خود داد. امروز دوربینهای دی. اس.ال.آر کانن در فهرست بهترین‌های نوع خود قرار دارند. کمپانی کانن با این باور که تمامی کمپانی‌های قدرتمند جهان می‌بایست از حوزه فعالیت‌های تخصصی خود فراتر روند، فلسفه‌ی وجودی‌اش را را بر مبنای در نظر گرفتن دنیایی فارغ از تبعیض‌های نژادی، زبانی و فرهنگی می‌داند.

این شرکت اقدامات انسان دوستانه و زیست محیطی را وارد برنامه های عملی خود کرده است. فوجیو میتارایی، مدیرعامل این روزهای شرکت، درباره این باور می‌گوید: «درست است که ما پیش از هرچیز تجارت خود را بر پایه خلق تولیدات و خدمات منحصر به فرد در بازار بنا کرده‌ایم،

اما در کنار آن می‌خواهیم مرزهای برند خود را از تولید سیستمهای سه‌بعدی و تکنولوژی‌های نانو فراتر بریم، نه فقط به دنیای هنر محدود شویم و نه به دنیای علم و پزشکی. می خواهیم گامهایی برای بهبود بحرانهای جهان برداریم و نشان دهیم توسعه برند ما تنها به عرصه صنعت و تکنولوژی محدود نیست، بلکه به وسعت مرز حیات تمام انسانهاست».

کانن در سال های اخیر

ضمن مطالعه ی تاریخچه کانن ، لازم است بدانیم این شرکت در سال های اخیر مشغول چه فعالیت هایی بوده است. در سال‌های اخیر شرکت کانن به معرفی محصولات دیجیتالی کامپکت خود و SLR نظیر پرینترها، دوربین‌های فیلم‌برداری، دستگاه‌های فتوکپی و دستگاه‌های چندکاره برای منزل و ادارات پرداخته است. این کمپانی با دارا بودن دفاتر مرکزی در کشورهایی نظیر ایالات‌متحده، آفریقا، شرق میانه، ژاپن، آسیا، اقیانوسیه، هلند و لندن، فعالیت‌هایی در گستره جهانی دارد.

کانن در حال حاضر دارای سه‌شاخۀ تصویرسازی دیجیتال شامل پرینترهای لیزری، دوربین‌های دیجیتال، دستگاه‌های فتوکپی و اسکنرهای متنوع است . علاوه بر توانایی به‌کارگیری آنها در منزل و محیط کار، قابلیت کار در محیط‌های پزشکی را نیز دارند.

واحدهای تعمیرات کانن

واحدهای  تعمیرات کانن عبارتند از واحدهایی که خدمات تخصصی تعمیرات کانن را به کاربران ارائه می نمایند. برای اطلاع شما عزیزان باید به این نکته اشاره نماییم که ، واحدهای تعمیر در نمایندگی کانن به شکل کاملا مجزا طراحی شده اند . لذا شما عزیزان برای رفع ایراد دستگاه خود باید به واحد مربوط به همان دستگاه مراجعه نمایید.

خاطر نشان می سازیم کارشناسان این مرکزاز این طریق ،  با دقت بیشتری به تعمیر دستگاه شما عزیزان اقدام می نمایند . در ضمن متخصصین نمایندگی کانن ، با استفاده از تجهیزات مدرن این کارگاه ها به حل مشکل دستگاه کاربران گرامی اقدام می نمایند .

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩