اشتراک گذاری

ارورهای دستگاه کپی شارپ

ارورهای دستگاه کپی شارپ که ممکن است حین عملکرد دستگاه، هر کاربری با آن ها مواجه شود معمولا به عنوان راهنمای تشخیص ایراد و نوع اشکال پیش آمده مطرح میشوند. به هر کدام از این ارورها یک کد مختص داده میشود و دانستن این کد به کاربر کمک بسیار مهمی در تشخیص نوع و دلیل خرابی دستگاه کپی شارپ خود خواهد کرد. به عنوان مثال یکی از کد های متداول که ممکن است با آن بر بخوریم کد CH  میباشد که به کاربر یادآوری میکند، درب جلویی یا کناری دستگاه به خوبی بسته نشده یا کارتریج به درستی در جای خود قرار نگرفته است. یا زمانی که کد اخطار F2  مشاهده میشود، به منزله ی این میباشد که دستگاه قصد دارد اعلام کند که قفل شده و کاربر موظف به باز کردن این قفل میباشد.

به طور کلی میتوان گفت آشنایی با انواع ارورهای دستگاه کپی شارپ به شما کمک میکند، تا نوع اشکال پیش آمده را به راحتی تشخیص دهید و برای بررسی و مرتفع سازی آن دستگاه را به کارشناس مربوطه دراین امر ارجاع دهید. در ادامه ی این مقاله به ذکر برخی ارورهای دستگاه کپی شارپ و راه های رفع آن ها خواهیم پرداخت که توصیه میشود هر کاربری برای استفاده ی بهتر از دستگاه کپی شارپ خود با آن ها آشنایی داشته باشد.

برخی از ارورهای دستگاه کپی شارپ و مفهوم آن ها :

برخی از ارورهای دستگاه کپی شارپ شامل موارد زیر میشوند :

کد L6 10

نمایش این خطا در دستگاه کپی شارپ نشان از آن دارد که پولیانگ موتور در یونیت لیزر قفل شده است و باید هر چه سریع برطرف شود.

کد  H5 01

این کد به معنی رخ دادن یک خطا در عملکرد فیوزینگ دستگاه کپی شارپ میباشد ممکن است به دلایلی مثل گیر کردن کاغذ داخل فیوزینگ یا خاموش بودن لامپ فیوزینگ اشاره کند.

کد US 04

این کد از خطایی نشات میگیرد که مربوط به خوانده نشدن یا قابل خوانا نبودن برنامه ی پروگرام EEP ROM  در دستگاه خواهد بود.

کد E7 01

با کد 26 ثانویه 39 را چک کنید اگر عدد 1 بود روی صفر قرارش دهید و اگر صفر بود برد دستگاه را تعویض کنید.

کد E7 02

این کد ناشی از مشکل در قرار گرفتن لیزر یونیت در داخل دستگاه و یا احتمال وجود مانع جلوی خروجی لیزر دارد.

کد E7 16

این کد نشان میدهد که خروجی لیزر دستگاه کپی شارپ به صورت غیر طبیعی کار میکند و نیاز به تعویض لیزر یونیت و یا پاور دستگاه دارد.

کد F2 40

این خطا از سنسور می آید و ترجمه ی آن تنها یک جمله است و آن کم بودن مقدار تونر داخل دولوپر میباشد.

کد F2 70

این خطا به معنی اشتباه بودن و عدم همخوانی شماره ی کارتریج با دستگاه دارد و نیاز به تعویض آن وجود دارد.

کد H2 00

این کد به معنای وجود خطا در عملکرد فیوزینگ و نیاز به تست ترمیستور فیوزینگ میباشد.

کد F5 02

این خطا به منزله ی روشن نشدن لامپ اسکنر میباشد.

کد H2 00

این کد به معنای وجود خطا در عملکرد فیوزینگ و نیاز به تست ترمیستور فیوزینگ میباشد.

تعمیرات دستگاه کپی در محل

ارائه ی  خدمات سرویس در محل در این مرکز در راستای خدمت به کاربرانی انجام میگیرد که امکان حمل دستگاه کپی خود جهت تعمیر به مراکز نمایندگی را ندارند. هدف این مرکز از ارائه ی سرویس در محل، تامین آسایش بیشتر کاربران است چرا که با بهره گیری از خدمات سرویس در محل میتوانند در مصرف پول و وقت خود صرفه جویی کنند. و دیگر مجبور به جابه جایی دستگاه سنگین و حجیم خود و پرداخت هزینه های حمل و نقل نیستند.

خدمات سرویس در محل شامل تعمیر و سرویس های دوره ای تمامی برند ها و محصولات اعم از پرینترها، اسکنرها و دستگاه های فتوکپی میباشد و هزینه های پرداختی شما عزیزان طبق فاکتورهای مصوب و مقرون به صرفه در این مرکز انجام میگیرد. کارشناسان این مرکز با بهره گیری از سال ها دانش و تجربه و با استفاده از مجهز ترین تجهیزات روز دنیا آماده ی خدمت رسانی و تعمیردستگاه کپی شارپ شما در محل مورد نظرتان هستند.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩