اشتراک گذاری

چگونه کارتریج کونیکا مینولتا را شارژ کنیم؟

آموزش شارژ کارتریج کونیکا مینولتا

شارژ کارتریج یکی از سرویس های پرکاربرد است که مربوط به دستگاه های اداری چاپ می باشد. مرکز رسمی و استاندارد کونیکا مینولتا سعی دارد با رعایت قوانین شارژ این قطعه مهم و با استفاده از برترین مواد مصرفی، به بهترین شیوه این سرویس ویژه را به کاربران خود ارائه دهد. تذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای شارژ کارتریج دستگاه خود سعی کنید از مرجعی مطمئن اقدام کنید، چراکه داشتن دانش، تخصص و تجربه برای شارژ کارتریج امری حیاتی و ضروری است. در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد شارژ کارتریج به منظور انتخاب درست و پیشگیری از اقدامات نامناسب در شارژ کارتریج ارائه دهیم.

شارژ کارتریج

در زمان خرید پرینتر یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید نوع مواد مصرفی شارژ آنست. به این دلیل که ارتباط مستقیمی با هزینه های پرینتر دارد. با گذشت زمان این ارتباط خود را به شکل پررنگ تری نشان میدهد. به عبارت دیگر هرچقدر کیفیت مواد مصرفی بهتر باشد قیمت پرینتر بالاتر است. به طور کلی به مواد مصرفی پرینترهای جوهر افشان ، جوهر و به مواد پرینترهای لیزری ، پودر یا تونر گفته میشود که ابزار اصلی آموزش شارژ کارتریج کونیکا مینولتا  به حساب می آید.

کارتریج محلی برای قرار گرفتن جوهر پرینترهای جوهر افشان و یا تونر پرینترهای لیزری است . لازم به ذکر است که برای صرفه جویی در هزینه های دستگاه این قطعه را در سیکل زمانی معینی ، شارژ کنید و دوباره استفاده کنید.

شارژ کارتریج لیزری و جوهری

کارتر لیزری نوعی کارتریج پودری است. پودر کارتریج ماده ای است که خاصیت مغناطیسی (آهنربایی) دارد. جنس آن از کربن است و ماندگاری بالایی نسبت به جوهر در کارتریج های جوهری دارد. برای شارژ کارتریج باید نکات بهداشتی را رعایت کرد و بسیار محتاط و ایمن بود. یکی از دلایلی که باعث خرابی پودر و کارتریج آن میشود، دمای زیاد و رطوبت بالاست. جوهرکارتریج بعنوان ماده اصلی شارژ کارتریج برای چاپ متون و تصاویر کاربرد دارد. جوهر ماندگاری بیشتری نسبت به تونردارد.از طرف دیگر پرینترهای جوهری نیاز بیشتر و زودتری به شارژ کارتریج خود دارند. اگرچه در نگاه اول بسیار ارزان و مقرون به صرفه هستند اما در عوض پرمصرف هستند. بنابراین توجه داشته باشید که نیازتان چیست و پرینتر موردنظرتان کدامست.

زمان شارژ کارتریج کونیکا مینولتا

تمامی دستگاه های چاپ به منظور آگاه کردن کاربران از وضعیت دستگاه ، پیام هایی ارسال می کنند. روشن است که با تمام شدن جوهر یا تونر کارتریج دستگاه چاپ به منظور پیامی مبنی بر ” زمان شارژ کارتریج” داده میشود. از زمانی که این پیام دریافت میشود باید برای شارژ دستگاه اقدام کنید اما اگر مصارف خانگی دارد ، این زمان میتواند کمی طولانی شود. معمولا کاربران دستگاه وقتی که پرینتر کونیکا پرینت یکنواختی تحویل ندهد، کارتریج را بیرون آورده ، تکان میدهند چون احتمال میدهند پودر کارتریج در دستگاه موجود باشد. حال اگر پرینت انجام شود نشان دهنده  کمبود تونر یا جوهر در دستگاه است و شارژ کارتریج ضرورت دارد. اما اگر احساس کردید تونر ، شارژ دارد اما سفید یا کمرنگ است ایراد از درام کارتریج است. بطور کلی کمرنگ شدن پرینت مربوط به درام یا مگنت است. بنظر میرسد دلیل کمرنگ شدن پرینت کمتر مربوط به خالی بودن تونر می تواند باشد.

بطور کلی زمان شارژ کارتریج چند شاخص دارد :

  • زمانی است که شش ماه از طول عمر کارتریج گذشته است.
  • زمانی که شاخص جوهر به کمترین مقدار خود رسیده است.
  • زمانی که جوهر دستگاه به اتمام رسیده است.

نمایندگی فتوکپی کونیکا مینولتا

واحد تعمیرات و آموزش شارژ کارتریج کونیکا مینولتا خدمات تخصصی در زمینه ی تعمیر و سرویس دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا به کاربران گرامی ارائه می نماید.  همینطور با استفاده مدام و منظم از همه خدمات این مرکز می توانید بطور قابل توجهی از استهلاک دستگاه کم کنید و به عمر آن بیافزایید. همچنین متخصصین در بخش فروش و تعمیرات آماده ارائه سرویس هستند. علاوه براین محصولات شرکت ، گارانتی دارد و تسهیلات متفاوت تری برای همراهان وفادار درنظرگرفته است که می توانید برای اطلاع از جزئیات آن با همکاران مربوطه در شرکت در ارتباط باشید. لازم به ذکر است آنچه که در مورد نمایندگی کونیکا مینولتا اهمیت دارد توجه به مجاز بودن آن مرکز است. به این ترتیب ضمن استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای، از صداقت در اعلام عیوب دستگاه و نیز دستمزد منصفانه کادر فنی آسوده‌خاطر خواهید بود. این مژده را به کاربران گرامی می دهیم که در نمایندگی کونیکا مینولتا کلیه تعمیرات با تضمین بهترین قیمت ارائه خواهد شد.

امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩