اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی روشن نمیشود ؟

روشن نشدن دستگاه کپی را میتوان از آن دسته اختلالات نگران کننده دانست که ممکن است دستگاه های فتوکپی مختلفی را به خود درگیر کند. روشن نشدن دستگاه کپی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. کارشناسان و متخصصان نمایندگی فتوکپی توشیبا ، معمولا در این خصوص با سوالات متعددی از سوی کاربران گرامی روبرو میشوند. به همین دلیل این بخش مهم را تحت عنوان پرسش و پاسخ ، به دلایل روشن نشدن دستگاه کپی و راه های جلوگیری از وقوع مشکل در این زمینه اختصاص دادیم.

اگر شما عزیزان نیز، با مشکل روشن نشدن دستگاه کپی روبرو شده باشید و یا از کاربران انواع این تجهیزات هستید، از شما دعوت میکنیم، تا انتهای این بخش همراه ما باشید. در این مقاله علت و چگونگی بروز این اختلال و کسب آگاهی های لازم در این خصوص شرح داده می‌شود تا شما به عنوان یک کاربر بتوانید بهترین و مناسب‌ترین تصمیم را در زمان وقوع اشکال پیش آمده اتخاذ نمایید. فراموش نکنید، کارشناسان و متخصصان ما در نمایندگی فتوکپی توشیبا، همواره آماده ی ارائه ی هر گونه راهکار و سرویس به شما عزیزان خواهند بود.

شارژ کارتریج توشیبا

دلایل روشن نشدن دستگاه کپی

همانطور که گفته شد، روشن نشدن دستگاه کپی ، دلایل مختلفی میتواند داشته باشد. در این بخش ، تلاش شده تا به اصلی ترین دلایل وقوع این مشکل پرداخته شود :

استفاده ی بیش از اندازه از دستگاه کپی

بنا به نظر کارشناسان و متخصصان تعمیر دستگاه های فتوکپی ممکن است به دلیل استفاده ی بیش از حد از دستگاه و حجم خروجی بالا ، با چنین مشکلی روبرو شوند. دستگاه های کپی، از جمله دستگاه کپی توشیبا دارای ظرفیت خاصی برای استفاده هستند؛ چنانچه بیش از حد تحملشان از آنها کار کشیده شود، ممکن است دیگر روشن نشوند و کاربر را متحمل هزینه های زیادی کند.

 خاموش ماندن طولانی مدت دستگاه کپی

 از دیگر عواملی که ممکن است در شرایط خاص به روشن نشدن دستگاه کپی منجر شود، عدم استفاده ی طولانی مدت از دستگاه کپی است. بی استفاده ماندن دستگاه کپی توشیبا ، باعث از کار افتادن تدریجی قسمت های مختلف قرار گرفته در آن میشود. در چنین صورتی لازم است کاربران برای رفع مشکل پیش آمده، به نمایندگی تعمیر دستگاه کپی ، مراجعه نمایند و از خدمات این مجموعه بهره مند گردند.

خرابی برد فرمتر دستگاه فتوکپی

 از عمده دلایل روشن نشدن دستگاه کپی ، میتوان به خرابی برد فرمتر قرار گرفته در آن اشاره داشت. در صورتی که دلیل روشن نشدن دستگاه، چنین مشکلی باشد، لازم است این برد توسط کارشناسان و متخصصان نمایندگی تعمیر دستگاه کپی ، مورد عیب یابی و تعمیر تخصصی قرار بگیرد و اقدمات لازم جهت ترمیم و یا تعویض آن به عمل آورده شود.

بروز اختلال در برد پاور

 برد پاور همانطور که از نامش پیداست، وظیفه ی تامین انرژی و قدرت دستگاه را به عهده دارد. مسلما بروز خراب در این برد مهم، میتواند مشکلاتی را متوجه دستگاه کند که از رایج ترین اشکال آن ، روشن نشدن دستگاه کپی را میتوان برشمرد. تعمیر و یا تعویص این برد نیازمند دقت و تخصص بسیار بالا خواهد بود. لذا توصیه میشود از سپردن آن به مراکز نامعتبر و فاقد تخصص، بپرهیزید.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی فتوکپی توشیبا” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d8%25aa%25d9%2585%25d8%25a7%25d8%25b3-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25b1%25da%25a9%25d8%25b2-%25d8%25b1%25d8%25b3%25d9%2585%25db%258c-%25d8%25aa%25d9%2588%25d8%25b4%25db%258c%25d8%25a8%25d8%25a7%2F|||” read_text=”تماس با نمایندگی توشیبا” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ title_font_size=”desktop:20px;”]

نمایندگی فتوکپی توشیبا طی چندین سال تجربه در حوزه های مختلف فروش و تعمیر، هم اکنون در تهران، کرج و شهرستان ها به فعالیت میپردازد و واحد های مجزایی را در همین زمینه راه اندازی نموده است. این مجموعه به کمک کادر تعمیر زبده ی خود و بهره مندی از آرشیو جامع از قطعات اورجینال، قادر است تمامی مشکلات و اختلالات را در انواع این دستگاه ها، شناسایی و بازیابی نماید. نمایندگی فتوکپی توشیبا ، در تهران و کرج، از واحدهای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه ی رسیدگی به امری تخصصی را به عهده دارند. از دیگر ویژگی های مثبت این مجموعه، ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر مدت دار، به همراه خدمات و سرویس های پشتیبانی است. لازم به ذکر است که،  کاربران ماشین های اداری توشیبا میتوانند از خدمات و سرویس های تعمیر در محل این نمایندگی نیز بهره مند گردند.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته