اشتراک گذاری

تعمیر دستگاه کپی

دستگاه های کپی که امروزه در انواع و مدل های مختلف طراحی و روانه ی بازار میشوند، ممکن است بنا به دلایل متعددی با اشکالات جزیی و کلی در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری روبرو شده و کاربران خود را با مشکل در انجام دادن فرایند کپی همراه سازند. از رایج ترین این مشکلات میتوان به بروز اختلال در تنظیمات دستگاه، خاموش شدن خود به خودی فتوکپی و روشن نشدن آن، بی کیفیتی چاپ، خرابی های پاور، ویروسی شدن دستگاه، چاپ خطوط اضافه بر روی کاغذ، مشکل در فیوزینگ، مشکلات کارتریج، گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی و … اشاره نمود. در صورتی که از کاربران حرفه ای و یا از کاربران علاقه مند به تعمیر دستگاه کپی هستید توصیه می شود با مشکلات رایج در دستگاه کپی آشنا شوید و شیوه ی رفع این اشکالات را مطالعه نمایید.

در ادامه ی این بخش به برخی از سوالات متداول در خصوص مشکلات دستگاه های کپی و راه های مرتفع سازی آن ها خواهیم پرداخت.

سوالات متداول تعمیر دستگاه کپی

از آن جا که تعمیر دستگاه کپی از جمله خدمات تخصصی و حساس تلقی میشود، لازم است حتما توسط فردی کاربلد و با مهارت انجام بگیرد. دستگاه های فتوکپی فارغ از برند و کمپانی سازنده ، با برخی از خرابی های متداول روبرو میشوند و سوالات فراوانی را برای کاربران خود به دنبال خواهند آورد. کارشناسان و متخصصان بخش تعمیرفتوکپی، برخی از رایج ترین سوالات را در این خصوص گرد آوری نموده اند که در ادامه به ذکر آن ها خواهیم پرداخت و از شما دعوت میکنیم همراه ما باشید.

چرا صفحات در دستگاه کپی چروک میشود ؟

خروج صفحات چروک و تاخورده از دستگاه کپی از آن دست مشکلاتی ست که میتواند ناراحتی بسیاری را به همراه آورد و به اتلاف وقت و مواد مصرفی بی انجامد. چنین اختلالی یکی دیگر از مشکلات رایج در تعمیر دستگاه کپی است که بسیاری از دارندگان دستگاه های کپی تجربه ی مواجهه با آن را داشته اند. اما دلیل وقوع این اشکال عمدتاً به مجموعه فیوز فتوکپی مربوط میشود.

توصیه میشود برای جلوگیری از بروز این اشکال از برگ های با کیفیت و سازگار با مدل و نوع دستگاه استفاده کنید و در صورتی که این اختلال همچنان به جا ماند، از خدماتی چون تعویض قطعه مرتبط با بخش غلتک های خوراک و مجموعه فیوز بهره مند گردید.

چرا دستگاه کپی روشن نمیشود

خاموش شدن دستگاه کپی، از اختلالات رایجی ست که نگرانی های زیادی را در کاربران به همراه داشته است. از مهم ترین عوامل که منجر به روشن نشدن این تجهیزات میشوند، میتوان خرابی کابل های اتصال، خرابی برد پاور دستگاه، عدم اتصال به برق را نام برد. برخی مواقع روشن نکردن دستگاه کپی در طولانی مدت نیز میتواند به روشن نشدن دستگاه کپی منجر گردد.

چرا تونر دستگاه کپی زود خالی میشود ؟

از دیگر سوالاتی که ذهن بسیاری از دارندگان دستگاه های کپی را به خود درگیر میکند، دلایل خالی شدن زود هنگام تونر است. در مواقع عادی اگر تونر کم یا خالی شود، به‌ سادگی می توان آن را پر یا تعویض کرد. اما برخی مواقع تمام شدن سریع تونر میتواند خبر از بروز خرابی و اشکال در فیوزینگ دستگاه بدهد. استفاده از کارتریج مناسب و سازگار با مدل دستگاه نیز میتواند از بروز چنین مشکلی جلوگیری کند.

چرا برگه ی کپی با خطوط اضافه همراه است ؟

چاپ خطوط اضافه بر روی برگه های کپی از مشکلاتی رایج به شمار میرود. بروز چنین اختلالی برگه های چاپ شده را عملا بی استفاده میکند. اما علت چیست ؟ یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد چنین حالتی در دستگاه های فتوکپی، آلودگی شیشه های اسکن است. دلیل بعدی را میتوان مربوط به خراش های ایجاد شده در استوانه ی داخل کارتریج دانست که در این صورت لازم است کارتریج مورد تعویض قرار بگیرد.

[bsf-info-box icon=”Defaults-phone” icon_size=”32″ icon_style=”circle” title=”نمایندگی فتوکپی توشیبا” read_more=”more” link=”url:https%3A%2F%2Fcopymachine.ir%2F%25d9%2586%25d9%2585%25d8%25a7%25db%258c%25d9%2586%25d8%25af%25da%25af%25db%258c-%25d9%2581%25d8%25aa%25d9%2588%25da%25a9%25d9%25be%25db%258c-%25d8%25aa%25d9%2588%25d8%25b4%25db%258c%25d8%25a8%25d8%25a7%2F|||” read_text=”نمایندگی فتوکپی توشیبا” pos=”square_box” box_border_style=”solid” box_border_width=”1″ box_border_color=”#000000″ title_font_size=”desktop:20px;”]

دارندگان دستگاه های فتوکپی توشیبا می توانند کلیه سرویس های مرتبط با بهسازی، ترمیم، تعمیر دستگاه کپی و … را از نمایندگی فتوکپی توشیبا دریافت نمایند. این خدمات با بالاترین کیفیت ممکن به انجام میرسد و در سریع ترین زمان ممکن در اختیار کاربران گرامی قرار خواهد گرفت. نمایندگی فتوکپی توشیبا با گردآوردن کارشناسان و متخصصان زبده ی امر فروش همچنین به عرضه ی انواع این محصولات نیز میپردازد. کلیه ی این سرویس ها با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه خواهد بود.

[/bsf-info-box]
امتیاز شما به این نوشته

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩